Influencerka przełamała wizerunek idealnego Instagrama. Pokazała to, co ukrywa każdy z nas

„Wszyscy są szczęśliwi, a ty jesteś sam" - pisze.
Influencerka przełamała wizerunek idealnego Instagrama. Pokazała to, co ukrywa każdy z nas
fot. Instagram (instagram.com/amandalekland)
29.09.2020

Amanda Lekland to szwedzka influencerka, która powiedziała dość idealnemu wizerunkowi na Instagramie. Perfekcyjne zdjęcia użytkowników i wiecznie uśmiechnięte twarze to nie jest prawdziwy obraz rzeczywistości. Każdy z nas ukrywa w sieci swoje problemy, niedoskonałości, słabsze dni i trudne emocje.

Dziewczyna wykorzystała więc swoje zasięgi (ponad 90 tysięcy obserwujących) i zabrała głos w tej sprawie. Przełamała stereotyp i pokazała, czym tak naprawdę nie dzielimy się publicznie. Zaapelowała, aby nie ufać bezkrytycznie wszystkiemu, na co patrzymy. Fani dziękują jej za ten niezwykły i odważny wpis.

Zobacz również: Brenna Huckaby: Najpiękniejsza paraolimpijka świata, która powinna być inspiracją dla nas wszystkich

Amanda Lekland: Instagram kontra rzeczywistość

Choć influencerka pochodzi ze Sztokholmu, to na Instagramie obserwują ją fani z różnych zakątków świata. Amanda Lekland wykorzystuje swoją popularność w sieci, aby uświadamiać ludzi w kwestii ciałopozytywności, zdrowia psychicznego oraz miłości do samego siebie.

Kobieta jest właścicielką niezwykle zgrabnej figury i udowadnia, że każde ciało skrywa jakieś mankamenty, których nie należy odrzucać ani ukrywać. Niestety, to, co oglądamy na zdjęciach jest tylko wyidealizowanym obrazem, dalekim od rzeczywistości. A porównywanie się wywołuje często takie emocje jak smutek i lęk. Wydaje nam się, że tylko my doświadczamy trudnych chwil.

Wyobraź sobie coś takiego. Miałeś koszmarny dzień. Płaczesz i czujesz niepokój. Otwierasz Instagram i przeglądasz zdjęcia. Widzisz na nich szczęśliwych ludzi, którzy mają piękne ciała i wspaniałe życie. Masz wrażenie, że nikt nie czuję się tak, jak Ty teraz. Wszyscy są idealni, a Ty jesteś sam. Dlaczego nie możesz być tacy jak oni?

- rozpoczyna swój wpis Amanda. Sytuacja brzmi znajomo?

Influencerka pokazała, co ukrywamy w sieci

Szwedzka influencerka zaprezentowała obserwatorom kolaż złożony z dwóch zdjęć. Na pierwszym z nich pozuje w seksownych kozakach wraz z idealnie ułożoną fryzurą, sprawiając wrażenie pewnej siebie. Druga fotografia pokazuje tę samą dziewczynę, tylko zapłakaną, jakby przeżywała głęboki smutek. Autorka zaapelowała, aby nie nabierać się na podkoloryzowaną rzeczywistość, ponieważ to, że czyjeś zdjęcia na Instagramie wyglądają idealnie, nie oznacza, że nie przeżywa on gorszych dni.

Każdy z nas ma swoje wzloty i upadki, ale zwykle publikujemy tylko te pierwsze. Ta influencerka, którą tak podziwiasz, wydaje się mieć doskonałe życie. Jednak w rzeczywistości każdej nocy może płakać w poduszkę. Może mieć też niskie poczucie własnej wartości. Nigdy nie wiemy, co tak naprawdę kryje się za instagramową tablicą

- tłumaczy dziewczyna.

Fani są jej niezwykle wdzięczni za ten odważny wpis. Sami zaczęli dzielić się w komentarzach historiami z życiem wykreowanym w social mediach. Niby każdy z nas o tym wie, ale wciąż mało znanych osób mówi o tym publicznie. Gwiazdy chcą stwarzać wrażenie idealnego życia, choć tak naprawdę wszyscy jesteśmy ludźmi i przeżywamy emocje. Post ma już prawie 30 tysięcy polubień.

Należy zawsze pamiętać, że media społecznościowe to nie jest prawdziwe życie. Dlatego nigdy nie porównuj swojego życia do rzeczywistości z czyjegoś profilu

- podsumowała Amanda.

Co sądzisz o kreowaniu obrazu idealnego życia na Instagramie?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

COPE WITH GAINING WEIGHT - in recovery or just in general. This is a question I get SO OFTEN. How do you accept weight gain? Weight restoration is a must in recovery in order to maintain your physical and mental health. If you've been underweight, the weight gain is actually weight restoration. It's getting back the weight that you actually shouldn't have lost in the first place. Acceptance is the most important thing. You don't need to love yourself right now. You'll just have to start with being "okay". Okay with gaining weight. Okay with your body. Don't put too much pressure on your yourself that you need to love every part of your body. You're allowed to feel insecure. Just know that it'll be okay. It takes time. Changing your mindset and how you see yourself. Don't rush it. I know it sucks, but healing takes time. One step at a time. Keep that in mind. Be aware of what you feed your mind with. Unfollow anyone who triggers you. This one is so important. Think about all the things you want to do in life. If it's a concert, sky diving, traveling, get a baby or whatever it might be and think about how little your weight has to do with that. All the experiences in life is worth so much more than your weight. You'll never find happiness in a certain weight. So make peace with your body. Let it know that you won't fight it anymore. Because happiness comes from within and not the number on the scale.

Post udostępniony przez AMANDA LEKLAND | GRLPWR (@amandalekland)

Zobacz również: Internauci nazwali ją „płaską deską”. Odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób

Polecane wideo

Ma dość smukłych influencerek, które mówią o samoakceptacji. Pokazała wymowne zdjęcia
Ma dość smukłych influencerek, które mówią o samoakceptacji. Pokazała wymowne zdjęcia - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.09.2020 22:23
No i dobrze ze pokazuja takie zdjecia
odpowiedz

Polecane dla Ciebie