Przytula lwy, bawi się z hieną i wężami. „Ten facet powinien mieć program na Netflixie!”

Dean Schneider. Zapamiętajcie to nazwisko.
Przytula lwy, bawi się z hieną i wężami. „Ten facet powinien mieć program na Netflixie!”
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/dean.schneider/)
22.04.2020

Ma 27 lat, pochodzi ze Szwajcarii, zna 7 języków i… ponad wszystko kocha zwierzęta. Dean Schneider to człowiek z misją, o którym robi się coraz głośniej na świecie. Choć w swojej ojczyźnie prowadził świetnie prosperującą firmę, zajmującą się finansami, pewnego dnia postanowił zupełnie zmienić swoje poukładane życie i przeprowadzić się do południowej Afryki. Kupił tam 360-hektarowe gospodarstwo i założył oazę dla dzikich zwierząt.

Zobacz także: Wyzwanie #2019in5words: Greta Thunberg ma dla nas przerażającą wiadomość

Większość z nich trafia do mnie po okropnych przeżyciach, np. uratowane od nielegalnych handlarzy. Mamy ośrodek rehabilitacji, w którym zwierzęta, przykładowo uderzone przez samochód, są leczone przez wiele tygodni, a nierzadko miesięcy. Potem wypuszczamy je na wolność, w dzicz, bo stamtąd pochodzą. Z kolei lwy, gepardy, hieny czy małpy, które widzicie na moich filmikach, trafiły do mnie z niewoli. Daję im dom aż do śmierci.

- wyjaśnił Dean w wywiadzie dla programu Dzień Dobry TVN. Oprócz pomagania zwierzętom, 27-latek przygotowuje także edukacyjne, a przy okazji bardzo zabawne filmiki na ich temat. Jak sam mówi, w ten sposób chce nauczyć ludzi miłości i szacunku do zwierząt.

Na jego profilach w social mediach oraz na kanale prowadzonym na YouTube przeważają pozytywne treści (koniecznie zobaczcie filmik, na którym Dean gra lwom na ukulele!), ale nie brakuje też trudnych tematów, takich jak kłusownictwo i nielegalne zabijanie gatunków, które wkrótce mogą zupełnie zniknąć z naszej planety.

Schneider stara się przy tym pokazywać piękno zwierząt we wszystkich wymiarach – na jednym nagraniu widzimy zatem lwy, które uwielbiają się do siebie przytulać, a na innym warczą na siebie przy wspólnym posiłku. Karmienie dzikich zwierząt zebrami wywołało zresztą jakiś czas temu oburzenie wśród części widzów Deana. 27-latek wyjaśnił jednak, że taki jest cykl natury – ani lwy, ani hieny nie są roślinożerne (próbował je nawet nakarmić jabłkami i bananami, ale ich miny mówiły same za siebie). Raz na kilka dni dostarcza im więc do oazy mięsny posiłek, w pierwszej kolejności starając się, by były to zwierzęta słabsze, zranione, z mniejszymi szansami na przeżycie.

Schneider potrafi z niesamowitą pasją opowiadać o mieszkańcach swojej oazy nie tylko na Instagramie czy YouTube (ma tam już prawie milion subskrybentów), ale także na warsztatach dla dzieci. Szwajcar z misją tłumaczy bowiem, że to właśnie one są przyszłością planety i to one za kilkanaście, kilkadziesiąt lat będą miały na nią wpływ. Szacunku i miłości do natury trzeba ich zatem uczyć już teraz.

Kiedy obejrzycie choćby jeden filmik Deana w social mediach, zrozumiecie jego fenomen. Obserwatorzy mówią wprost: „Ten facet powinien mieć swój program na Netflixie!”. I wiecie, co? Zgadzamy się z tym!

Zajrzyjcie do poniższej galerii i zobaczcie najbardziej niesamowite zdjęcia Deana Schneidera z pięknymi, dzikimi zwierzętami!

Zobacz także: Australia płonie, Polska wysycha – katastrofa klimatyczna dzieje się na naszych oczach

Polecane wideo

Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej
Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.04.2020 10:27
widać, że on kocha zwierzęta z wzajemnością. Ma do nich ogromne serce
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.04.2020 16:10
lwy są piękne
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.04.2020 14:21
same pozytywne komentarze :) ale ten facet naprawdę zasługuje na sam pozytywny odzew za to, co robi dla zwierząt
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.04.2020 14:20
uwielbiam typa, a jego instagram wymiata!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.04.2020 12:23
widać, że to u niego szczera pasja. Fajny ma kontakt ze zwierzakami, dba o nie, a przy okazji potrafi o nich ciekawie opowiadać. Nie zdziwię się, jak odezwie się do niego Netflix
odpowiedz

Polecane dla Ciebie