„Ciągle widzę z okna, jak moi sąsiedzi się kochają. Czy powinnam im coś powiedzieć?”

Zignorować sprawę czy powiedzieć sąsiadom, że ogląda ich całe sąsiedztwo?
„Ciągle widzę z okna, jak moi sąsiedzi się kochają. Czy powinnam im coś powiedzieć?”
Fot. Unsplash
20.11.2018

Stosunki sąsiedzkie bywają naprawdę różne. Niektórzy sąsiedzi żyją ze sobą w bliskich relacjach, a wspólne miejsce zamieszkania staje się podłożem pięknej przyjaźni. Inni toczą ze sobą nieustanną wojnę, bo jeden sąsiad trzyma w mieszkaniu wiecznie szczekającego psa, a drugi nieustannie pali na balkonie. Z kolei w dużych miastach, gdzie większość mieszkańców rezyduje w domach z wielkiej płyty, sąsiedzi w wielu przypadkach nawet nie znają siebie nawzajem i traktują się z całkowitą obojętnością.

Zobacz również: „Mam problem z męczącą sąsiadką. Doszło do tego, że muszę się przed nią ukrywać” (Historia Żanety)

Bywa też, że dowiadujemy się o swoich sąsiadach o wiele więcej, niż byśmy tego chcieli. W takiej sytuacji znalazła się pewna Brytyjka, a swoją historią podzieliła się na forum Mumsnet. “Łazienka naszych sąsiadów wygląda centralnie na nasz ogródek i duży pokój. Sąsiedzi to para ok. 30-tki, mają małe dzieci. Znam ich tylko z widzenia. W ich łazience nie ma żaluzji ani innego rodzaju zasłon na oknach, a ich prysznic znajduje się tuż naprzeciwko okna” - opisuje kobieta.

Problem autorki wpisu polega na tym, że jej sąsiedzi… notorycznie uprawiają seks właśnie w łazience - czy to pod prysznicem, czy niekoniecznie podczas kąpieli. W związku z tym, że nie zadali sobie trudu, aby powiesić w oknach rolety, całe sąsiedztwo może bez problemu podziwiać ich miłosne igraszki. “Nasze najmłodsze dziecko ma 8 lat. Nie chcemy oglądać, jak uprawiają seks pod prysznicem kiedy całą rodziną jemy obiad albo siedzimy w ogrodzie (nasze domy są położone bardzo blisko siebie)”. Kobieta dodaje, że wprawdzie szyba w kabinie prysznicowej sąsiadów jest wykonana z matowego szkła, ale twierdzi, że wszystko widać przez nią gołym okiem.

Fot. Unsplash.com

Co byście zrobiły na moim miejscu? Ignorowały tę sytuację i zostawiły sąsiadów w spokoju? A może wsunąć im pod drzwi katalog z żaluzjami i zdjęciem tego, co regularnie oglądamy z ich łazienki?” - pyta zdesperowana autorka wpisu.

Pod postem na temat niegrzecznych sąsiadów rozgorzała emocjonująca dyskusja. “Myślę, że [sąsiedzi] zdają sobie sprawę z tego, że wszystko widać. Moim zdaniem anonimowy liścik wsunięty pod drzwi, napisany oczywiście w uprzejmy sposób, powinien załatwić sprawę” - w takim tonie wypowiadało się wiele forumowiczek. Jednak część z nich oskarżało autorkę wątku, że jest… zbyt wścibska! “Dlaczego gapisz się obcym ludziom w okna?”, “Jakim cudem możesz “wyraźnie” wszystko widzieć, skoro mają matową szybę? To nie ma żadnego sensu” - pisała część internautek.

A wy co zrobiłybyście w podobnej sytuacji? Dałybyście sąsiadom do zrozumienia, że regularnie oglądacie ich pożycie małżeńskie, czy zachowali to dla siebie?

Zobacz również: Mam koszmarnych sąsiadów. Są tak głośni, że już nie wytrzymuję... Ula, 22 l.

 

Celine Centino wydała fortunę na operacje plastyczne. Jej nowy wygląd zwala z nóg!
Celine Centino wydała fortunę na operacje plastyczne. Jej nowy wygląd zwala z nóg! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (17)

Ocena: 4.88 / 5
gość (Ocena: 5) 05.04.2019 11:20
Niech zacznie im wywieszać w oknie kartki z ocenami. Typu "na pieska" 5 punktów, robienie laski 10
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.03.2019 10:35
ja bym poszla sie zapytac czy mozna dolaczyc :P
odpowiedz
Ona (Ocena: 5) 23.11.2018 22:12
Widzę że tylko głupie i starej daty baby mogły napisać te debilistyczne komentarze komentarze albo zdesperowane i zazdrosne po 30 kobiety których życie seksualne dawno się skończyło .. ale z doświadczenia wiem że tacy ludzie są świadomi że ich widać i chcą być specjalnie oglądanie ale można podejść i powiedzieć prosto z mostu że codziennie widac wasze igraszki i nie chce ich już więcej oglądać .
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 21.11.2018 14:09
Nie gap się w cudze okna i po problemie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2018 22:23
Nagraj ich i wyślij im filmik. Może zrozumieją.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie