„Niepełnosprawni są piękni”. Zobacz zdjęcia, które robią furorę w Sieci

Niepełnosprawni ludzie pokazują swoje odważne zdjęcia na Instagramie. W ten sposób udowadniają, że seksualność i niepełnosprawność idą w parze.
„Niepełnosprawni są piękni”. Zobacz zdjęcia, które robią furorę w Sieci
Fot. Instagram.com (@pufffaluffagus/@marieclairebr)
27.02.2019

Osoby niepełnosprawne najczęściej są niewidzialne w przestrzeni publicznej. Na co dzień raczej nie spotykamy ich na ulicy, w komunikacji miejskiej czy w centrach handlowych. W pewnym sensie trudno się dziwić - w końcu większość miejsc nie jest przystosowana dla osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich czy o kulach, a zdarza się też, że kierowcy miejskich autobusów na widok osoby niepełnosprawnej nie spieszą z pomocą. 

Zobacz również: Ona jest piękna, jego ciało wykrzywia choroba. Mimo to kochają się i chwalą miłością w Internecie

W związku z tym, że większość z nas na co dzień nie ma zbyt wielkiej styczności z osobami niepełnosprawnymi, nie mamy zbyt wielkiego wyobrażenia na temat ich życia - także erotycznego. A przecież seksualność to bardzo ważna część życia każdego człowieka, bez względu na to, czy jest pełnosprawny czy nie. W naszym społeczeństwie wciąż pokutuje przekonanie, że osoby niepełnosprawne i seksualność wykluczają się nawzajem, co oczywiście nie jest prawdą.

Udowadnia to ostatnia akcja w mediach społecznościowych pod hashtagiem #disabledpeoplearehot (“niepełnosprawni są seksowni”). Wszystko zaczęło się od posta opublikowanego na Twitterze przez Andrew Gurzę, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i porusza się na wózku inwalidzkim. To właśnie on stworzył ten hashtag, opublikował swoje zdjęcie i zaapelował do innych niepełnosprawnych internautów, żeby dodawali pod hashtagiem swoje posty. “Jeśli jesteś niepełnosprawny, wrzuć swoje zdjęcie, dzięki któremu czujesz się dobrze, seksownie i jesteś pewny siebie” - napisał Gurza. 

Na odpowiedzi internautów nie trzeba było długo czekać. Twitter i Instagram zalały odważne zdjęcia niepełnosprawnych osób, które mimo przeciwności losu czują się pięknie i nie wstydzą się swojej seksualności. Wybraliśmy najmocniejsze z nich. Prawda, że robią wrażenie? 

Sprzedała dziewictwo za prawie 10 mln zł! "Chciałam, żeby mama była ze mnie dumna"
Sprzedała dziewictwo za prawie 10 mln zł! "Chciałam, żeby mama była ze mnie dumna" - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (20)

Ocena: 2.7 / 5
gość (Ocena: 3) 27.02.2019 23:13
Jestem niepełnosprawna i przykro się robi, gdy czyta się takie komentarze. Cierpię na nieuleczalną chorobę, która stopniowo zabiera mi sprawność w nogach, poruszam się o kulach, czasem na wózku inwalidzkim. Może nie jestem zwolenniczką udostępnienia tego typu fotografii przez kogokolwiek w Internecie, jednak komentarze, które sugerują, że tylko dewianci mogą zainteresować się osobą niepełnosprawną w sensie seksualnym jest bardzo krzywdzące. Pomimo tego, że nie jestem w stanie podkreślić swojej kobiecości w oczywisty dla niektórych sposób, tj. wysokie obcasy, seksowna fryzura (jestem w trakcie chemii), nie poruszam się z gracją xD To dzięki mojemu partnerowi czuję się najszczęśliwsza, najpiękniejsza i pożądana, i tego życzę wszystkim bez względu na "braki" w wyglądzie, niepełnosprawność, orientację, kolor skóry itd. Akceptujmy odmienności, nie muszą się wszystkim podobać ale nie krytykujcie, jeśli się nie podobają zostawcie bez komentarza i zajmijcie się sobą.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 1) 27.02.2019 19:02
He, he! Za PRLu był taki cykl rysunków satyrycznych Andrzeja Mleczki "Porno dla ubogich". I jak widzę historia zatoczyła koło. Bywa.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 27.02.2019 15:08
Ha, ha! Czy ludzie naprawdę wierzą jeszcze w takie czary mary, że jak się napisze przy czyimś zdjęciu"Jesteś piękna i seksowna" to ten ktoś zrobi się od tego od razu piękny i seksowny? No niestety to nie działa. Ja napisałam wczoraj na kartce "Jesteś bogata," włożyłam ją do swojego portfela, chodziłam z nim cały dzień, a wieczorem zajrzałam do środka, a portfel był dalej pusty. Ha, ha! Tak więc wymyślcie lepiej coś lepszego.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 27.02.2019 07:13
Ha,ha! Tania podnieta dla różnorakich dewiantów, zboczeńców i dla zakompleksionych starych kawalerów i dla pryszczatych nastolatków i dla przegranych życiowo stulejarzy i dla wiecznie skacowanych i niepracujących podopiecznych MOPSu . Tacy prawdziwej kobiety nie mają i nigdy nie mieli, więc mogą sobie tylko pooglądać takie zdjęcia i powalić trochę pod stołem swoje małe koniki. Zwłaszcza w tej naszej wciąż jeszcze siermiężnej Polsce takie zdjęcia będą miały szerokie grono odbiorców. Sukces murowany! Gratuluję pomysłu i wyczucia rynku!
zobacz odpowiedzi (10)

Polecane dla Ciebie