Spowiedź INCELA. Artur ma 26 lat i czuje się niewidzialny dla kobiet

Żyje w przymusowym celibacie.
Spowiedź INCELA. Artur ma 26 lat i czuje się niewidzialny dla kobiet
Fot. Unsplash
21.01.2020

Jeśli zjawisko involuntary celibate, czyli mimowolnego celibatu rzeczywiście istnieje, to trudno przypuszczać, by pojawiło się dopiero w XXI wieku. A jednak termin incel robi furorę dopiero od kilku lat, a wszystko za sprawą kolejnych masowych morderstw i rozszerzonych samobójstw, których dopuszczali się młodzi mężczyźni.

Zobacz również: EXCLUSIVE: Spowiedź 30-letniego prawiczka

Dziś powszechnie uważa się, że wiele z tych tragedii mogło wynikać z faktu, że sprawca postanowił zemścić się na całym świecie, bo miał dość samotności i poczucia odrzucenia.

Nie oznacza to jednak, że każdy incel nienawidzi kobiet i ma niecne zamiary. Tak przynajmniej wynika z wiadomości od Artura, który jest przekonany o swojej nieatrakcyjności w oczach innych. Z czego ma ona wynikać?

fot. Thinkstock

Mamy naście lub grubo ponad 20 lat. Chcemy być tacy, jak inni, ale jedyne co nam pozostaje, to zazdrościć bardziej zaradnym kolegom i wyobrażać sobie, że ktoś nas zechciał. Szukamy szczęścia, ale jedyne co nas spotyka, to drwiny, upokorzenie i totalna ignorancja. Przychodzimy w dobrych zamiarach, a płeć przeciwna zupełnie nie potrafi tego docenić.

Niektórym wydaje się, że incele tworzą zwartą grupę, która potrafi się tylko użalać i krzywdzić innych. W rzeczywistości jesteśmy chłopakami, których łączy jedynie to, że czują się odrzuceni. Jest nas wielu, mamy różne poglądy i żyjemy w celibacie, choć wcale tego nie chcieliśmy. Nie mam w sobie nienawiści do kobiet. Co najwyżej niezrozumienie.

I rozczarowanie, że skromny, inteligentny, spokojny facet zawsze przegra z bezczelnym pozerem, któremu natura dała ładną buzię

- rozpoczyna swoją wiadomość, która ma być odpowiedzią na materiał „Męski celibat, który zagraża kobietom. Oto przerażający świat inceli”.

fot. Thinkstock

Niektórzy z nas mogą być sfrustrowani i niech to nikogo nie dziwi. Od lat próbujemy odnaleźć się w rzeczywistości, gdzie wartość człowieka wynika jedynie z tego, jak wygląda, ile zarabia i czym jeździ. Bywamy wzrokowcami. Tak samo jak dziewczyny, które nawet nie chcą na nas spojrzeć i przy każdej okazji podważają naszą męskość.

Mam 26 lat i nigdy nie byłem w związku. Nie mówię o stałej relacji, która miałaby zaprowadzić nas przed ołtarz. Mowa o jakiejkolwiek znajomości, która nosiłaby znamiona czegoś więcej. Nie mam żadnych doświadczeń intymnych, ani perspektyw na to, że coś mogłoby się w tej kwestii zmienić.

Dlaczego? Bo nie jestem mięśniakiem w wypasionej furze, którego pragnie wiele współczesnych kobiet

- tłumaczy młody mężczyzna.

fot. Thinkstock

Pod tym względem faceci naprawdę mają gorzej. Dziewczyna, która nie chce być sama - zawsze kogoś znajdzie. My pozostajemy niezauważeni. Możemy jedynie patrzeć na naszych rozchwytywanych kolegów i fantazjować o tym, że kiedyś będziemy na ich miejscu. To płonne nadzieje, bo zwyczajnie nie pasujemy do dzisiejszego świata.

Jestem incelem i nie mam w sobie nienawiści do kobiet. Raczej niezrozumienie, że jestem dla nich niewidzialny. Jestem spragniony bliskości, ale nikogo nie mogę do niej zmusić. Pozostaje mi tylko patrzeć, jak inni mogą się nią cieszyć. Jestem zwyczajnym facetem, który chciałby kochać i czuć się kochany, ale wszystko sprzysięgło się przeciwko niemu. Nie mam zamiaru nikogo krzywdzić, bo sam wiem najlepiej, jak bardzo to boli.

To ja. Chłopak, na którego nawet nie spojrzysz, choć w ogóle go nie znasz

- podsumowuje.

Co Wy na to?

Zobacz również: Tak wygląda 27-letni prawiczek. Dlaczego jeszcze nigdy TEGO nie robił?

Polecane wideo

Najbardziej pożądany singiel świata wrócił na Tindera. Kobiety odetchnęły z ulgą
Najbardziej pożądany singiel świata wrócił na Tindera. Kobiety odetchnęły z ulgą - zdjęcie 1
Komentarze (175)
Ocena: 4.17 / 5
Elsa (Ocena: 5) 26.01.2020 14:28
proszę wskażcie mi przystojnego, wysokiego i ogarniętego życiowo Incela
zobacz odpowiedzi (8)
Iva (Ocena: 5) 26.01.2020 12:37
Znam takich kolesi... Oni mają tyle problemow zaczynajac od wyglada fizycznego... bo prysznic wiecej niz raz na 3 dni to za duzo ;), poprzez psychiczne i konczac na tym, ze mieszkaja z mamusia i nawet prania nie umieją zrobic, a mamusia podklada jedzonko pod nos ;) Do tego ogladają anime i mysla, ze zasluguja zeby miec 'kobiete' z twarza 9letniego dziecka z cyckami w rozmiarze M... sad but true
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.01.2020 23:09
Żałosne. Ja osobiscie nie lubię typu „przystojnego mięśniaka”. Lubię facetów z ciałkiem, często niższych ode mnie ale takich z jajami i charakterem. Naprawdę nie wiem czemu wybieram takich, bo wizualnie do mnie nie pasują :P
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.01.2020 21:28
Szkoda, że artykuł nie tłumaczy z czego wynika zjawisko inceli. Panuje mit, że z powodu braku dbałości o wygląd części mężczyzn, którzy zostają z tego powodu incelami. Tak jednak nie jest. Podobna ilość kobiet jak i mężczyzn dba o siebie, jak i nie dba. Zresztą tak naprawdę kobiety nie kierują się jedynie wyglądem przy wyborze partnera. Wiele kobiet zresztą wybiera bardzo źle partnerów. Często wybierają kłamców i oszustów, którzy mamią je słodkimi formułkami. By okazać się być pijakami czy alkoholikami, stosującymi przemoc, nie pomagający w domu, zadłużeni i nie lubiących dzieci, których wychowanie spada na wyłączne barki kobiety). Natomiast spokojnych, cichych i pracowitych chłopaków dość często nie zauważają. A miałyby z nimi właśnie spokojne i ustatkowane życie. Natomiast zjawisko inceli wynika z bardzo dużej liczby kobiet niechętnych do seksu i związków. Co potwierdza chociażby ostatnie badanie University of Glasgow. Przebadano ponad 12 tysiecy osób w różnym wieku. Okazuje się, aż około 34% kobiet nie chce seksu. Nie szuka go, unika. Podobnie stwierdziło jedynie 15% mężczyzn. Wiec różnica około 20%, to właśnie mężczyźni żyjący w przymusowej samotności (tzw. incele) z powodu niechęci do seksu zbyt wielu kobiet. Problem ten jest jeszcze większy w krajach, gdzie liczba kobiet nie jest równa liczbie mężczn (np. Indie, gdzie dokonuje się aborcji dziewczynek z powodów kulturowych - rodzina musi wnieść wysoki posag córce wychodzącej zamąż). Nie dość, że kobiet jest tam znacznie mniej niż mężczyzn, to podobnie jak na całym świecie, również i w indiach są one znacznie mniej aktywne seksualnie - 34% vs 15%. Stąd w Indiach jest bardzo duży problem z gwałtami, nawet czynionymi grupowo. A pornografia została prawnie zakazana, by dodatkowo nie stymulować seksualnie mężczyzn do seksu.
zobacz odpowiedzi (8)
Allah jest Wielki (Ocena: 1) 25.01.2020 16:01
Poleczki jesteście bardzo niegrzeczne dobrze, że Allah powoli podbija Europe. Niedługo wszystkie będziecie chodzić w okularach przeciwsłonecznych zimą szmatki
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie