Niezwykła historia najbrzydszej kobiety w historii świata. Kim była Julia Pastrana?

Przez całe życie traktowana jako ciekawostka. Nie zaznała spokoju nawet po śmierci.
Niezwykła historia najbrzydszej kobiety w historii świata. Kim była Julia Pastrana?
źródło: quepasada.cc
29.11.2017

Urodziła się niemal 200 lat temu, ale wciąż trudno o niej zapomnieć. Julia Pastrana nie bez powodu nazywana była jedną z „najbrzydszych kobiet w historii świata”. Przyszła na świat w 1834 roku w Meksyku, ale szczególnie głośno było o niej w Europie. Dotarła tu jako atrakcja. Ze względu na nietypową urodę traktowano ją i wystawiano jak przedmiot.

Meksykanka przyszła na świat prawdopodobnie z hirsutyzmem. Nadmierne owłosienie z czasem pokryło niemal całe jej ciało - zwłaszcza twarz. Została porzucona przez matkę i trafiła do sierocińca. Później trafiła do domu gubernatora jednej z meksykańskich prowincji i dzięki niemu rozpoczęła swoją karierę. Do 23. roku życia podróżowała po Stanach Zjednoczonych jako ciekawostka przyrodnicza i jedyne w swoim rodzaju dziwadło.

W 1857 roku została odkupiona od amerykańskiego menadżera i trafiła do Londynu. Rozpoczęła europejskie tournee i wtedy też poślubiła swojego nowego „właściciela” - Theodora Lenta.

Zobacz również: Z tej dziewczynki wyrosła NAJBRZYDSZA kobieta świata! (Zobacz aktualne fotki)

Julia Pastrana

źródło: quepasada.cc

Rok później znana była już niemal na całym kontynencie. Jej występy cieszyły się ogromną popularnością. Julia pokazywana była m.in. w Lipsku, Moskwie, a także Warszawie. U szczytu kariery urodziła Theodorowi równie owłosionego syna. Ten zmarł chwilę po porodzie, a nasza bohaterka kilka dni później.

To jednak nie koniec historii. Żądny sławy i pieniędzy mąż (a raczej właściciel) długo nie opłakiwał straty. Zlecił rosyjskiemu lekarzowi zmumifikowanie ciała Pastrany i jej potomka. Wypchane zwłoki umieścił w przeszklonych gablotach i wystawiał je publicznie ku uciesze widowni. Wkrótce ożenił się inną równie owłosioną kobietą.

W latach 80. XIX wieku Theodor Lent trafił do szpitala dla psychicznie chorych, ale mumie wciąż nie mogły zaznać spokoju.

Zobacz również: LIST: „Jestem po prostu brzydka, czy już obrzydliwa? Ludzie uciekają na mój widok!”

 

Julia Pastrana

źródło: quepasada.cc

Jego druga żona, jak relacjonuje Wikipedia, „wróciła do Niemiec wraz z ciałami Julii i jej syna, które odziedziczyła po mężu. Na początku XX wieku eksponaty te pokazywał w swoim gabinecie osobliwości Haakon Lund, dopóki tego typu wystawy nie zostały zakazane przez Niemcy w 1943 roku. Julia i jej syn zostali zamknięci w magazynach, następnie odziedziczeni przez syna Lunda, Hansa Lunda, a później wnuka, Bjørna Lunda.

Po włamaniu do magazynu Lunda w latach 70. XX wieku oba ciała zostały zdeponowane w magazynach policyjnych. Po kilku latach "Kriminal Journalen" nagłośnił sprawę przechowywanej w Instytucie Medycyny Kryminalnej w Oslo Julii i jej dziecka. Początkowo chciano ją pochować, ostatecznie jednak została umieszczona w szklanym sarkofagu i wystawiona w Szpitalu Narodowym w Oslo”.

Ostatecznie jednak 12 lutego 2013 roku Pastrana została pochowana w Meksyku, w pobliżu miejscowości, w której się urodziła. 153 lata po śmierci.

Zobacz również: Te piękne gwiazdy były wyjątkowo brzydkie jako dzieci...

Pogrzeb Julii w 2013 roku

Komentarze (3)

Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 5) 04.12.2017 08:03
Wygląda jak małpa . W cale tu nie owłosienie jest dziwne ale twarz jak j malpoluda .
odpowiedz
Kociłapci (Ocena: 4) 29.11.2017 18:00
Już to było... Po co odgrzebujecie takie stare posty?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.11.2017 15:42
biedna kobieta :(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo