5 niesamowitych kobiet 2019 roku. Mamy nadzieję, że ich nazwiska nie są Ci obce!

Pobiły wszelkie możliwe światowe rekordy.
5 niesamowitych kobiet 2019 roku. Mamy nadzieję, że ich nazwiska nie są Ci obce!
Fot. Unsplash
10.01.2020

Z roku na rok w światowych mediach pisze się coraz więcej o dokonaniach niesamowitych kobiet. Przedstawicielki płci pięknej coraz rzadziej są spychane na margines i coraz głośniej oraz z wielką dumą mówią o swoich wybitnych osiągnięciach. I tak powinno być, bo zdecydowanie mają się czym chwalić! 

Zobacz również: Feministki, które zdominowały 2019 rok. Nie znać ich to prawdziwy wstyd!

Niedawno pisaliśmy o silnych i odważnych feministkach, których nazwiska w 2019 roku były na ustach całego świata. Teraz przyszła kolej na listę kobiet, które w minionym roku pobiły wszelkie możliwe rekordy. Są to zarówno kobiety ze świata sportu, jak i nauki, a także kultury i rozrywki. Te nazwiska i dokonania po prostu TRZEBA znać. 

Lady Gaga 

Lady Gaga, czyli Stefani Germanotta, w ubiegłym roku na zawsze zapisała się na kartach historii. Została pierwszą kobietą (i drugą osobą w historii), która w tym samym roku zdobyła Oscara, nagrodę BAFTA, Złoty Glob oraz nagrodę Grammy. Wszystkie te statuetki odebrała za piosenkę “Shallow”, czyli utwór z filmu “Narodziny gwiazdy” (“A Star is Born”), w którym Gaga zagrała główną rolę u boku Bradleya Coopera (odpowiedzialnego także za reżyserię). Germanotta została też pierwszą osobą w historii, która w tym samym roku została nominowana do Oscara w kategorii Najlepsza Aktorka oraz Najlepsza Piosenka Oryginalna. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on

Simone Biles 

Simone Biles ma zaledwie 22 lata, a może pochwalić się liczbą aż 25 (!) medali igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata w gimnastyce, z czego 19 to złote krążki. Biles jest najbardziej utytułowaną amerykańską gimnastyczką wszech czasów, który to tytuł zapewnił jej kolejny medal, zdobyty w 2019 roku. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Simone Biles (@simonebiles) on

Christina Koch 

W 2019 roku ta amerykańska astronautka zapisała się na kartach historii jako kobieta, która spędziła najwięcej czasu w kosmosie - trwało to aż 289 dni. Co więcej, wraz z Jessiką Meir, w październiku 2019 roku Koch uczestniczyła w pierwszym w historii kobiecym spacerze kobiecym. W tej chwili astronautka spędza ostatnie dni w przestrzeni kosmicznej – jej lot powrotny na Ziemię jest zaplanowany na luty. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Christina Hammock Koch (@astro_christina) on

Brigid Kosgei 

W październiku 2019 roku kenijska biegaczka Brigid Kosgei pobiła rekord podczas maratonu w Chicago. 25-letnia biegaczka dobiegła do mety w czasie 2 godzin, 14 minut i 4 sekund. Tym samym zdetronizowała Paulę Radcliffe i jej rekord z 2013 roku pobity podczas maratonu w Londynie, który wynosił 2 godziny, 15 minut i 25 sekund. Kosgei została także najmłodszą zwyciężczynią londyńskiego biegu. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Brigid Kosgei🇰🇪 (@brigidkosgei) on

Karen Uhlenbeck 

Eksperci nie mają co do tego wątpliwości - Karen Uhlenbeck na zawsze zmieniła oblicze matematyki. W 2019 roku profesorka na University of Texas zdobyła nagrodę, którą znawcy określają mianem “Nobla w świecie matematyki”, czyli nagrodę Abela. W uzasadnieniu tej decyzji czytamy, że Uhlenbeck “drastycznie zmieniła oblicze matematyki” oraz jest “adwokatką na rzecz równości płci w nauce i matematyce”. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Pagina De Psihologie (@paginadepsihologie) on

Zobacz również: „Kobiety nie są idealne, ale są bezdyskusyjnie lepsze od mężczyzn”. Barack Obama szczerze o kobietach w polityce

Polecane wideo

Nieziemsko przystojny milioner szuka osobistego fotografa. Skusisz się na jego ofertę?
Nieziemsko przystojny milioner szuka osobistego fotografa. Skusisz się na jego ofertę? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie