Na którym zdjęciu ta dziewczyna wygląda lepiej? Przyjrzyj się i zdecyduj, a potem...

... a potem przeczytaj, jak 23-latka wypowiedziała wojnę aplikacjom służącym do retuszowania fotografii.
Na którym zdjęciu ta dziewczyna wygląda lepiej? Przyjrzyj się i zdecyduj, a potem...
fot. zrzut ekranu instagram.com/bodyposipanda
26.08.2016

Megan Jayne Bragge doskonale wie, czym jest zaburzony obraz własnego ciała. Młoda Brytyjka przez wiele lat walczyła z anoreksją, która doprowadziła ją na skraj wytrzymałości. Na szczęście udało jej się z tego wyjść. Dziś już nie wygląda jak chodząca skóra i kości. Można wręcz powiedzieć, że jej nowemu ciału bliżej jest do plus size. Swoją historią chce udowodnić, że zdecydowanie bardziej od rozmiaru 0 liczy się zdrowie i dobre samopoczucie.

Jednak nie wszystkich to przekonuje. 23-latka opublikowała właśnie szokujące zdjęcie swojej „metamorfozy”. Problem w tym, że przemiana odbyła się wyłącznie w przeznaczonej do tego aplikacji. Z jednej strony jej prawdziwa i apetyczna sylwetka, z drugiej efekt graficznej przemiany - jej wychudzona wersja.

Blogerka udowadnia w ten sposób, że wiele rzeczy, które widzimy w Internecie, to zwykłe fałszerstwo. O tyle groźne, że mające wpływ na umysły młodych ludzi.

Zobacz również: Internautki przed i po ratuszu (Aplikacja upiększająca robi cuda!)

 

Megan Jayne Bragge

fot. zrzut ekranu instagram.com/bodyposipanda

„Kilka kliknięć. Tylko tyle to zajęło. 5 minut w aplikacji upiększającej i jestem w rozmiarze, jaki zawsze chciałam mieć. Rozmiarze, jaki wypełnia ekrany telewizorów i strony kolorowych magazynów. Rozmiarze, dla którego wiele osób jest w stanie umrzeć. 5 minut, by przeskoczyć 3 rozmiary, stracić sporo centymetrów, wyszczuplić talię, podnieść piersi i zmniejszyć biodra. A nawet odchudzić i rozświetlić twarz. Tylko kilka kliknięć.

Kiedyś marzyłam o tym, żeby rozłożyć moje ciało na części pierwsze i złożyć z nich coś idealnego. Fakt, że coś takiego jest teraz możliwe, po prostu przyprawia mnie o mdłości. Większość ludzi dostrzega niewinną aplikację. Ja widzę kłamstwo i manipulację. Wmawia nam się, że wystarczy się odchudzić, by wyglądać perfekcyjnie” - czytamy w jej emocjonalnym wpisie.

Megan Jayne Bragge

fot. zrzut ekranu instagram.com/bodyposipanda

„Ale jakim cudem powstałe w ten sposób ciało może być idealne, skoro nawet nie jest prawdziwe? Prawdziwym pięknem są wszystkie te niedoskonałe części, które jakoś do siebie pasują. Wszystko, co czasami uważasz za swoją słabość. Wszystkie części, które chciałabyś zmienić. Każdy centymetr i kilogram, których chciałaś się pozbyć. Ale wiesz co? Ciała nie da się podzielić na mniejsze kawałeczki. Uwierz, że jesteś żyjącym i oddychającym dziełem sztuki. W całości. I jesteś piękna taka, jaką zostałaś stworzona” - przekonuje Megan Jayne Bragge.

Post w krótkim czasie zdobył niemal 10 tysięcy polubień. Setki ludzi wyraziło swoje poparcie w komentarzach. Wychodzi więc na to, że problem jest realny. Upiększające aplikacje tak naprawdę nas krzywdzą.

Zobacz również: 5 sposobów na wyszczuplającą stylizację

Megan Jayne Bragge

fot. zrzut ekranu instagram.com/bodyposipanda

To efekty jej prawdziwej metamorfozy. Od anoreksji do seksownej i zdrowej sylwetki.

Megan Jayne Bragge

fot. zrzut ekranu instagram.com/bodyposipanda

Megan Jayne Bragge

Polecane wideo

Komentarze (16)
Ocena: 4.5 / 5
obiektywna (Ocena: 5) 27.08.2016 19:52
to po kiego grzyba je ściąga? żal jej dupe ściska że nie moż ebyć szczupła?? niech sobie kupi i qgreen, schudnie w dwa miechy z 10 kilo i pisze peany jak to zawaliście być szczupłą i zacznie krytykować te otyłe.. jak mnie wkurza ta zmienność i hipokryzja -,-
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 26.08.2016 22:54
A moim zdaniem teraz wygląda ładnie. Nie jest szczupła, ale nie jest też chorobliwie otyła. Nie każdy musi być taki sam i to że ma tłuszczyk na udach czy kilka wałeczków na brzuchu nie świadczy o tym jakim jest człowiekiem. Wolę taką uśmiechniętą pozytywną choć grubszą dziewczynę niż z ciałem aniołka victoria secret a wiecznie naburmuszoną bo nie może zjeść tego na co ma ochotę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.08.2016 22:13
wyglada super ! :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.08.2016 15:08
co ja to obchodzi ze ktos sie retuszuje ? niech sie zajmie swoim zyciem a nie pierdolami...co to w ogole jest ?????? ona jest tak samo pieprzenieta jak te laski ktore sie retuszuja tylko w 2 strone
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.08.2016 14:02
Moim zdaniem ma ładną figurę. Na pewno ma kilka nadprogramowych kilogramów ale wygląda bardzo ładnie, taki powinny być modelki plus size a nie jak te grubasy promujące otyłość. Ale zgadzam się, że ta "druga wersja" to normalna szczupła sylwetka.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie