Takiej miss jeszcze nie było. 19-letnia muzułmanka zamieniła bikini na BURKINI!

Śliczna nastolatka w czasie wyborów ani razu nie odsłoniła swoich włosów.
Takiej miss jeszcze nie było. 19-letnia muzułmanka zamieniła bikini na BURKINI!
źródło: Instagram (instagram.com/kinglimaa), Twitter (twitter.com/ByLizSawyer)
01.12.2016

Konkursy piękności przebiegają zawsze według tego samego scenariusza. Uczestniczki wdzięczą się na scenie w błyszczących kreacjach, później zrzucają z siebie ubrania i pozują w skąpych strojach kąpielowych, a na koniec wygłaszają utarte slogany o tym, by „na świecie zapanował pokój”. Wszystkie mają długie włosy, śnieżnobiałe zęby, długie nogi i bardzo wąskie talie. Trudno je od siebie odróżnić.

Ta kandydatka do tytułu królowej piękności zupełnie nie pasuje do tego opisu. Halima Aden to pierwsza muzułmanka, która wzięła udział w wyborach miss i wystąpiła z hidżabem (chustą) na głowie. Kiedy przyszła pora na bikini - zaskoczyła wszystkich, pozując w tzw. burkini (strój kąpielowy z długimi nogawkami i rękawami).

W Sieci oczywiście zawrzało…

Zobacz również: Co to jest BURKINI? Zobacz strój kąpielowy dla muzułmanek w całej okazałości!

 

Halima Aden

źródło: Instagram (instagram.com/kinglimaa)

19-letnia Halima Aden kilka dni temu wzięła udział w wyborach Miss Minnesota. Była jedną z 45 kandydatek. Ostatecznie dotarła do półfinału, gdzie rywalizowała z 14 innymi uczestniczkami.

 

Halima Aden

źródło: Instagram (instagram.com/kinglimaa)

Halima nie jest z pochodzenia Amerykanką. Urodziła się kenijskim obozie dla uchodźców jako córka Somalijczyków. Kiedy miała 6 lat, razem z rodzicami przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych.

 

Halima Aden

źródło: Instagram (instagram.com/kinglimaa)

Piękna nastolatka nie widzi sprzeczności w wyznawanych przez siebie wartościach i imprezach takich, jak wybory miss. Czuje się nie tylko muzułmanką, ale i Amerykanką. Swoim udziałem w konkursie chciała udowodnić, że islam nie musi zniewalać kobiet.

 

Większość komentatorów nie kryje zachwytu nad 19-latką, ale pojawiły się też głosy, że występując w hidżabie i burkini wpisała się w „groźny trend”. Naprawdę jest się czym oburzać?

Zobacz również: Pierwsza modelka w hidżabie w kampanii H&M

Halima Aden

źródło: Instagram (instagram.com/kinglimaa)

Zasłużyła na tytuł miss?

Komentarze (4)

Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 1) 02.12.2016 16:48
miss pieknosci ale chyba chusty na glowie !
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.12.2016 22:59
Jeśli ona nie zamierza pokazać włosów ani ciała w kostiumie to ni widzę sensu aby brała udział w konkursie piękności. Przecież i tak nikt jej nie wybierze, nie wiedząc, jak ona wygląda bez chusty i tej całej odzieży. Za miły uśmiech i ładne oczy nie zostanie wybrana.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.12.2016 22:55
nie mam nic do osób noszących hijab. jak chcą to niech to sobie robią, ale nie podoba mi się takie pozwalanie na wpuszczanie tego do "kultury mainstreamowej". mam na myśli to ,że skoro w naszej kulturze takie stroje nie występują to nie powinny być tolerowane. Przez takie rzeczy muzułmanie nie chcą się integrować. potem dochodzi do tego ,że zaczynają odrzucać jurysdykcję bo prawo szariatu itp. Nie będą nigdy częścią społeczeństwa skoro chcą mieć swoje własne wartości i zasady
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.12.2016 20:13
Włosy zakryte, że niby skromna, ale makijaż jest. Mnóstwo jest podobnych do niej, muzułmanki z chustą na glowie, a w ostrym makijażu, poobwieszane błyskotkami i w markowych ubraniach. I kto tu jest skromny, one, czy nie-muzułmanki z delikatnym makijażem bądź bez niego i skromnie ubrane? Śmieszy mnie takie zaprzeczanie samej sobie. Tym bardziej tutaj w Europie takie kombo nie ma sensu, zakryte włosy krzyczące "zobaczcie, jaka jestem skromna", do tego makijaż jak z okładki i torebka LV, a rezultat- jeszcze większe zwracanie na siebie uwagi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo