Jest rozpieszczoną córką milionera. Postanowiła spędzić 3 noce na ulicy, jak bezdomna

“Poczułam się kompletnie zdegradowana” - wyznała.
Jest rozpieszczoną córką milionera. Postanowiła spędzić 3 noce na ulicy, jak bezdomna
Fot. Instagram.com (@isabellajsjamesx/@plankpr)
27.05.2019

Bogaci ludzie żyją w świecie, który ma niewiele wspólnego z realiami, jakie większość z nas zna na co dzień. Obracają się w kręgu zamożnych i wpływowych elit, mieszkają w luksusowych apartamentach, a dziennie są w stanie wydać sumy, jakich niektórym z nas nie udaje się zarobić nawet przez rok. Nie muszą martwić się o dach nad głową, niezapłacone rachunki czy o to, kiedy uda im się zjeść następny posiłek. 

Zobacz również: Ma 15 lat i jest najbogatszym nastolatkiem w Dubaju. Tak wygląda jego ekstrawaganckie życie

Jedną takich osób jest 21-letnia Isabella James, córka brytyjskiego milionera. Dziewczyna prowadzi bardzo luksusowe życie. Sześć razy do roku wyjeżdża na egzotyczne wakacje, a jej garderoba pełna jest ubrań i dodatków od największych projektantów mody. 21-latka na co dzień łączy studia z zakresu psychologii pracy z karierą łowcy talentów. Teraz postanowiła udowodnić wszystkim, że nie jest “księżniczką”, za którą ma ją większość osób - z tego powodu zgłosiła się do programu “Rich Kids Go Homeless” i na 3 dni wylądowała na ulicach Londynu 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ISABELLA 🐻 (@isabellajsjamesx) on

Zanim zdecydowała się na udział w programie, Isabella James przekonywała w rozmowie z mediami, że wielu bezdomnym jest “wygodnie” z ich sytuacją życiową, ponieważ nie muszą “wstawać i dokonywać zmian”.  

Wśród bezdomnych jest dużo narkotyków i alkoholu. Mogliby zrobić o wiele więcej, żeby skończyć z życiem na ulicy. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ISABELLA 🐻 (@isabellajsjamesx) on

Młoda dziedziczka fortuny dodała też, że nie uznaje żebrania, ponieważ “oczekiwanie, że ludzie po prostu będą dawać ci pieniądze, jeśli nie pracujesz, jest niewłaściwe”. Jednak po spędzeniu 3 dni i 3 nocy na londyńskich ulicach 21-latka drastycznie zmieniła swoje zdanie na temat bezdomnych. Pierwszą noc przespała na kawałkach kartonu w śpiworze, a następnego ranka próbowała sprzedać jednemu z supermarketów plastikowe przedmioty nadające się do recyklingu. Kiedy to się nie udało, próbowała dostać pracę w myjni samochodowej – ten plan też nie wypalił, ponieważ okazało się, że Isabella nie posiada odpowiedniego dokumentu tożsamości. Te niepowodzenia wywołały u córki milionera głęboką frustrację. Zdała sobie sprawę z tego, że w jej sytuacji praca nie wchodzi w grę 

Poczułam się kompletnie zdegradowana 

- mówiła Isabella w programie. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lou And The Plankettes (@plankpr) on

W końcu dziewczyna złamała się i zaczęła żebrać o jedzenie. Dzieliła się z przechodniami swoją historią i ostatecznie udało jej się uzbierać 45 funtów. Nie wydała jedna tej sumy na nocleg w tanim hostelu – za wyżebrane pieniądze kupiła jedzenie dla siebie i dla innych bezdomnych. Zasnęła na ulicy, wykończona płaczem. Po jeszcze jednej nocy spędzonej na bruku Isabella wróciła do swojego starego życia z zupełnie zmienionymi poglądami. Złożyła nawet petycję do brytyjskiego rządu, w której nalegała, aby ułatwić osobom bezdomnym wyrobienie dokumentów potwierdzających tożsamość.  

Musiałam zmierzyć się z paroma niewygodnymi prawdami i moja bańka pękła. Moje przekonania okazały się niewłaściwe. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak trudno jest znaleźć pracę i dach nad głową. To doświadczenie było przytłaczające i okazało się dla mnie ważnym sprawdzianem, ale tez nauczyło mnie wiele na temat bezdomności.  

Isabella wyznała, że jej petycja została odrzucona. Zapewniła jednak, że nie spocznie, dopóki jej projekt nie zostanie wprowadzony w życie. 

Zobacz również: LIST: „Bogacze nic nie wiedzą o prawdziwym życiu! Biedniejsi mają nad nimi przewagę!”

Polecane wideo

Zaręczyny na bogato: Dziewczyny pokazują pierścionki, za które można kupić mieszkanie
Zaręczyny na bogato: Dziewczyny pokazują pierścionki, za które można kupić mieszkanie - zdjęcie 1

Komentarze (4)

Ocena: 4.75 / 5
Krytyk (Ocena: 5) 21.05.2020 09:56
To piękne, że zmieniła zdanie i chce pomóc.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.05.2019 23:10
Jak to bezdomni nie mają dokumentu tożsamości ? Jakiego dokumentu ?! Mieszkam w UK i jedyne czego potrzeba do podjęcia pracy jest NIN (każdy brytol go posiada, a nawet jak nie ma, to z łatwością go dostanie)a jeśli chodzi też o obcokrajowców to NIN i paszport albo dowód tożsamości. Co za bzdury są tu wypisane. Poza tym, nie musiała spać na ulicy, dla bezdomnych są tutaj hostele z łaźnią + stołówka, w której się żywią i tyle. Na ulicy siedzą za dnia i żebrają kasę na alko, kawę lub fajki (przeważnie), dlatego większość z nich nie wyszła z bezdomności, bo im po prostu się nie chce pracować. Łatwiej wyciągać im łapę po pieniądze, bo zawsze ktoś coś da i tutaj koło się zamyka.
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 27.05.2019 16:15
Jeśli coś pozytywnego wyjdzie z tej przygody (nie umiem nazwać tego inaczej) to fajnie. Nie oczekuje od tego programu by zadziałał cuda.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.05.2019 15:27
Kto bogatemu zabroni :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie