Ta dziewczyna nie może się zdecydować, kim chce być. Już TRZECI RAZ zamierza zmienić płeć!

Presja społeczeństwa doprowadziła ją do dwóch prób samobójczych, brania narkotyków i prostytuowania się.
Ta dziewczyna nie może się zdecydować, kim chce być. Już TRZECI RAZ zamierza zmienić płeć!
Fot. Unsplash
08.08.2017

Ria Cooper to kolejna osoba, która zwróciła na siebie uwagę dzięki transpłciowości. W ostatnich latach coraz częściej słyszymy o ludziach, którzy źle czują się we własnym ciele i przechodzą operację zmiany płci. Ria jest jedną z nich, ale jej przypadek różni się od innych. To będzie trzecie podejście „kobiety”. Poza tym jest najmłodszą osobą w Wielkiej Brytanii, która poddała się hormonalnej terapii. Miała ona ogromny wpływ na jej zdrowie psychiczne. Ria dwa razy targnęła się na swoje życie, brała narkotyki, wchodziła w związki, które okazały się kolejnymi trudnymi doświadczeniami, była też prostytutką. Co ma do powiedzenia dziś?

„Jestem starsza, mądrzejsza i dobrze wiem, kim jestem. Nie ma odwrotu” - wyznaje.

Ria urodziła się jako Brad. W wieku nastoletnim poddała się operacji zmiany płci. Wstrzyknięto jej hormony, które miały na celu zapobiegnięcie wzrostowi włosów na ciele oraz rozwój piersi. Zmagania z nową tożsamością nie były łatwe. W końcu Ria postanowiła wycofać się z procesu leczenia i żyć jako mężczyzna-gej. Na krótko po swoich 18. urodzinach na powrót stała się Bradem.

Od tego czasu minęło pięć lat. Obecnie Ria jest 23-latką. Ma pewność co do tego, kim jest. Pragnie przeżyć życie jako kobieta. Oto, co wyznała w wywiadzie dla mirror.co.uk.

Zobacz także: Rajstopy dla mężczyzn – wygoda czy szaleństwo?

 

transpłciowość

Fot. Prt screen YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=xbwSKGvllIQ)

„Zawsze wiedziałam, że jestem kobietą. To inni byli niepewni, nie ja. Malowałam się i nosiłam obcasy już w wieku 12 lat. Nie ma więc co do tego wątpliwości. Przez kolejne sześć lat znajdowałam się pod ogromną presją społeczną, dlatego ugięłam się. Byłam rozdarta. Wiedziałam, kim jestem, ale jednocześnie pragnęłam dostosować się do innych, być normalna. Dopiero teraz uświadomiłam sobie, że przez to stałam się jeszcze bardziej nieszczęśliwa. Teraz zamierzam być sobą – i mam nadzieję, że wreszcie będę szczęśliwa”.

Ria wspomina, jak wyglądało jej dzieciństwo.

„Moja mama – Eleine – pozwalała mi malować się i ubierać w ubrania dla dziewczynek, ale kiedy w pobliżu pojawiali się krewni płci męskiej, zmywałam make-up i z powrotem zakładałam chłopięce rzeczy. Oni by tego nie zaaprobowali. Dorastając w posiadłości w Hull, musiałam włożyć wiele wysiłku w to, aby sobie poradzić. Z zewnątrz wydawałam się twarda, ale w środku czułam piekielny ból. Okres dojrzewania płciowego i hormony sprawiły, że stałam się humorzasta i rozzłoszczona. Moja mama wspierała mnie, ale wyprowadziłam się z domu i stałam się dzika. Zaczęłam brać narkotyki i pić, żeby poradzić sobie z odmiennością. Popełniłam tak wiele błędów”.

transpłciowość

Fot. Prt screen YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=xbwSKGvllIQ)

Jedną z rzeczy, których Ria bardzo żałuje, jest występ w programie dokumentalnym emitowanym w Channel 4. Ujawniono w nim, że Ria pracowała jako ladyboy o pseudonimie „Lola”.

„Byłam taka zawstydzona” - wspomina. „Pokochałam mężczyznę, który pracował dla armii i on wiedział o mojej przeszłości. Zaakceptował ją. Potem o wszystkim dowiedzieli się jego przyjaciele i to by było na tyle. Ten schemat powtarzał się zawsze”.

Ria wreszcie chce coś zmienić i zawalczyć o swoje szczęście. Po raz trzeci chce się poddać operacji zmiany płci. Jej decyzja spotkała się z wieloma krytycznymi głosami. Ludzie uważają, że taka operacja nie powinna być refundowana przez publiczną służbę zdrowia. To pewnie dlatego Ria postanowiła sama sfinansować swój cel. Wpłaciła na konto już 5000 funtów. Ma zamiar poddać się operacji piersi oraz narządów płciowych.

Ria wierzy, że dzięki temu będzie mogła spełnić marzenie o znalezieniu miłości i założeniu rodziny. Kibicujecie jej w tym marzeniu?

Zobacz także: Transpłciowy mężczyzna urodził dziecko. Internauci grzmią: To jest chore!

Źródło: www.hulldailymail.co.uk

Komentarze (3)

Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 08.08.2017 10:51
Patologia, to się powinno leczyć ale nie z publicznych pieniędzy tylko z jego/jej własnej kieszeni.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 08.08.2017 07:35
Życzę jej urodzenia całej gromadki cudownych dzieciaczków. Przecież to stuprocentowa kobieta. Ha, ha, ha!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.08.2017 03:11
Chory umysłowo człowiek...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo