„Kocham swój cellulit”. Modelka plus size po raz pierwszy pokazuje się bez retuszu

Wszystko po to, by zachęcić kobiety do pokochania swojego ciała.
„Kocham swój cellulit”. Modelka plus size po raz pierwszy pokazuje się bez retuszu
fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/iskra/)
20.06.2019

Brytyjska modelka plus size Iskra Lawrence jako nastolatka miała duże problemy z akceptacją własnego ciała. Modeling, w którym na szeroką skalę wykorzystuje się retusz, niestety nie pomógł jej w przezwyciężeniu własnych słabości. Dopiero nieretuszowana sesja dla magazynu Women's Health pomogła jej pokochać swoje ciało, a za pomocą mediów społecznościowych modelka chce zachęcić kobiety do akceptacji swojego ciała i nabrania pewności siebie. Na łamach magazynu Women's Health dzieli się wskazówkami, jak pozbyć się kompleksów i pokochać siebie.

Zobacz też: Koniec z wychudzonymi, plastikowymi figurami. Nike wprowadza manekiny o różnych typach sylwetki

Kampanie z udziałem kobiet o naturalnych kształtach stały się w ostatnich latach bardzo popularne, ponieważ konsumenci wzywają firmy do promowania naturalnych kobiet. Do tej pory jednak zdjęcia były mocno retuszowane, a wszelki cellulit i niedoskonałości skóry były wygładzane.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Modelka przyznała, że jako 13-letnia dziewczyna miała mieszane uczucia na temat swoich kształtów. Wielokrotnie porównywała się do szczupłych dziewczyn, a wejście w świat modelingu było wyzwaniem dla jej poczucia własnej wartości.

Nigdy nie nosiłam butów do kostek, nigdy nie nosiłam spódnic, które odcinały mnie na złej wysokości, nawet widok na planie butów do kolan wprawiał mnie w zakłopotanie. Moje uda pocierają się o siebie. Nawet, gdybym próbowała każdej możliwej diety, nigdy nie osiągnęłabym "luki" między udami - przyznała.

Sesje, w których Iskra brała udział były mocno retuszowane. Kobieta przyznaje, że graficy za każdym razem odchudzali jej ramiona, uda, wygładzali skórę i usuwali wszelkie znamiona. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zespół ludzi zdecydował, że te rzeczy uczyniły mnie piękniejszą. Ale to były rzeczy, których nie mogłam osiągnąć. Nigdy nie zdawałam sobie sprawy jaki to wywarło na mnie wpływ, a także na wszystkich ludzi, którzy patrzą na te zdjęcia. To może być szkodliwe dla zdrowia psychicznego i wizerunku ciała. Obecnie prawie każde zdjęcie, które widzisz jest wyretuszowane, chyba, że marka czy kampania z góry informuje o niewyretuszowanych zdjęciach.

Modelka podkreśla, że 95% kobiet ma cellulit, jest to naturalne i wcale nie świadczy o jakimkolwiek defekcie. Swoje rozstępy natomiast nazywa "paskami tygrysa", po to by wyeliminować negatywną terminologię. Iskra uważa, że jeśli kobietom uda się pozbyć negatywnej terminologii lub ją zaakceptować, poczują się zdecydowanie lepiej. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zobacz też: Miała dosyć brzydkich strojów kąpielowych dla puszystych kobiet. Stworzyła własną, bardzo seksowną kolekcję

Apetyczne dziewczyny PLUS SIZE. Do tych seksownych krągłości wzdycha wielu mężczyzn!
Apetyczne dziewczyny PLUS SIZE. Do tych seksownych krągłości wzdycha wielu mężczyzn! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (9)

Ocena: 4.56 / 5
best comment (Ocena: 5) 20.06.2019 23:34
"gość (Ocena: 5) dzisiaj 10:50 Ta kobieta jest piękna ale argument ze żadna dieta nie pomoże jej osiągnàć luki między udami jest śmieszny. Najlepsza dieta to żartobliwe „mniej żreć”. Nikt mi nie wmówi ze ktos je mało kalorii i nie chudnie... przy odpowiedniej restykcji kalorii nie ma opcji żeby organizm nie zaczął pobierać energii z materiału zapasowego"
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.06.2019 16:44
Bardzo ładna kobieta. Ma nadwagę, ale nie jest gruba, do tego tłuszcz odkłada sie jej w "dobrych" miejscach. A cellulit to całkiem normalna sprawa, sama go mam chociaż mam sporą niedowagę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.06.2019 10:50
Ta kobieta jest piękna ale argument ze żadna dieta nie pomoże jej osiągnàć luki między udami jest śmieszny. Najlepsza dieta to żartobliwe „mniej żreć”. Nikt mi nie wmówi ze ktos je mało kalorii i nie chudnie... przy odpowiedniej restykcji kalorii nie ma opcji żeby organizm nie zaczął pobierać energii z materiału zapasowego
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 20.06.2019 10:46
Ciekawe jest to jak media kreują obraz ciała kobiety. Cellulit to oś, co ma prawie każda z nas, to element naszego ciała. Ale jakiś idiota powiedział ze to jest brzydkie i nagle wszyscy mu przyklasnęli. Wszelkie ideały piękności to tylko subiektywna ocena jakiegoś człowieka i innych ludzi którzy którzy ślepo uwierzyli w jego słowa. Gdyby nie chirurgia plastyczna czy ideał kobiet by wyglądał tak jak dziś? Na pewno nie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 20.06.2019 09:54
Piękna jest:) i ma przepiękny uśmiech. To jest kobieta/modelka Plus Size, o pięknej zaokrąglonej kobiecej figurze. I nikt mi nie wmówi, że te mega grube laski z wielką otyłością brzuszna mają "kobiecą figurę". To jest choroba, a nie powod do dumy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie