Czegoś takiego jeszcze nikt nie wymyślił. Ten mężczyzna buduje domy... z plastikowych butelek!

Projekt Kanadyjczyka spotkał się z dużym zainteresowaniem.
Czegoś takiego jeszcze nikt nie wymyślił. Ten mężczyzna buduje domy... z plastikowych butelek!
fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/plastic_bottle_village/)
29.04.2019

Na świecie pojawia się coraz więcej inicjatyw, które mają na celu ratowanie środowiska naturalnego. Niestety problem dotyczy nas wszystkich, a nasza planeta jest zagrożona z wielu powodów. Tony plastikowych butelek trafia do oceanów niosąc ze sobą katastrofalne skutki. Żeby temu zapobiec pewien mężczyzna zaczął je praktycznie wykorzystywać...

Zobacz też: Oto jeszcze jeden sposób na zaoszczędzenie pieniędzy w duchu „less waste”

Mężczyzna buduje domy z plastikowych butelek

Pewnego dnia kanadyjski przedsiębiorca Robert Bezeau, zmęczony plastikowymi butelkami leżącymi dosłownie wszędzie, postanowił stworzyć nowy sposób ich ponownego wykorzystania. Przeprowadził się więc do Bocas Del Toro w Panamie, gdzie zaczął tworzyć Plastic Bottle Village. Głównym celem wioski jest zmniejszenie ilości plastikowych odpadów, które zalegają na wysypiskach i przywrócenie do życia zużytego plastiku poprzez włączenie go do budowy.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

W publicznym oświadczeniu mężczyzna napisał: 

Chcę, aby świat zdał sobie sprawę, że możemy ponownie wykorzystywać plastikowe butelki w wielu dziedzinach życia. Mogą być one wykorzystane do izolacji domu, tworzenia tymczasowych schronień po klęskach żywiołowych, budowania schronień dla zwierząt w gospodarstwach domowych, budowania basenów, tworzenia zlewni wody, budowy szamba, dróg wodnych w rolnictwie, budowy magazynów handlowych, stodół i dróg.

Podczas budowy niekoniecznie wygląda to estetycznie, jednak efekt końcowy jest naprawdę zachwycający!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Budowanie domów, nie jest jedyną inicjatywą, którą zajął się Kanadyjczyk. Jego głównym celem jest uświadomienie ludzi na temat tragicznego stanu naszej planety. Mężczyzna analizuje historię odpadów plastikowych na całym świecie oraz opisuje, jakie wydarzenia miały największy wpływ na zanieczyszczenia plastikowymi odpadami, z którymi obecnie mamy do czynienia.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

To naprawdę cudowna inicjatywa! Cieszymy się, że są ludzie, których interesuje los naszej planety. My też możemy przyczynić się do jej ratowania poprzez zaprzestanie kupowania żywności oraz wody w plastikowych butelkach. Kto jest razem z nami?

Zobacz też: 8 niesamowitych tajemnic, które skrywa TWOJE CIAŁO

Fani wyśmiewają dom Kim Kardashian: „Złodziej nie miałby co ukraść”
Fani wyśmiewają dom Kim Kardashian: „Złodziej nie miałby co ukraść” - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie