U 10-latki zdiagnozowano raka piersi!

Życie dorastającej dziewczynki, Hannah Powell-Auslam, przerodziło się w koszmar.
U 10-latki zdiagnozowano raka piersi!
21.05.2009

Hannah Powell-Auslam jest najmłodszą mieszkanką USA, u której zdiagnozowano raka piersi. Krewni 10-letniej dziewczynki z La Miranda w Kalifornii założyli blog ourlittlesweetpea.com, na którym opisują jej walkę z nowotworem.

Do tej pory do ulubionych zajęć Hannah należała jazda na rowerze i oglądanie przygód jej serialowej imienniczki - „Hannah Montany”. Dotychczasowe życie zaczęło się przeradzać w koszmar, gdy 10-latka poskarżyła się mamie, Carrie, że coś ją uwiera w pierś. Mama przebadała córkę i wyczuła mały guzek. Od razu zabrała Hannah do lekarza.

Diagnoza była wstrząsająca. Lekarze zdiagnozowali raka piersi. Na początku maja usunęli dziewczynce jedną pierś, teraz czeka ją chemioterapia oraz kolejne operacje, ponieważ onkolodzy obawiają się przerzutów.

W rozmowie z reporterami dzielna dziewczynka, powiedziała, że chce, aby wszystko się skończyło i mogła wreszcie wrócić do szkoły oraz koleżanek.

Przypadki raka piersi u dzieci są bardzo rzadkie, stanowią zaledwie 0.1% wszystkich zachorowań. Jak podaje portal Interia.pl, do tej pory najmłodszą osobą, u której zdiagnozowano nowotwór piersi, była 4-letnia Chinka.

Lekarze zalecają, by badania piersi wykonywać regularnie, a o wszelkich nieprawidłowościach informować specjalistów.

Zobacz także:

Dziecięca anoreksja

Anoreksja nie jest tylko chorobą osób dorastających i dorosłych. Próg wieku zagrożonych drastycznie się obniża.

Wasze listy: „Nie dożyję kolejnych urodzin”

16-letnia Paulina przesłała list, w którym pisze o swojej straszliwej chorobie. W zaledwie kilka dni po jego opublikowaniu zmarła.

Polecane wideo

Komentarze (110)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2011 11:57
Niech jak najszybciej wraca do zdrowia !! : ))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.11.2011 19:46
porażka na tym świecie ; D D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.01.2011 22:56
mam problem ponieważ moja prawie 9letnia córka ma guzek i sine na lewej piersi , bardzo się boję i myślę o tamtej dziewczynce i jej rodzinie......
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2010 10:58
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2009 19:40
^^ koszmar ,bo to musi byc straszne jeszcze w takim wieku, to dziecko!! dlatego warto sie badac i to juz nawet jako nastolatka wystarczy usg piersi jest nie bolesne i nie krepujaca:):) polecam bo warto...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie