11-latka urodziła dziecko! SZOK

„Do tej pory bawiłam się zabawkami. Ale już ich nie potrzebuję. To jest moja zabawka” – wyznała w jednym z wywiadów.
11-latka urodziła dziecko! SZOK
04.11.2009
Dzisiaj nikogo już nie dziwią ciężarne nastolatki i gimnazjalistki pchające wózki. Młode matki stały się elementem współczesnej rzeczywistości – przestają wzbudzać zgorszenie, zaskoczenie, niesmak… Tak dzieje się szczególnie za granicą, gdzie wczesne macierzyństwo jest albo następstwem rozprzestrzeniających się wpływów masowej popkultury albo… elementem wielowiekowej tradycji.

W efekcie, media regularnie zalewają nas szokującymi wiadomościami o ciążach coraz młodszych dzieci. W lutym Wielką Brytanią wstrząsnęła historia o domniemanym (ostatecznie niepotwierdzonym) ojcostwie 13-letniego Alfiego Pattena, a zaledwie kilka miesięcy później inny brytyjski 13-latek ogłosił, że spodziewa się dziecka.

Sytuacja chłopców i tak przedstawia się lepiej niż dziewcząt, które zostają matkami nawet w czwartej klasie podstawówki. Tak było w przypadku 11-letniej Kordezy Żeljakowej, która w ubiegłą sobotę została mamą. Ojcem jej córki, Wioletty, jest 19-letni Jeliazko Dymitrow. Gdy chłopak dowiedział się o ciąży swojej „ukochanej”, oświadczył się, a dzisiaj para jest już małżeństwem. Na przeszkodzie ich wspólnemu szczęściu może jednak stanąć prawo, bo bułgarska prokuratura postawiła właśnie Jeliazkowi zarzut uprawiania seksu z nieletnią. Świeżo upieczony tata broni się, że nie chciał skrzywdzić Kordezy: „Wracałem ze szkoły, gdy zobaczyłem, jak kilku chłopców dokucza Kordezie. Kazałem im się wynosić. Potem udało się jej mnie odnaleźć. I uwiodła mnie na pierwszej randce. Myślałem, że ma 15 lat. Nie wiedziałem, że jest jedenastolatką. Nie planowaliśmy seksu ani dziecka. Zakochałem się w Kordezie w chwili, gdy ją zobaczyłem” – tłumaczy.

Po kilku miesiącach okazało się jednak, że ten „nieplanowany seks” zaowocował ciążą. Jako pierwsza prawdę odkryła babcia Kordezy, która zauważyła, że jej wnuczce przybyło kilogramów. Na początku wiadomość o dziecku zszokowała całą rodzinę, ale dzisiaj wszyscy przyzwyczaili się już do tego, że Kordeza została mamą. „To normalne, że nasze romskie dziewczyny wcześnie rodzą dzieci” – zauważyła jej babcia, 55-letnia Dida.

Aby tradycji stało się zadość, młodzi rodzice najpierw się zaręczyli, a później wyprawili huczne zaślubiny. Impreza weselna trwała trzy dni, tak jak nakazuje romski zwyczaj. Drugiego dnia Kordeza poczuła pierwsze skurcze i trafiła do szpitala. „Poród był szybki, ale bolesny. Byłam bardzo szczęśliwa, gdy ujrzałam córeczkę. Ma mój nosek i włosy Jeliazko” – relacjonuje 11-latka.

Po ślubie para zamieszkała razem i wspólnie opiekuje się córeczką. Kordeza przyznała w wywiadzie dla tygodnika "News of the World", że teraz najważniejsze jest dla niej dziecko i rodzina: „Do tej pory bawiłam się zabawkami. Ale już ich nie potrzebuję. To jest moja zabawka. Nie wrócę już do szkoły, jestem przecież mamą i muszę wychować dziecko”.

Prawnymi opiekunami małej Wioletty są jednak jej dwie prababcie, które sprawują opiekę nad nią i jej mamą. Na razie nie wiadomo, jak potoczą się losy całej rodziny, bo Jeliazko czeka sprawa karna.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Aborcja dla 12-latki w domowym zaciszu!  

Dziewczynki nie będą musiały prosić o zgodę rodziców. Wystarczy, że zgłoszą się do szpitala, gdzie otrzymają pigułkę poronną. Drugą dostaną do domu.

12-latka zmarła po trzech dniach porodu!

Nastoletnią Fawziyie i jej nienarodzone dziecko zabił silny krwotok wewnętrzny. Do ślubu zmusili ją rodzice…

Polecane wideo

Komentarze (541)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.06.2015 15:59
Napisz komentarz...Sprzedam zestaw z Women On Web, zestaw sklada sie z 1 tab Mifepristonu + 8 tab Misoprostolu Zestaw sprzedam za 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 697564trzy10
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.02.2015 17:09
Mam do zaoferowania zestaw tabletek wczesnoporonnych z Women On Web, kazdy jesten zestaw zawiera 1 tab Mifepristonu+ 8 tab Misoprostolu. cena za zestaw jeden to 380zł z wysylka w pl zestawy sa orginalne nie otwierane Zapraszam! 607095810
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.01.2015 18:12
Witam sprzedam nowy oryginalny zestaw do aborcji medycznej ze strony Women on Web. Zestaw sklada sie z 1 tab Mifepristonu+ 8 tab Misoprostolu. Mozna go wykorzystac do 14 tygodnia ciazy. Wszelkich informacji na temat zazycia itp udzielam przy zakupie. Mozliwy odbior osobisty, wysylka za pobraniem ze sprawdzeniem zawartosci jak i wszelkie inne opcje. Polecam! Kontakt 669632890
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.01.2015 15:41
WITAM, sprzedam zestaw WOW złozonego z Mifepristone i Misoprostol . Miferpistone blokuje wydzielanie hormonu progesteronu, który warunkuje utrzymanie ciąży. Bez tego hormonu przerywa się więź między zarodkiem a ścianą macicy, wystepują skurcze. Misoprostol natomiast wzmacnia skurcze, pomagając wydalić produkty ciąży z macicy. W przypadku zamówienia środków ze strony women on web wpłącasz pieniądze na konto a paczki w 90% przechwytywane są na granicy kraju przez urząąd celny. Wynikiem tego jest znaczne opóźnienie (około 6 tygodni) lub niedostarczenie przesyłki - na co nie można pozwolić gdyż każdy DZIEŃ PRZY TAKIEJ KURACJI JEST ISTOTNY. Środki sprowadzane są z jednej z hurtowni medycznych na terenie Holandii. Wysyłam je z Polski więc paczka dotrze do Ciebie na 100%, nie będzie obaw o przechwycenie jej za granicą. W ciągu dwóch dni roboczych otrzymasz przesyłkę. Z swojej strony udzielam dokłądnych informacji o kuracji po trzymaniu paczki. Zawartość przesyłki: 1x Mifepristone 8x Misoprostol Instrukcja dawkowania Tanio!! KONTAKT: 726dwa98532
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2012 21:01
Tutaj wpisz treść komentarza do 11-latka urodziła dziecko! SZOK...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie