Ma 21 lat i jest uczulona na... zimno. Gdy temperatura spada, może nawet umrzeć!

Jeśli pod wpływem zimna dojdzie u niej do wstrząsu, ryzyko śmierci jest bardzo duże.
Ma 21 lat i jest uczulona na... zimno. Gdy temperatura spada, może nawet umrzeć!
Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/watch?v=-SHTLnCSQs8)
04.12.2018

21-letnia Arianna Kent z Kanady cierpi na pokrzywkę wywoływaną zimnem. I chociaż nie brzmi to szczególnie poważnie, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Ostry atak choroby może doprowadzić nawet do śmierci dziewczyny! Wszelki kontakt z zimnem, nawet z zimną wodą, a także spadek temperatury sprawiają, że Arianna wymaga natychmiastowej hospitalizacji.

Zobacz również: Ma 21 lat i jest uczulona na wszystko! Nawet zapach jedzenia może wywołać u niej ostry atak

Schorzenie, na które cierpi młoda Kanadyjka ma naturę autoimmunologiczną. W przypadku ekspozycji na zimno skórę Arianny na całym ciele zaczynają pokrywać czerwone plamy. Jednak w bardziej poważnych przypadkach dziewczyna jest narażona na wstrząs anafilaktyczny, czyli ciężką reakcję organizmu, która może zakończyć się nawet śmiercią. W związku z jednym z poważniejszych ataków pokrzywki Arianna musiała spędzić w szpitalu aż 3 miesiące. Jej objawy były tak ciężkie, że dziewczyna wymagała natychmiastowej hospitalizacji.

Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/watch?v=-SHTLnCSQs8)

Mimo tego, że choroba, na którą cierpi Arianna jest wyjątkowo poważna, wiele osób ją bagatelizuje. “Nawet kiedy trafiałam do szpitala i mówiłam lekarzom, że mam alergię na zimno, niektórzy z nich nie mieli pojęcia, o czym mówię i patrzyli na mnie jak na wariatkę. Ludzie często nie wierzą, że to prawdziwe uczulenie. Mówią mi: Tak, Arianna, wiemy, że zawsze jest ci zimno, ale to nie znaczy, że masz na nie alergię” - tłumaczyła Kanadyjka w rozmowie z mediami.

Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/watch?v=-SHTLnCSQs8)

Jakby tego było mało, Kent mieszka w miejscu, w którym temperatura spada nawet do -40 stopni Celsjusza! W związku z tym Arianna musi być przygotowana na wszystko. W wyjątkowo zimne dni nie może wychodzić na dwór. Oto, jak dziewczyna opisuje swoje życie z alergią na zimno: “Zaczyna się od małych plam, które pojawiają się na moich ramionach. Potem stają się większe i puchną. Moja skóra piecze i swędzi, czuję się, jakbym miała astmę, mam świszczący oddech i trudno mi oddychać. To tak, jakby ktoś siedział na mojej klatce piersiowej. W każdej chwili mogę doznać wstrząsu anafilaktycznego, więc zawsze muszę mieć ze sobą EpiPen (automatyczny wstrzykiwacz jednorazowy z adrenaliną - przyp. red.)”.

Fot. YouTube.com (https://www.youtube.com/watch?v=-SHTLnCSQs8)

Arianna wspomina, że kiedyś jej życie wyglądało zupełnie normalnie. Po raz pierwszy objawy uczulenia na zimno zaobserwowała u siebie w wieku 14 lat, podczas odśnieżania. Z początku myślała, że to alergia pokarmowa, ale badania wykazały, że dziewczyna cierpi na rzadki przypadek uczulenia na zimno. Arianna nie może nawet spożywać zimnych posiłków i pić schłodzonych napojów. To oznacza żadnych drinków z lodem czy… samych lodów. Niestety póki co medycyna nie znalazła lekarstwa na chorobę, na którą cierpi Arianna. Wyobrażacie sobie życie z alergią na zimno, która może doprowadzić nawet do śmierci?

Zobacz również: Miała uczulenie na spermę męża! Po 9 latach w końcu zaszła w ciążę - WYOBRAŻACIE TO SOBIE?

Polecane wideo

Wydała ponad 20 tys. zł na idealne piersi. Gdy po zabiegu zdjęła bandaże wybuchła płaczem!
Wydała ponad 20 tys. zł na idealne piersi. Gdy po zabiegu zdjęła bandaże wybuchła płaczem! - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.03.2023 23:56
Zmagałam się z tym dwa albo trzy lata. Ustąpiło dopiero po ustabilizowaniu hormonów tarczycy z którą problemów nikt się nie spodziewał bo podstawowe badanie tsh i ft3 wychodziło w porządku. Tą hipotezę potwierdza inny post pod tym artykułem o mamie która miała takie problemy w ciąży. A w ciąży następujące zmiany hormonalne na poziomie tarczycy więc składa się to w całość.
odpowiedz
(Ocena: 5) 05.12.2018 20:06
Na jej miejscu powaznie bym rozwazyla wyprowadzke do tzw cieplych krajow
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.12.2018 14:02
też tak mam więc dla mnie to żadna nowość, katar plus swędząca pokrzywka jako reakcja na zimno
odpowiedz
Anna (Ocena: 5) 05.12.2018 08:39
Moja mama ma przez całe życie to samo, tylko lżejsze objawy (natychmiast po kontakcie z zimnem lejący się katar, kaszel, ból gardła, chrypa, ból głowy). Tylko jeden lekarz (alergolog zresztą) potwierdził, że to reakcja alergiczna, pozostali byli niestety tępymi i niedokształconymi ignorantami ("nie ma takiej choroby", "to jakiś wymysł", "to niemożliwe".)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.12.2018 07:58
to chyba czas opuścić Kanadę i ruszyć na południe
odpowiedz

Polecane dla Ciebie