Brutalnie tuczą siedmiolatki!

Zmuszają je do jedzenia niewyobrażalnych ilości kuskus oraz picia tłustego mleka. Otyłość ma im zapewnić powodzenie i bogactwo w dorosłym życiu…
Brutalnie tuczą siedmiolatki!
02.08.2009

Na świecie istnieją tak bardzo różne kanony piękna określające, jak powinno wyglądać idealne ludzkie ciało, że niektóre z nich mogą nawet szokować. W kulturze Zachodu króluje obecnie kult szczupłego ciała, natomiast w Mauretanii jeszcze do niedawna uznawano, że idealna kobieta musi być bardzo gruba. 

W północno-zachodniej Afryce, w plemionach Tuaregów i Maurów, do tej pory istnieje zwyczaj zwany gavage (z fr. tuczenie), polegający na przymusowym tuczeniu młodych kobiet. W tym pustynnym kraju otyła sylwetka była kiedyś pożądana, ponieważ świadczyła o płodności. Co istotne, stanowiła ona także oznakę wysokiego statusu społecznego kobiety oraz jej zamożności – gruba dziewczyna nie miała problemów ze znalezieniem bogatego męża. 

Cały proces tuczenia zaczynał się już w dzieciństwie, kiedy dziewczynki (nawet siedmioletnie) zmuszano do jedzenia i picia jedynie wysoko energetycznych pokarmów, takich jak na przykład kuskus, daktyle i tłuste mleko. Jeśli nie chciały tego robić, były karmione siłą, a nierzadko kończyło się to wymiotami i bólami brzucha. Maurowie uważają jednak, że w początkowej fazie tuczenia są one normalnym objawem. Między posiłkami młode kobiety nie mogą być aktywne fizycznie, każe im się cały czas odpoczywać. Dodatkowo, w dzisiejszych czasach część z nich używa różnych leków pobudzających apetyt. 

Taka dieta i styl życia powodują, że wiele młodych kobiet osiąga w tamtych rejonach wagę nawet 200 kg. Mauretanki poddawane zwyczajowi gavage cierpią na szereg chorób zawiązanych z nadwagą - cukrzycę, nadciśnienie, bezpłodność, schorzenia nerek. Chociaż w Mauretanii przeprowadzono kampanię uświadamiającą społeczeństwo, że tuczenie kobiet ma katastrofalne skutki dla ich zdrowia, problem ten dotyczy nadal jednej na dziesięć pań. Zwłaszcza tych mieszkających z daleka od większych miast. 

Agnieszka Subda  

Zobacz także:

Feedersi, czyli miłośnicy kobiet z chorobliwą nadwagą 

Kiedy chorobliwa otyłość budzi chorobliwą fascynację…

Otyłość dzieci to wina rodziców! 

Rodzice mają największy wpływ na to, co ich dziecko będzie jadło przez resztę życia.

 

--

Polecane wideo

Komentarze (159)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.06.2015 12:02
Poje[cenzura] kraj
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.07.2012 14:29
ptasie móżdżki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.02.2012 17:30
żal
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2011 07:59
no co oni robią każą im jeść tłuste jedzenie by były grube i ważyły 300kg niemogły by się podnieść z ziemi i nic na siebie ubrać paranoja
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.11.2009 12:07
Widzę,że zdaniem niektórych osób ludzie otyli z nadwagą nie powinni wogóle żyć bo i po co...Może jesteś szczupły/szczupła,ale nie macie prawa w ten sposób oceniać ludzi z nadwagą!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie