Posługiwano się jego tożsamością, oszukując ponad 200 kobiet. Do przystojnego modela ciągle zgłaszają się kolejne ofiary

Ta sytuacja zdaje się nie mieć końca...
Posługiwano się jego tożsamością, oszukując ponad 200 kobiet. Do przystojnego modela ciągle zgłaszają się kolejne ofiary
fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/deanpelic/)
04.07.2019

Dean Pelić z Chorwacji to przystojny model i prezenter telewizyjny, który twierdzi, że jego tożsamość jest nieustannie kradziona do wykorzystywania setek kobiet na całym świecie. W ciągu trzech lat skontaktowało się z nim ponad 200 kobiet, które oskarżały mężczyznę o oszustwo i wyłudzenie pieniędzy. Kobiety twierdziły, że spotykały się z nim w Internecie...

Zobacz też: Historia, która pokazuje, jak media społecznościowe mogą zniszczyć życie

Oszustwa tego typu są ciężkie do namierzenia. Kiedy Dean udał się na policję, okazało się, że są bezsilni i raczej nie uda się namierzyć przestępcy. Zasugerowano mu, aby jego konto na Instagramie zostało zweryfikowane, tym samym uznane jako oficjalne i odznaczone niebieskim ptaszkiem. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Mężczyzna wyznaje, że niektóre kobiety, które się z nim kontaktowały twierdziły, że są z nim w związku, a jedna z nich wspominała nawet o ślubie. Pisali również ojcowie, którzy martwili się o swoje córki. 90% kobiet twierdziło, że zostały poproszone o gotówkę. "Martwię się o kobiety, które wysyłały te wiadomości, a potem były zbyt zakłopotane i zdały sobie sprawę, że zostały oszukane. Oszuści posuwają się na tyle daleko, że nawet wykorzystują moją rodzinę, aby stworzyć pełny obraz fałszywej osoby. Pisali tym kobietom, że mam córkę, która jest chora i potrzebuje leczenie, po to by wyłudzić pieniądze. Najgorsze dla mnie było to, że używali zdjęć mojej niedawno zmarłej babci, tworząc historię o niej i o mnie. To zbyt wiele do zniesienia..." - pisał mężczyzna.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Inni oszuści podszywający się pod Deana zbierali pieniądze od swoich ofiar, twierdząc, że przybyli do nowego kraju i zgubili kartę kredytową. Inna kobieta wierzyła, że są zaręczeni i wkrótce zamieszkają razem. Wysłała nawet zdjęcie biletu lotniczego, które fałszywy Dean miał wysłać jej jako dowód... Mężczyźnie ciężko jest uwierzyć w to jak daleko to wszystko zabrnęło.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Dean podjął działania, aby poinformować jak najwięcej osób o fałszywych kontach. Codziennie mówi o tym na swoim Insta Stories. "Podejmuję wiele działań, aby upewnić się, że moi zwolennicy są świadomi niebezpieczeństwa, jednak to nadal się nie kończy. Czułem się w pewien sposób odpowiedzialny, ponieważ jestem osobą publiczną, codziennie umieszczałem swój wizerunek w sieci, moje zdjęcia są w całym Internecie, więc mogłem się czegoś takiego spodziewać, ale jednocześnie nie miałem pojęcia jak to rozwiązać." Z mężczyzną nadal kontaktują się osoby, które ostrzegają go przed kolejnymi fałszywymi kontami, ktoś znajduje jego zdjęcia na portalach randkowych, nie brakuje również zgłoszeń kolejnych ofiar.

Niektórzy posuwają się nawet do nagrywania relacji Deana, a następnie usuwanie jego głosu, aby móc wykorzystać jego wizerunek w rozmowie wideo z kolejną ofiarą. Niestety ludzie nabierają się na to, nawet jeżeli ruch warg nie synchronizuje się z dźwiękiem.

Pomimo zweryfikowania konta na Instagramie, mężczyzna wciąż nie może dostać oficjalnego potwierdzenia i tzw. ptaszka. Kiedy zostaje usunięte jedne fałszywe konto, za chwilę pojawiają się kolejne. Mężczyzna cały czas ostrzega swoich obserwatorów, aby być ostrożnym na relacje zawieranie przez Internet.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zobacz też: Jest rozpieszczoną córką milionera. Postanowiła spędzić 3 noce na ulicy, jak bezdomna

Cały Instagram zakochał się w tym przystojnym policjancie z Rosji!
Cały Instagram zakochał się w tym przystojnym policjancie z Rosji! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 15.07.2019 20:16
Rzeczywiście bardzo przystojny facet- nie widziałam nigdy tak pięknego osobnika i nie dziwię się, że oszuści używają jego zdjęć.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 05.07.2019 07:03
Przestepstwo doskonale.JAK udowodni z eto nie on??Przeciez mzoe wlasnei oszukiwać i okradać i caly czas wolac "lapaj złodzieja".
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.07.2019 15:30
Nie tylko jego wizerunek jest kradziony, w polace na tinder co 2 konto jest z faszywymi zdjeciami. Wystarczy wrzucic w google wyszukiwanie obrazem i od razu wiadomo ze to oszusci. Trzeba baaardzo uwazac. A jak sie widzi na takich portala przystojniaka to wiadomo juz ze fake...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie