Takiej miss nastolatek jeszcze nie było. Anna waży 170 kilogramów

15-latka zachwyciła nie tylko jurorów. Pokochali ją też internauci.
Takiej miss nastolatek jeszcze nie było. Anna waży 170 kilogramów
źródło: Facebook (facebook.com/MississippiMissAmazingPageant)
30.03.2018

Tradycyjne konkursy piękności mają wielu fanów, ale nie brakuje też głosów, że prowadzą do uprzedmiotowienia kobiet. Te są podziwiane i oceniane niczym rzeczy, a jedyne, co mają do zaoferowania, to swoją urodę. Nikogo nie interesuje, co mają do powiedzenia. I pewnie jest w tym trochę prawdy, ale ten plebiscyt działa na zupełnie innych zasadach. Wybory Miss Amazing to docenienie osobowości i hartu ducha, a nie tylko wyglądu.

Jedną z uczestniczek konkursu jest Anna Hankins. U 15-latki we wczesnym dzieciństwie zdiagnozowano zespół Pradera-Williego. Ten objawia się najczęściej niskim wzrostem, upośledzeniem umysłowym, niedorozwojem narządów płciowych i co bardzo charakterystyczne - niepohamowanym apetytem. Chorzy cały czas odczuwają głód, którego nie są w żaden sposób zaspokoić.

W efekcie dziewczynka waży już 172 kilogramy. Ale nie traci pogody ducha i wciąż wierzy w to, że czeka ją świetlana przyszłość. Ma ku temu wszelkie podstawy, bo właśnie została miss.

Zobacz również: Dramatyczna metamorfoza ślicznej dziewczyny. Tak zmieniła się w 2 lata

Chorobę zdiagnozowano u niej, kiedy miała zaledwie 2 lata. Już jako dziecko podkradała jedzenie z talerzy rodziców, pochłaniała całe opakowania słodyczy na raz, a w akcie desperacji potrafiła nawet szukać pożywienia w koszach na śmieci. Była głodna o każdej porze dnia i nocy. Zjedzenie całego tortu traktowała jako niewinną przystawkę i już rozglądała się za kolejnym posiłkiem.

Nie wiedzieliśmy, jak to zatrzymać. Usuwaliśmy jedzenie z zasięgu jej wzroku. Kontrolowaliśmy, co chowa w swoim pokoju. Ale ona z dnia na dzień stawała się coraz większa. Wystarczała sekunda nieuwagi i po chwili już miała coś w ustach. Każdego ranka budziła się ze słowami „jestem głodna” i z nimi zasypiała. Potrafiła wepchnąć w siebie cokolwiek. Nie ma rzeczy, która by jej nie smakowała - wyznają jej rodzice w rozmowie z metro.co.uk.

Dopiero w wieku 14 lat dziewczynka trafiła do lekarzy specjalizujących się w leczeniu tej choroby. Przeszła na dietę i ma całkowity zakaz spożywania słodyczy oraz fast foodów. To jednak na niewiele się zdaje, bo w przypadku tego schorzenia schudnięcie jest ekstremalnie trudne. Czasami niemożliwe.

Zobacz również: Ojciec porzucił rodzinę, kiedy zobaczył twarz swojej córki

Pomimo przeciwności losu Anna wiedzie radosne życie. Ostatnio ma szczególnie dużo powodów do uśmiechu, bo najpierw została finalistką wyborów Miss Amazing, a następnie zwyciężyła w stanowym plebiscycie. Wkrótce będzie reprezentowała Missisipi w finale krajowym. Tu nie chodzi jednak o błyszczącą tiarę i szarfę. Dzięki konkursowi 15-latka nabiera pewności siebie. Dziewczyna uwielbia przygotowania do kolejnych występów.

- Kocham to robić. Największą przyjemność sprawia mi śpiewanie. Lubię też makijaż i układanie włosów - wyznaje w rozmowie z metro.co.uk. Potwierdza to jej matka, która dodaje coś jeszcze: dzięki plebiscytowi jej córka zrozumiała, że nie jest jedyną dziewczyną na świecie ze specjalnymi potrzebami.

W czasie finału stanowego Anna wystąpiła w wymarzonej różowej sukni pokrytej diamencikami. I wyglądała na naprawdę szczęśliwą.

Zobacz również: Dlaczego Miss Universe publikują zdjęcia bez makijażu?

Anna Hankins to tegoroczna Miss Amazing stanu Missisipi. Konkurs przeznaczony jest dla dziewczynek zmagających się z różnego rodzaju chorobami wrodzonymi.

Polecane wideo

Komentarze (15)
Ocena: 3.4 / 5
Emki (Ocena: 5) 02.04.2018 11:36
Po co takie coś promować to ja nie wiem. Jej choroba to wilczo głodna, powinni jej zrobić operację zmniejszenia żołądka. Co to za popawne leczenia kompleksów i lenistwa. Sama przytyłam przy tarczycy +nadciśnienie i choć ładna jestem to uważam iż chorób w postaci miss czy plus size nie powinno się promować. Niech osoby nawet i przy kości się zgłaszają ale niech będą zdrowe pasjonujące się modą a nie chwalenie się obzartswem i lenistwem.
odpowiedz
kk (Ocena: 5) 01.04.2018 21:32
ja po prostu nie rozumiem żadnych wyborów MISS, MISTERÓW, MAŁYCH PIĘKNOŚCI...kaleczenie ludzkiego myślenia i postrzegania PIĘKNA...póżniej jakieś anoreksje, bulimie, sponsoringi, prostytucja. czemu to służy, bo naprawdę nie wiem:/
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.03.2018 20:52
Straszne już naprawdę nie mają co robić . No i co ją czeka cukrzyca i zawał serca . Jak można dziecko doprowadzić do takiego stanu makabra
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 31.03.2018 07:51
No rzeczywiście, a myślałam że tylko w Polsce taki ciemnogród panuje.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 31.03.2018 07:50
Redaktorzy tego portalu muszą mieć gigantyczne kompleksy, jeśli muszą się dowartościowywać publikowaniem takich znalezisk.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie