Ten mężczyzna został w tym roku ojcem 23 dzieci. „Sytuacja wymknęła się spod kontroli”

Jako jedyny posiada niezwykle atrakcyjny atut.
Ten mężczyzna został w tym roku ojcem 23 dzieci. „Sytuacja wymknęła się spod kontroli”
fot. iStock (Jacek_Sopotnicki)
15.01.2021
Wiktoria Sobocińska

Może trudno w to uwierzyć, ale okazało się, że pewien mieszkaniec Australii został w tym roku ojcem... aż 23 dzieci. Jak to możliwe?

Zobacz również: Niesamowita reakcja ojca na histeryzujące dziecko podbija Internet. Od dzisiaj nie zrobisz tego inaczej

40-latek przyznaje, że sytuacja nieco wymknęła się spod kontroli. Władze prowadzą już dochodzenie w sprawie prywatnej działalności mężczyzny. Według tamtejszego prawa, dawca może stworzyć "tylko" 10 rodzin, w tym swoją własną. Teraz grożą mu spore kłopoty.

Alan Phan: ojciec, który spłodził 23 dzieci w ciągu roku

Alan Phan mimo, że jest ojcem dwójki własnych dzieci, postanowił zostać dawcą nasienia. Mężczyzna nie tylko oddawał je zarejestrowanym klinikom leczenia bezpłodności, ale handlował też swoją spermą prywatnie.

W tym celu prowadził zdrowy styl życia, odbywał systematyczne treningi i przyjmował odpowiednią ilość suplementów. Wstrzymywał się również od fizycznych zbliżeń. 

W pewnym momencie skala jego działalności zaczęła niepokoić pracowników kliniki, którzy zgłosili to odpowiednim organom.

Przekazując nasienie do banku spermy należy być uczciwym i przestrzegać określonych zasad. Według prawa dawca może stworzyć maksymalnie 10 rodzin, w tym swoją własną, którą Alan już posiadał.

Kiedy klinika lecznicza wie, że z darowizn jednego dawcy powstało maksymalnie 10 rodzin, nie mogą dalej wykorzystywać jego nasienia

- wyjaśniła na łamach Daily Mail dyrektorka Victorian Assisted Reproductive Authority, Louise Johnson, która obecnie wnikliwie bada sprawę. 

Początkowo miałem przekazać spermę tylko dziewięć razy. Dotarłem do dziewiątego i wiedziałem, że to już koniec. Pomyślałem, że skoro i tak przekroczyłem limit, to pomogę jeszcze kilku osobom. Sytuacja trochę wymknęła się spod kontroli

- tłumaczy oskarżony mężczyzna w rozmowie z Daily Mail.

Skąd tak ogromne zainteresowanie akurat tym panem? Alan Pham jako jedyny dawca nasienia w Australii ma wietnamskie korzenie, co okazało się niemałym atutem. Sam przyznaje, że na forach dedykowanych dawcom jego popularność budziła sporą zazdrość u innych mężczyzn.

Dochodzenie w tej sprawie jest póki co na wczesnym etapie, ale VARTA ma dopilnować, aby ze spermy Alana nie powstawało już więcej dzieci...

Zobacz również: „Najbardziej fotogeniczna rodzina na świecie”. Ich zdjęcia to kumulacja piękna

Polecane wideo

Najpiękniejsze dziecko na świecie. Jak wygląda po 9 latach?
Najpiękniejsze dziecko na świecie. Jak wygląda po 9 latach? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.01.2021 16:56
Jaki problem? Jak kobiety posiadające dzieci z" jego udziałem" Są szczęśliwe oraz zadowolone to co za problem....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.01.2021 14:49
Robicie sztuczny szum.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie