Policja pokazała twarz narkomanki. W zaledwie 6 lat zmieniła się nie do poznania

To porównanie wstrząsnęło internautami.
Policja pokazała twarz narkomanki. W zaledwie 6 lat zmieniła się nie do poznania
źródło: Facebook (facebook.com/lynley.graham.165), Humberside Police
16.08.2019

Kampanie antynarkotykowe nie przynoszą raczej większego skutku. Nielegalne substancje wciąż są produkowane i znajdują coraz więcej nabywców. Młodym ludziom nie wystarczy powiedzieć „nie bierz, bo to złe”. O wiele lepsze efekty mogą przynieść konkretne przykłady, jak tego typu środki faktycznie działają na ludzki organizm.

Zobacz również: Narkomanka regularnie trafia na komisariat. Najnowsze policyjne zdjęcie przeraża

Podobno najlepiej uczyć się na cudzych błędach, więc niech historia tej bardzo pogubionej kobiety będzie dla nas największą przestrogą. Jej twarz trafiła niedawno na czołówki mediów z całego świata, choć wiadomość o jej aresztowaniu ma bardzo lokalny charakter.

53-letnia Brytyjka została skazana za posiadanie i handlowanie narkotykami.

źródło: Facebook (facebook.com/lynley.graham.165)

Tak wyglądała jeszcze kilka lat temu. Zdjęcie profilowe na Facebooku zostało przed nią dodane w 2013 roku. Od tego czasu jednak sporo się zmieniło. Kobieta uzależniła się od bardzo silnych narkotyków. W momencie zatrzymania przez policję miała przy sobie heroinę i kokainę. Nie tylko na własny użytek, bo zajmowała się także rozprowadzaniem nielegalnych substancji. Niedawno usłyszała wyrok - najbliższych 18 miesięcy spędzi w więzieniu.

Oczywiście takich spraw jest więcej, ale internautów zszokowała jej przemiana. W zaledwie 6 lat z kobiety w średnim wieku przemieniła się we wrak człowieka. Głębokie zmarszczki, zapadnięte policzki, sine usta i przerażająco blada cera to oczywiście skutek uzależnienia.

Zobacz również: Nie uwierzysz, co stało się z tą śliczną nastolatką po zażyciu jednej tabletki ecstasy

Na fotografii upublicznionej kilka dni temu przez policję prezentuje się już tak:

źródło: Humberside Police

„To zdjęcie powinno być wykorzystanie w jakiejś kampanii. Myślę, że przemówi do wyobraźni wielu ludzi”.

„Przerażające. Wygląda jak 80-latka w ostatnich dniach życia. Powinni pokazywać jej przemianę wszystkim młodym narkomanom”.

„Jestem od niej o 10 lat starsza, a wyglądam przynajmniej 30 lat młodziej” - czytamy w komentarzach.

Wszyscy mają nadzieję, że czas spędzony w więzieniu pozwoli jej wyswobodzić się ze szponów wyniszczającego nałogu i za 1,5 roku wyjdzie na wolność jako zdrowa i piękna kobieta.

My też trzymamy kciuki.

Zobacz również: Jak działa metamfetamina? Szokujące zdjęcia uzależnionych (PRZED & PO)

Polecane wideo

Narkomanka regularnie trafia na komisariat. Najnowsze policyjne zdjęcie przeraża
Narkomanka regularnie trafia na komisariat. Najnowsze policyjne zdjęcie przeraża - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
NARKOTYKI MOCNE BARDZO (Ocena: 1) 17.08.2019 01:16
No po trawce wstrzykiwanej w czoło takie efekty, co to za przestroga, skoro młodzi ludzie nie sięgają zazwyczaj po helkę, i inne twarde narkołyki. Mechamizm uzaleznienia i siegania po narkotyki jest rozny, w zaleznosci od narkotyku. Nie wydaje mi sie ze 16 latki sięgają na imprezkach po strzykawkę tylko zapalą sobie kulturalnie blancika albo Ci bardziej odważni i "niegrzeczni" (poważni narkomani) strzelą se kreske speeda do noska, Ci bogatsi może koko co naprawde nie czyni z nikogo cpuna. Osoby z kolei sięgające po szpryce lub inne narkotyki twarde zazwyczaj mają ogromne problemy osobiste, często chorują na różne choroby w tym psychiczne, dlatego aby uciec od problemow siegaja po takie oto używki, a jak juz po nie sięgną to naprawde trzeba miec silną wolę i miec po co rzucic, a nawet jak odstawią narkotyk to do konca zycia bedą narkomanami chcąc nie chcąc też, bardzo czesto do tego wracając po latach/dniach/miesiącach. Do tego w więzieniu nie jest wcale tak trudno o narkotyki wiec pobyt tej kobiety w wiezieniu nie gwarantuje jej nawet 1,5 roku abstymencji. Cóż, dzieci... nie bierzcie sie za narkotyki, a od takich głupot jak tu w tym artykule to raczej nikt sie nie zniechęci. Lepszym świadectwem lub przestrogą dla młodzieży i dzieci i w sumie tak naprawde dla każdego bo wiekszosc cpunow to osoby dorosłe.... no jest tego multum- dzienniki heroinowe Nikkiego Sixx'a (basisty motley crue) ktory wiele lat szprycował się heleną (i wszystkim innym co akurat miał pod ręką), czy bardziej znane i 1000 razy mniej hardcorowe dzieci z dworca ZOO, mamy tez wiele innych filmow dokumentalnych i swiadectw ludzi uzależnionych ktorych przekaz jest 10000 razy bardziej trafny szczery i prawdziwy niż jakies zdjęcie niewiadomego pochodzenia z dopiskiem "brał mocne narkotyki, nie rob tak bo bedziesz wyglądać jak pani z fotografii". Wszelkie tego typu działania mające na celu walke i prewencję w walce z narkotykami i innymi używkami sa jak najbardziej na miejscu, niestety poziom wielu z nich jest daremny i budzi smiech niz lęk i wyobraźnie do czego moze to doprowadzić. A teraz ide napić się gorzałki i połknąć tabletki uspokajające, czyli legalne narkotyki 21 w o ktorych nikt nie mówi źle, albo mówi rzadko, bo przecież prawdziwy problem to marihuana i kilku narkomanów ktorzy czesto nie mają wpływu na swoj los. Cóż, takie czasy, tacy ludzie. Zdrówko!
odpowiedz
Gość (Ocena: 5) 16.08.2019 23:28
Zaledwie 6 lat hahha aż dziwne. Kolejny inteligent pismak
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.08.2019 20:01
Po pierwsze to jezeli ktoś bierze w umiarkowyanych ilosciach I rozsadnie czyli np raz w miesiącu czy dwa to narkotyki nic podobne go z nim nie zrobia. Jezeli się cpa non stop codziennie to nic. Dziwnego że tak wyglada - a nawet to nie wynika bezposrednio z zazuwania tylko pośrednio z racji też że taka osoba prawie nic nie je bo nie ma apetuty I ma odwodniony organizm ani nie myśli zbytnio o higienie I Oto tego skutek.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie