Co ze śledztwem w sprawie śmierci Magdaleny Żuk? Jest decyzja prokuratury!

Czego się dowiedzieliśmy?
Co ze śledztwem w sprawie śmierci Magdaleny Żuk? Jest decyzja prokuratury!
Fot. Facebook (Egipt - Poznaj prawdę)
04.08.2017

Najgłośniejsze zagadkowe sprawy ostatnich lat dotyczą m. in. Iwony Wieczorek, Ewy Tylman oraz Magdaleny Żuk. Zwłaszcza wokół śmierci tej ostatniej pojawia się wiele niejasności. 27-latka zginęła pod koniec kwietnia br. w Egipcie w niewyjaśnionych okolicznościach. Oficjalnie mówi się o skoku ze szpitalnego okna. Do tej pory nie wiadomo, co się dokładnie stało.

Zostały przeprowadzone dwie sekcje zwłok. Jedna odbyła się w Egipcie z udziałem polskiego patomorfologa oraz polskiego prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Po przetransportowaniu zwłok do Polski ciałem zajął się Zakład Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Specjaliści pobrali materiał biologiczny do badań toksykologicznych, genetycznych oraz histopatologicznych. To oraz płyn, którego użyto do zabalsamowania ciała Magdy, przekazano biegłym.

Cała Polska z zapartym tchem śledzi sprawę rodaczki i czeka na wyniki badań. Na razie otrzymaliśmy informację, że dziewczyna zmarła w wyniku poważnych obrażeń. Doprowadziły one do tego, że się udusiła. Co do reszty, musimy uzbroić się cierpliwość. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze przekazał w czwartek, 3 sierpnia, wiadomość, że śledztwo zostało przedłużone do 31 października. Mężczyzna zdał krótką relację, w której przypomniał o przeprowadzonych badaniach oraz poinformował o przesłuchaniu w charakterze świadków ponad 100 osób. Byli to współpasażerowie lotu, osoby, które widziały Magdę na lotnisku, turyści mieszkający z nią w hotelu, partner, a także członkowie rodziny. Rzecznik zaprzeczył, jakoby kogoś zatrzymano.

Czego jeszcze się dowiedzieliśmy?

Zobacz także: Ostatnie VIDEO z Magdaleną Żuk. Wrzuciła je do Sieci jej siostra!

 

Magdalena Żuk

Fot. Facebook (Egipt - Poznaj prawdę)

- Egipskie organy ścigania przekazały Polsce pewne nagrania, które zostały przetłumaczone na język polski. Nasza strona wystąpiła o ich uzupełnienie. Materiały mają pomóc w wydaniu opinii sądowo-lekarskiej na temat przebiegu oraz przyczyny zgonu Magdy – czytamy na portalu wp.pl. Dopiero wtedy będzie można mówić o pewnym przełomie w śledztwie.

Niewykluczone, że wystąpienie rzecznika jest związane z apelem siostry zmarłej. Kilka tygodni temu zwróciła się ona z prośbą do internautów o podpisanie specjalnej petycji. Kobieta wyjawiła, że ona i jej rodzina nie otrzymali żadnych informacji na temat śmierci Magdy, chociaż minęło już kilka miesięcy. Dlatego powstał wniosek online skierowany do prezydenta. Podpisujący ją żądają ujawnienia prawdy oraz ukarania winnych osób. Oto tekst (Petycję znajdziecie TUTAJ).

Szanowny Pan

Andrzej Duda

Prezydent RP

Do wiadomości:

Prezes Rady Ministrów RP

Minister Sprawiedliwości RP

Prokurator Generalny RP

Szanowny Panie Prezydencie!

My niżej podpisani, jesteśmy zaniepokojeni brakiem jakichkolwiek informcji w sprawie tragicznej śmierci, Naszej rodaczki Magdaleny Żuk. Wiemy, że Magdalena została zamordowana w Egipcie, nie do pojęcia jest, co Ona tam przeżyła. Już zawsze zostanie w naszych sercach. Dlatego, chcemy wysłać jasną wiadomość do wszystkich władz : Żądamy prawdy i ukarania winnych jej śmierci!

Z tego powodu, my wszyscy, jako Obywatele RP, wzywamy wszystkie - egipskie i polskie organy, oraz Unię Europejską - do wykorzystania wszelkich dostępnych środków, aby ujawnić okoliczności śmierci Magdaleny Żuk, dla sprawiedliwości należnej Magdalenie, oraz naszego bezpieczeństwa, konieczne jest jednoznaczne wyjaśnienie sprawy.

 Myślicie, że ją poznamy, a winni w końcu zostaną ukarani? Cytujemy kilka opinii internautów.

 

Magdalena Żuk

Fot. Facebook (Egipt - Poznaj prawdę)

- bardzo zadowolona ta pielęgniarka z efektów swojej pracy...

- nie chce się czytać takich bzdur co tu wypisują każdy myślący człowiek widział,że ją spacyfikowali i zamordowali ale i tak nic nie wyjaśnią za duża kasa za tym stoi na handlu ludźmi zarabiają miliardy dolarów

- Wszyscy wiedzą że w krajach takich jak Egipt, Sudan, Indiie kobieta traktowana jest jak bydło ! Nie ważne czy krajowa czy z innego kraju. Odkąd skończyłam 12 lat o tym wiedziałam. Od kąd sama zaczęłam rozumieć co się dzieje na świecie i dlatego zawsze wiedziałam że nigdy przenigdy kobieta nie powinna jeździć do tych krajów z tego powodu o którym powiedziałam. To jest dla mnie tak oczywiste jak to że nie idzie się z obcą osobą do mieszkania. W życiu nie pojechałabym do żadnego z tamtych krajów, bo w takich krajach nawet twój partner cię nie obroni. Magda jadąc tam sama skazała się na to co ją spotkało. Owszem mogła być zmuszona do wyjazdu, ale wątpię. Trzeba zawsze myśleć o tym co może się zdarzyć w takich krajach. Ja już wiedziałam o tym od dziecka.

- Zastanawia mnie ze nie ma nigdzie na necie zadnych komentarzy/postow swiadkow zdarzen w Egipcie, znajomych z Wrocka itd. Przesluchali podobno 100 swiadkow wiec statystycznie powinny byc jakies anonimowe wpisy typu "bylam i widzialam ze..." Wiadomo ze zlozyli zeznania i zobowiazali sie do nie upubliczniania, ale skoro wszyscy widza ze prokuratura robi sobie jaja z ludzi, powinni zaczac cos anonimowo pisac. Jak przynajmniej bym tak zrobila.

Apel do swiadkow, zacznijcie podawac anonimowo jakies fakty na forach czy YT. Idzcie do kafejki internetowej, zainstalujcie TOR lub VPN. Nie pozwolcie tej sprawy zamiesc pod dywan!!!

- Dziwię się że jeszcze nikt rezydentem się nie zainteresował jeśli chodzi o prokuraturę, chodził za nią jak cień, zabrał jej torebkę, przeglądał telefon, szarpał się się z nią, meldował kapitanowi, wulgarnie się odnosił i co cisza

- Każdy normalnie myślący wie że Magda została przygotowana do uprowadzenia, została zabita bo wymknęło się spod kontroli a to że nigdy nikt nie będzie za to ukarany to wiadomo, za wysoka półka

- Wedlug oswiadczenia RT na FB okazuje sie ze mieli oni CALY CZAS NA MIEJSCU rezydentke-koordynatorke, ktora pomimo kilku dni tej tragedii nie ZROBILA NIC aby pomoc Magdzie. ANI RAZU nie pojechala do hotelu zobaczyc co sie dzieje, porozmawiac, dac zadzwonic, zawiezc do szpitala czy na lotnisko. To jest wrecz niewiarygodne i bardzo podejrzane! Wystarczyloby aby pojechala na kontrole lub odwiozla ja na lotnisko i Magda moglaby zyc! Sa dwa wytlumaczenia; albo koordynatorka byla zastraszona na miejscu i bala sie mieszac albo wspolpracowala z mordercami. Fakt ten jest calkowicie przemilczany w mediach. Zobaczcie oswiadczenie RT na ich FB.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

 

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo