Ma 19 lat i nie wierzy w globalne ocieplenie. Poznajcie Naomi Seibt, kolejną „anty-Gretę”

Sama siebie nazywa „realistką klimatyczną” i przekonuje, że ma rację.
Ma 19 lat i nie wierzy w globalne ocieplenie. Poznajcie Naomi Seibt, kolejną „anty-Gretę”
Fot. Instagram.com (@ajunews.com.br/@gazetadopovo)
02.03.2020

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie znałaby nazwiska Grety ThunbergDwa lata temu, w wieku zaledwie 15 lat rozpoczęła samotny strajk klimatyczny w swojej rodzimej Szwecji. Od tamtego czasu stała się twarzą walki z kryzysem klimatycznym i jest zapraszana na największe światowe konferencje ekologiczne, podczas których nie przebierając w słowach apeluje do rządzących, aby podjęli konkretne kroki w celu powstrzymania kataklizmu. Greta pociągnęła za sobą miliony ludzi, którzy próbują wywrzeć na politykach wprowadzenie w życie zmian, dzięki którym kryzys klimatyczny zostanie zażegnany. 

Zobacz również: Prawica też ma swoją Gretę Thunberg. Izabella Nilsson Jarvandi protestuje przeciwko globalizacji, imigrantom i „propagandzie LGBT”

Ale Greta Thunberg ma chyba tylu zwolenników co przeciwników. Środowiska prawicowe są zdania, że młoda Szwedka jest marionetką w rękach lewicowych organizacji oraz nazywają ją ekoterrorystką. Jednocześnie promują swoje własne aktywistki. Jakiś czas temu głośno było na temat Izabelli Nilsson Jarvandi, 16-letniej rodaczki Grety, która opowiada się przeciwko globalizmowi oraz tzw. ideologii gender. Teraz na ustach całego świata jest nazwisko Naomi Seibt, którą media, podobnie jak w przypadku Izabelli, okrzyknęły “anty-Gretą” 

Kim jest Naomi Seibt? Ma 19 lat, pochodzi z Niemiec i jest YouTuberką, której kanał obserwuje już prawie 70 tys. osób. Naomi sama uważa się za “realistkę klimatyczną” i, w przeciwieństwie do Grety Thunberg, nie wierzy w kryzys ekologiczny. Seibt promuje klimatyczny sceptycyzm i twierdzi, że emisja dwutlenku węgla do atmosfery nie ma nic wspólnego ze zmianami klimatycznymi. 19-latka została zatrudniona przez amerykański The Heartland Institute, powiązany m.in. z administracją DonaldTrumpa, który już wielokrotnie dał się poznać jako sceptyk jeśli chodzi o kryzys klimatyczny. To konserwatywna organizacja, która zaprzecza istnieniu kryzysu ekologicznego i przekonuje, że polityka mająca na celu go zwalczać niszczy światową gospodarkę. Co ciekawe, w przeszłości Naomi sama była zaniepokojona doniesieniami na temat stanu środowiska, wspomina też, że identyfikowała się jako feministka oraz socjalistka. Jednak z czasem wszystko się zmieniło. W swoich nagraniach na YouTubie oraz publicznych wystąpieniach 19-letnia Niemka chętnie nawiązuje do słów Grety ThunbergJedno z jej haseł brzmi m.in. “I don’t want you to panic. I want you to think (“Nie chcę, żebyście panikowali. Chcę, żebyście zaczęli myśleć) - to odpowiedź na słowa Szwedki, która w jednym z przemówień apelowała: “I want you to panic. 

Zobaczcie, jak Naomi Seibt walczy ze zwolennikami Grety Thunberg. Przekonują was jej słowa? 

Polecane wideo

Śpi w kołysce i wydaje fortunę na pieluchy. 25-latka wierzy, że jest niemowlakiem
Śpi w kołysce i wydaje fortunę na pieluchy. 25-latka wierzy, że jest niemowlakiem - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.03.2020 13:26
One obie, i ona i Greta wyglądają na upośledzone.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.03.2020 12:11
Ja myślę że ludzie coraz mądrzej się zachowują i coraz mniej zanieczyszczają planetę, problem stwarzają korporacje i rządy państw które są pazerne i dla kasy niszczą ziemię więc to ich trzeba zmienić
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 03.03.2020 08:55
Niekoniecznie wierzylabym komuś, kto ma twarz jak po FASie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.03.2020 08:34
Czyli jeszcze nie wszystko stracone. Nawet w Kalifacie Turecko-Marokańskim! :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.03.2020 20:20
Rany, przecież nikt nie przeczy, ze klimat się zmieni. Ale do jasnej anielki, zawsze się zmieniał! Były ladolody- zniknęły. To nie była zmiana klimatu? Była. Klimat zmieniał się od zawsze, tylko teraz eko-po.je.by mają z tym ogromny problem.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie