Ta dziewczyna przez 3 lata nie mogła latać samolotem z powodu... zbyt niskiej wagi!

W końcu udało jej się polecieć na wymarzone wakacje.
Ta dziewczyna przez 3 lata nie mogła latać samolotem z powodu... zbyt niskiej wagi!
fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/emmalouiseoldfield/)
11.06.2019

Emma przez 5 lat borykała się z zaburzeniami odżywiania. Wszystko zaczęło się na krótko po śmierci jej matki. Niejedzenie było pewną formą walki z ogromnym bólem po stracie rodzica, życie nastolatki rozpadło się na kawałki... Dziewczyna była tak chuda, że latanie samolotem było dla niej zagrożeniem życia.

Zobacz też: Nosi pieluchy i ssie smoczek, mimo że ma 21 lat. W ten sposób ucieka od dorosłości

Po śmierci mamy, Emma uciekła w pracę. Brała 12-godzinne zmiany, które były pretekstem do unikania posiłków. Pracowała jako kelnerka, co nie jest lekką pracą. Dojeżdżała rowerem, przez co traciła kolejne kilogramy. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

W najgorszym momencie choroby, dziewczynie zagrażała sepsa i zatrzymanie akcji serca. Trzykrotnie lekarze zabronili jej latać samolotem, ze względu na zbyt duże ciśnienie w kabinie, którego serce Emmy mogłoby nie wytrzymać.

Musiałam zrezygnować z ostatnich trzech wyjazdów na wakacje z powodu złego stanu zdrowia. W 2016 roku miałam lecieć do Hiszpanii, w 2017 do Pragi i rok temu do Turcji.

Dopiero na koniec 2018 roku, dziewczynie udało się wygrać z chorobą. 

To nie było tak, że pewnego razu obudziłam się i zdecydowałam, że powstrzymam swoje zachowania. To było stopniowe, wymagało czasu, łez i determinacji. Chciałam być zdrowia i wiedziałam, że to, co robię, mnie zabija... Raniłam nie tylko siebie, ale i ludzi wokół mnie - moje zachowania i nawyki były tak mocno zakorzenione, że nie wiedziałam jak przestać, mimo, że byłam już u progu śmierci.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Obecnie Emma nosi rozmiar ubrań 38 i jest bardziej elastyczna, jeżeli chodzi o dietę. Wszystko zawdzięcza profesjonalistom ds. odżywiania, którzy krok po kroku pomagali jej wyjść z choroby, wprowadzać nowe produkty do diety, zdradzać przepisy. 

Kłamałabym, jeśli powiedziałabym, że jestem w 100% wyleczona, ale teraz czuję się najzdrowsza i najszczęśliwsza. Nigdy więcej nie zrujnuje tak swojego życia, niezależnie od tego, czy będzie to presja społeczeństwa, perfekcjonizm, stresujące wydarzenie czy cokolwiek innego.

Emma odkryła również, że aktywność fizyczna na drodze rekonwalescencji jest nieoceniona. Dziewczyna ma nadzieję, że jej doświadczenie pomoże innym chorym.

Tak ciężko pracowałam, by znaleźć się tu gdzie teraz jestem i mam nadzieję, że moja podróż zainspiruje przynajmniej jedną osobę do zmiany.

 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Dziękujemy za podzielenie się swoją historią i życzymy dużo zdrowia!

Zobacz też: Twierdzi, że jest lepsza od chudych dziewczyn. „To o mnie marzą faceci!”

Zbyt piękna, by znaleźć miłość. Twierdzi, że z taką twarzą jest skazana na samotność
Zbyt piękna, by znaleźć miłość. Twierdzi, że z taką twarzą jest skazana na samotność - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie