Zrośnięte od 27 lat: Urodziły się z dwiema głowami i jednym ciałem. Jak wyglądają dzisiaj?

Oto ich niezwykła historia.
Zrośnięte od 27 lat: Urodziły się z dwiema głowami i jednym ciałem. Jak wyglądają dzisiaj?
Fot. http://www.jesusdaily.com
19.09.2017

Historie niektórych ludzi pokazują, że nawet osoby kwalifikujące się jako nietypowe przypadki medyczne mają szansę na normalne życie. Jedna z nich dotyczy losów bliźniaczek syjamskich – Abby i Brittany Hensel. Dziewczyny dzielą jedno ciało, ale mają kilka podwójnych organów: płuca, serce, żołądki oraz rdzenie kręgowe.

Abby i Brittany urodziły się w Stanach Zjednoczonych, w Minnesocie. Ich matka jest pielęgniarką, a ojciec stolarzem i rzeźbiarzem. Gdy po narodzinach dziewczynek dowiedzieli się, że obie mogą nie przeżyć operacji rozdzielenia ciała, nie zdecydowali się na ten krok. W miarę upływu czasu, gdy widzieli, jakie postępy robią w codziennym funkcjonowaniu, utwierdzili się w tej decyzji. Argumentowali ją tym, że jakość życia dzieci jako rozdzielonych organizmów lub jakość życia jednego organizmu (tej dziewczynki, która by przeżyła) będzie gorsza od jakości życia jako bliźniaczki syjamskie.

Ponieważ przypadki bliźniąt syjamskich są niezwykle rzadkie, dziewczyny od początku wzbudzały bardzo duże zainteresowanie. Pisano o nich w mediach, a poza tym bliźniaczki brały udział w różnych programach. Dzięki temu inni mieli szansę dowiedzieć się, jak wygląda codzienność dwóch różnych osób uwięzionych w jednym ciele. Nie jest to łatwe. Każda z dziewczyn kotroluje swoją część ciała, porusza jedną ręką i nogą. Bliźniaczki mogą odzielnie pisać, jeść i robić to w tym samym czasie. Jednak niektóre czynności, np. klaskanie, pełzanie czy chodzenie wymagają jednoczesnego zaangażowania zarówno Abby, jak i Brittany. Są też aktywności takie jak jazda samochodem czy czesanie włosów, które muszą być wykonywane oddzielnie, ale też skooordynowane z ruchami drugiej bliźniaczki.

Zobacz także: 5 ohydnych rzeczy, które znaleziono w ludzkim ciele (Niewiarygodne!)

 

Abby i Brittany Hensel

Fot. http://www.jesusdaily.com

Co ciekawe, każda bliźniaczka ma swoje własne prawo jazdy. Dziewczyny przechodziły test dwa razy. Najpierw jedna, a potem druga. Kiedy poruszają się samochodem, Abby musi kontrolować wszystko po lewej stronie, a Brittany wszystko po prawej stronie. W ich przypadku ciekawostką są także dwie zupełnie różne osobowości oraz zainteresowania. Np. Abby uwielbia matematykę, natomiast Brittany przepada za pisaniem.

Chociaż codzienna aktywność kobiet stanowi powód do dumy to cudem jest już sam fakt, że Abby i Brittany żyją. Bliźnięta syjamskie pojawiają się raz na 200 tys. urodzeń, a wskaźnik przeżycia jest bardzo niski. Abby i Brittany nie uniknęły poważnych kłopotów związanych ze swoją fizycznością. Przede wszystkim głowa Abby jest odchylona na prawy bok o 5 stopni, natomiast głowa jej stostry jest przechylona o 15 stopni w lewą stronę. To powoduje, że Brittany wydaje się niższa nawet wtedy, kiedy siedzi. Poza tym noga Brittany jest prawie o dwa cale krótsza niż noga Abby. Różnice pomiędzy częściami ciała dziewczyn powstały również w wyniku niektórych nawyków. Brittany ma zwyczaj chodzenia na palcach, co sprawiło, że mięśnie jej łydek znacznie sie powiększyły. Pojawił się też problem z kręgosłupem Brittany, który nieprzerwanie wzrastał. Proces ten został wstrzymany za pomocą operacji po tym, jak Abby przedwcześnie przestała rosnąć. W wieku 12 lat dziewczyny poddały się też zabiegowi, dzięki któremu skorygowano skoliozę i rozszerzono klatkę piersiową. Gdyby Abby i Brittany go nie przeszły, w przyszłości mogłyby się u nich pojawić kłopoty z oddychaniem.

Abby i Brittany nie przejmują się tym, że są bliźniaczkami syjamskimi. Stanowi to dla nich pewien dyskomfort tylko wówczas, gdy ludzie patrzą się na nie z zaciekawieniem albo chcą zrobić sobie z nimi zdjęcie. Troskę może natomiast stanowić fakt, że są znane tylko 4 pary bliźniąt syjamskich, mających nierozdzieloną klatkę piersiową oraz dwie nogi, które dożyły wieku dorosłego. Większość miała wrodzoną wadę serca albo problemy z innymi organami. Na szczęście nie pojawiły się one w przypadku Abby i Brittany. Być może dzięki temu zrodziła się w nich nadzieja na prowadzenie w miarę normalnego życia społecznego. Chociaż dziewczyny nie znoszą bycia przedmiotem zainteresowania fotografów, wiele razy opowiadały w mediach o swoim życiu. W wywiadzie dla Discovery Channel w 2006 r. zdradziły, że marzą o chodzeniu na randki, małżeństwie oraz dzieciach. Abby i Brittany oświadczyły, że dostarczają na swój temat pewnych informacji, bo wierzą, że dzięki temu będą zdolne do normalnego funkcjonowania wśród ludzi. Chodzi o to, że staną się rozpoznawalne, a inni przestaną na nie reagować z przesadnym zaciekawieniem. 

Abby i Brittany Hensel

Fot. http://www.jesusdaily.com

Pierwsze relacje na temat bliźniaczek pojawiły się w mediach już wtedy, gdy miały zaledwie 6 lat. Wzięły one udział w The Oprah Winfrey Show. Z takich programów widzowie mogli się m. in. dowiedzieć, że chociaż bliźniaczki mają jedno ciało, traktują siebie jak dwa oddzielne byty. Np. jeżeli idą do kina, kupują dwa bilety. Zdarza się też, że inaczej się ubierają, ponieważ preferują inny styl w ubiorze. Czasami zakładają inne buty albo legginsy, których części są w różnych kolorach. Kolejną ciekawostką na temat bliźniaczek jest to, że nie chorują w tym samym czasie. Kiedy Brittany miała zapalenie płuc, Abby pozostała zupełnie zdrowa.

Obecnie bliźniaczki są dorosłymi kobietami i przyznają, że ich życie jest znacznie łatwiejsze niż w wieku młodzieńczym. Nauczyły sie współpracować ze sobą. Co prawda nieraz muszą świadomie rezygnować z aktywności, które wykonują inni, ale grają w siatkówkę i kręgle, a te rozrywki sprawiają im radość. Abby i Brittany realizują się głównie jako nauczycielki w szkole podstawowej. Uczą razem. Zdobyły wyższe wykształcenie w 2012 r. na Bethel University.

 Zobacz także: Bliźniaczki syjamskie zrośnięte głowami zoperowane! (Całkowity sukces lekarzy)

 Zobaczcie, jak wyglądają w wieku 27 lat!

Źródło: www.jesusdaily.com

 

Abby i Brittany Hensel

Fot. http://www.jesusdaily.com

Abby i Brittany Hensel

Fot. http://www.jesusdaily.com

Abby i Brittany Hensel

Fot. http://www.jesusdaily.com

Abby i Brittany Hensel

Fot. http://www.jesusdaily.com

Abby i Brittany Hensel

Fot. http://www.jesusdaily.com

Abby i Brittany Hensel

Fot. http://www.jesusdaily.com

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Aniaukf (Ocena: 5) 18.06.2018 09:59
Jestem pełna podziwu dla rodziców i dziewcząt. Niewiarygodna współpraca. Dziewczyny są niesamowite i wspaniałe. My w pojedynczym jestestwie nie możemy zrozumieć tych wspaniałych kobiet.
odpowiedz
mm (Ocena: 5) 19.09.2017 18:42
Do szału mnie ta reklama Gucci doprowadza ;/
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.09.2017 01:04
Bez sensu takie życie... nigdy w życiu nie chciałabym być z kimś zrośnięta. Miałabym żal do rodziców dlaczego nie próbowali nas rozdzielić, nawet wtedy kiedy jedna z nas miałaby umrzeć. Gdyby to były moje dzieci, poświęciłabym jedno żeby uratować drugie i żeby miało w miarę normalne życie jak inni a nie jako dziwadło. Możecie hejtować.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo