Prosi internautów o 10 tys. dolarów na swój ślub. Wcześniej była oskarżona o morderstwo. Kim jest Amanda Knox?

Jej historią przez lata żyły media na całym świecie. Teraz powraca.
Prosi internautów o 10 tys. dolarów na swój ślub. Wcześniej była oskarżona o morderstwo. Kim jest Amanda Knox?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/amamaknox)
25.07.2019

„Spójrzmy prawdzie w oczy, nie potrzebujemy więcej rzeczy. Więc prosimy, żadnych prezentów i presji. Ale jeśli macie ochotę się nam pomóc, przyjmiemy wasze wsparcie w organizacji najlepszej imprezy wszech czasów dla naszej rodziny i przyjaciół! Zamiast tradycyjnej listy prezentów przyjmujemy datki, dzięki którym sfinansujemy wesele” - napisała Amanda Knox na oficjalnej stronie internetowej, na której prowadzi zrzutkę pieniędzy na swój ślub. 31-letnia Amerykanka za niecały rok zostanie żoną Christophera Robinsona, a jej weselne plany są bardzo ambitne. Motywem przewodnim ma być kosmos i wszystko, co z nim związane, w związku z czym podczas przyjęcie weselnego obowiązywać będą odpowiednie stroje i makijaż, dekoracje czy muzyka. Amanda i jej narzeczony planują zebrać na swój wielki dzień 10 tys. dolarów. 

Zobacz również: W 2001 roku Ashton Kutcher został wystawiony przed randką. Okazało się, że jego dziewczyna już nie żyła

W porównaniu z innymi zrzutkami pieniędzy akcja prowadzona przez 31-latkę nie jest zbyt szokująca, ale historia jej życia - wręcz przeciwnie. Amanda Knox – to nazwisko nie schodziło z pierwszych stron gazet na całym świecie od listopada 2007 roku aż do marca 2015 roku. Wszyscy śledzili proces, w którym Amerykanka i jej ówczesny chłopak zostali oskarżeni o brutalne morderstwo Meredith Kercher, współlokatorki Amandy. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Stephanie Harlowe (@stephanieharlowe) on

Była noc z 1 na 2 listopada 2007 roku. 20-letnia Amanda Knox od 2 miesięcy mieszkała wraz z Meredith Kercher i dwoma Włoszkami w wynajętym domu we włoskiej miejscowości Perugia. Zarówno Knox jak i Kercher były studentkami, które przyjechały do Włoch, aby kontynuować naukę. Nad ranem Knox wróciła do domu po randce ze swoim chłopakiem, Raffaele Sollecito. Włoskie współlokatorki wyjechały do swoich rodzinnych miejscowości w związku z faktem, że 1 listopada to w tym kraju dzień wolny od pracy i nauki. Na miejscu pozostały tylko Knox i Kercher. Po powrocie do domu Amerykanka zauważyła, że drzwi do domu są otwarte. Zobaczyła też krople krwi w łazience, którą dzieliła z Meredith. Jej sypialnia była zamknięta na klucz, więc Amanda uznała, że jej współlokatorka śpi. Knox wzięła prysznic, a następnie wróciła do mieszkania swojego chłopaka. Parę godzin później oboje przybyli do domu wynajmowanego przez Knox i resztę studentek. Wtedy para zauważyła wybitą szybę w oknie jednej ze włoskich współlokatorek. Zaczęła dobijać się do pokoju Kercher, jednak bez odpowiedzi. W końcu chłopak Amandy, Raffaele Sollecito, zadzwonił na policję. Około 13:00 drzwi do pokoju Meredith Kercher zostały wyważone. Brytyjka została znaleziona martwa, a jej ciało na wpół obnażone. Zmarła w wyniku wykrwawienia spowodowanego zadaniem ran kłutych. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @𝔾𝕚𝕝𝕝𝕖𝕥𝕥𝕖𝟛𝟟 🎶 (@gillette37) on

To, co nastąpiło potem, to trwająca prawie dekadę medialna histeria, niekończące się procesy sądowe, seria błędów popełniona przez śledczych oraz nagonka paparazzi, którzy wyciągali różne fakty z życia Amandy, aby przekonać opinię publiczną, że Amerykanka to morderczyni, która z zimną krwią i w seksualnym amoku zamordowała swoją koleżankę. Prowadzących sprawę dziwiły nietypowe zachowania Knox - począwszy od faktu, że na widok krwi w łazience nie zawiadomiła policji, do publicznego okazywania sobie uczuć z Raffaelem podczas śledztwa. W 2009 roku zarówno Amanda jak i jej chłopak zostali uznani za winnych śmierci Meredith. Knox została skazana na 26 lat więzienia, a Sollecito – na 25.  

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mordlust (@mordlustderpodcast) on

Amanda odwołała się od wyroku i w 2011 roku, po 4 latach spędzonych we włoskim więzieniu, została oczyszczona z zarzutów. Mimo to w oczach opinii publicznej wciąż uchodziła za morderczynię Kercher. Ale to nie koniec. W 2013 roku proces ruszył ponownie, a Knox i Sollecito znów zostali uznanych za winnych i skazani na 28,5 (Knox) oraz 25 (Sollecito) lat więzienia. Ostatecznie w marcu 2015 roku Amanda i jej były chłopak zostali na dobre uniewinnieni przez sąd najwyższej instancji Włoch. 

Trwający latami proces we Włoszech i konieczność zatrudnienia armii prawników i ekspertów wyniszczyły Amandę i jej rodzinę - zarówno psychicznie, jak i finansowo. Trudno więc się dziwić, że po wyjściu na wolność dziewczyna zaczęła udzielać licznych wywiadów telewizyjnych, w których opowiadała o tym, co ją spotkało. Napisała też parę książek, wystąpiła w filmie dokumentalnym o niej samej zrealizowanym przez Netflixa. Jej historia została też sfabularyzowana w dwóch innych produkcjach filmowych. Dziś, 12 lat po morderstwie Meredith Kercher Amanda przekonuje, że wciąż nie wyszła z długów po batalii sądowej. Nie chce jednak, aby to przekreśliło jej życiowe plany, z których najważniejszym jest obecnie organizowanie wymarzonego ślubu z ukochanym.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by You Can't Make This Up (@youcantmakethisup) on

Wygląda na to, że Knox może liczyć na pomoc armii fanów. To dlatego, że jej historia do dziś szokuje, ale i fascynuje. Amanda doczekała się rzeszy wielbicieli, którzy zasypują ją listami i wiadomościami oraz śledzą każdy jej krok. Można powiedzieć, że stała się kryminalną celebrytką. Co więcej, jej postać wciąż wzbudza takie same emocje, jak 12 lat temu. Wiele osób wciąż nie jest przekonanych co do jej niewinności i uważa, że Knox oszukała zarówno włoski system sądowy, jak i opinię publiczną. Inni bronią swojej idolki i przekonują, że w nocy z 1 na 2 listopada 2007 roku znalazła się po prostu w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. Sama Amanda zdaje się tylko podsycać plotki na swój temat. W dokumencie Netflixa, patrząc prosto w kamerę, mówi do wszystkich, którzy starają się ją osądzić: “Albo jestem psychopatką w owczej skórze, albo jestem tobą”. 

Zobacz również: To jedne z ostatnich zdjęć Sharon Tate. Wkrótce potem została brutalnie zamordowana

Polecane wideo

Pokazuje to, co influencerki próbują ukryć. W rzeczywistości daleko jej do ideału
Pokazuje to, co influencerki próbują ukryć. W rzeczywistości daleko jej do ideału - zdjęcie 1

Komentarze (4)

Ocena: 4 / 5
Marta (Ocena: 5) 28.07.2019 21:14
Takie proszenie o pieniądze moim zdaniem jest dramatyczne. I to jeszcze na ślub, można zrobić mniej wystawny. My też nie mieliśmy jak para książęca, tylko zależało nam bardzo, żeby jedzenie było smaczne, więc mieliśmy Catering Arts i jeszcze, żeby muzyka była dobra i już wesele udane.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.07.2019 05:05
Ślady krwi w łazience gdzie mieszka kilka dziwczyn noe zawsze musza byc podejzane. Okres albo zaciecie maszynka do golenia. Joe wiem ile krwi bylo w tamtej lazience ale ostatnio Ja rozvkelam noge I pobrudzilam caly dywanik krwia
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 25.07.2019 14:12
to kto jąś zabił?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie