Te nastolatki z Instagrama wyglądają bardzo nietypowo. „Ludzie nazywają nas zwierzętami!”

Dziewczynki w Internecie walczą o akceptację. Co im dolega?
Te nastolatki z Instagrama wyglądają bardzo nietypowo. „Ludzie nazywają nas zwierzętami!”
źródło: Instagram (instagram.com/lucy_and_sammy)
16.06.2017

Wielu z nas blogerki modowe kojarzą się z próżnością. Ich działalność ogranicza się do pokazywania nowych ubrań i bywania w modnych miejscach. Kiedy słyszymy o ich „misji”, odruchowo wybuchamy śmiechem. Ale w tym przypadku powinno być inaczej, bo te dwie młode użytkowniczki Instagrama naprawdę mają nam coś do przekazania.

12-letnia Sammy McCombe i o 2 lata starsza Lucy Carpenter na swoim wspólnym profilu na Instagramie dużo uwagi poświęcają ciuchom, ale to tylko pretekst, by poruszyć jeszcze ważniejszy temat. Dziewczynki dotknięte są tą samą chorobą, o której większość z nas ma niewielką wiedzę. Chodzi o odmianę albinizmu, który nie tylko wpływa na wygląd, ale także problemy ze wzrokiem.

Przyjaciółki z Australii chcą w ten sposób zmienić postrzeganie podobnych ludzi. Sprawić, by ich niepełnosprawność stała się źródłem wielu możliwości.

Zobacz również: Ta dziewczyna wygląda jak... DUCH. „Jest tak blada, że prawie jej nie widać!”

 

albinoski

źródło: Instagram (instagram.com/lucy_and_sammy)

Obie urodziły się jako albinoski. W języku medycznym ich choroba występuje pod nazwą oculocutaneous albinism. Mają nie tylko wyjątkowo jasną cerę, włosy i oczy, ale także poważny kłopot z prawidłowym widzeniem. Połączyły je nie tylko wspólne problemy zdrowotne, ale także wielka miłość do mody.

Ciągle musimy odpowiadać na pytania, dlaczego nasze włosy są takie białe albo dlaczego nasze oczy się trzęsą. Niektórzy wystawiają dłoń i każą nam liczyć swoje palce, sprawdzając czy wszystko widzimy. Czasami porównują nawet do zwierząt. Staram się to ignorować, bo ci ludzie nie zasługują na mój czas - wyznają w rozmowie z portalem „Mail Online”.

Chociaż samodzielne poruszanie się po nieznanym terenie i nadwrażliwość na słońce nie ułatwiają im życia, obie zgodnie przyznają, że nigdy nie czuły dyskomfortu związanego ze specyficznym wyglądem.

Zobacz również: Hejterzy nazywają ją NAJBRZYDSZĄ blogerką świata. Wszystko przez asymetryczną twarz!

albinoski

źródło: Instagram (instagram.com/lucy_and_sammy)

Nigdy nie miałam problemu z zaakceptowaniem faktu, że wyglądam trochę inaczej i nie widzę tak dobrze, jak inni. To wszystko dzięki moim kochającym rodzicom, którzy nauczyli mnie, że jestem warta tyle samo, co pozostali - wyznaje Lucy.

Nastolatki nie marzą o wielkiej karierze blogerek modowych. Konto na Instagramie ma na celu uwrażliwienie ludzi na osoby odmiennego wyglądu i niepełnosprawne. Dziewczyny chcą również dodać otuchy wszystkim, którzy czują się źle we własnej skórze.

Wiadomość, którą chcemy wysłać w świat, to: każdy jest piękny i nie ma znaczenia, że wyglądasz inaczej albo na coś chorujesz - twierdzą.

Zobacz również: Poznajcie niezwykłe rodzeństwo - bliźniaczki albinoski i ich czarnoskórą, rodzoną siostrę!

albinoski

źródło: Instagram (instagram.com/lucy_and_sammy)

Sammy McCombe i Lucy Carpenter

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 3.67 / 5
VIKING (Ocena: 5) 18.03.2019 01:40
W SZWECJI DANII NORWEGII I INNYCH KRAJACH SKANDYNAWSKIICH TAKI WYGLĄD JAK U TYCH DZIEWCZYN JESTR TYPOWY WIĘC NIECH AUTOR NIEPISZE ZE NIETYPOWY WYGLĄD MAJĄ
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 16.06.2017 15:45
irytujące jest czytanie czegokolwiek na tej stronie, wyskakuje milion reklam.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.06.2017 12:53
Piękne, oryginalne.
odpowiedz
Lili (Ocena: 5) 16.06.2017 12:37
Moim zdaniem są piękne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.06.2017 07:48
nie rozumiem tutaj porownania do zwierzat :/ albinizm to zadna nowosc, a pytania czemu maja takie biale wlosy - baby teraz na taki kolor farbuja wlosy wiec o co chodzi z tym zdziwieniem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie