Ivanka Trump – ambitna córka miliardera

Jej ojciec może zostać wkrótce prezydentem Stanów Zjednoczonych. Ivankę jeszcze niedawno porównywano do Paris Hilton, a dziś jest odnoszącą sukcesy bizneswoman i przykładną głową rodziny.
Ivanka Trump – ambitna córka miliardera
Fot. ONS
12.05.2016

Porównania córki Donalda Trumpa do Paris Hilton nie były bezpodstawne. Obie pochodziły z obrzydliwe bogatych rodzin i we wczesnej młodości potrafiły korzystać z życia, a przede wszystkim pieniędzy swoich ojców.

Jednak sama Ivanka zdecydowanie odcinała się od takich analogii. „Nie jestem balującą dziewczynką, jak Hilton. Jesteśmy całkowicie różne. Nawet gdybym miała się tak stoczyć i zostać imprezującym dzieciakiem, nie byłoby mnie na to stać. Nigdy nie czułam się w żaden sposób uprzywilejowana. Widziałam, jak ciężko pracuje mój ojciec i zawsze zdawałam sobie sprawę, że nic samo nie spadnie mi z nieba” – przekonywała kilka lat temu w jednym z wywiadów.

W innej rozmowie przyznała, że duże pieniądze za bardzo ułatwiają życie. Można od tego stracić głowę i zapomnieć o rzeczywistości. „Na szczęście opamiętałam się w samą porę” – stwierdziła córka kandydata do fotela prezydenta Stanów Zjednoczonych, którego majątek magazyn „Forbes” szacuje na 4 miliardy dolarów.

W kampanii wyborczej Donalda Trumpa córka stanowi jego największy atut. Często towarzyszy ojcu podczas wieców i spotkań z Amerykanami, broni go w mediach i chwali jako wzorcową głowę rodziny oraz spełnionego człowieka sukcesu.

Maffashion pokazała się BEZ MAKIJAŻU! (Co sądzicie?)

Głowa do interesu

Jej matką jest pierwsza żona miliardera, Ivana Trump (naprawdę nazywa się Ivana Marie Zelníčková), pochodząca z Czechosłowacji modelka, która poznała przyszłego męża pod koniec lat 70. w Nowym Jorku, a w następnym dziesięcioleciu stworzyli jedną z najbarwniejszych par w Stanach Zjednoczonych. Trumpowie brylowali na czerwonym dywanie i wspólnie pomnażali majątek rodzinny, Ivana zarządzała m.in. budową ekskluzywnego kasyna Taj Mahal w Atlantic City czy hotelu Plaza na Manhattanie.

Urodziła Trumpowi troję dzieci (Ivanka ma dwóch braci: Erica i Donalda Jr.), ale po kilku latach miliarder skierował zainteresowanie na byłą królową piękności z Georgii, Marlę Maples i rozwiódł się z pierwszą żoną. Mimo to dla Ivanki matka zawsze była i jest bardzo ważną osobą. To za jej namową zdecydowała się studiować ekonomię na prestiżowej Wharton School of Business na Uniwersytecie Pensylwania. Tam zdobyła teoretyczną wiedzę, którą z powodzeniem wciela w życie.

Ivanka Trump

Fot. ONS

Nieskazitelny wizerunek? Nie zawsze

Ivanka potrafi podobno spędzać w biurze nawet po 16 godzin. Jednak dzięki dobrej organizacji nie zaniedbuje też rodziny. W 2009 r. poślubiła milionera Jareda Kushnera. Wesele odbyło się w klubie golfowym należącym do ojca panny młodej, a ona sama zachwycała gości suknią zaprojektowaną przez Verę Wang i obszytą ogromną ilością diamentów. Na ceremonii zjawiło się blisko pół tysiąca osób, wśród nich gwiazdy Hollywood: Russell Crowe i Natalie Portman.

Ambitna bizneswoman urodziła dotychczas trójkę dzieci: córeczkę Arabellę oraz synów Josepha i Theodore Jamesa, który przyszedł na świat pod koniec marca. Po każdym porodzie Ivanka błyskawicznie wracała do pracy. Na słowa krytyki, że jest wyrodną matką odpowiada: „Pracując spełniam się, praca sprawia, że jestem lepszą mamą. Nawiasem mówiąc, nie lubię określenia pracująca mama – po weekendzie spędzonym z dziećmi jestem bardziej zmęczona niż po tygodniu pracy”.

Ivanka Trump

Fot. ONS

Karierę zawodową Ivanka rozpoczęła podobnie jak matka, na wybiegu. Przez kilka lat pracowała jako modelka, występowała w kampaniach reklamowych, a także pojawiała się okładkach magazynów, m.in. „Seventeen”, „Elle” czy „Harper`s Bazaar”.

Obecnie, wraz z dwoma braćmi, pracuje w nieruchomościowym imperium ojca, Development & Acquisitions. Założyła również własny biznes – sprzedaje ekskluzywną biżuterię pod marką Ivanka Trump Fine Jewelry, a jej firma Ivanka Trump Lifestyle Collection oferuje odzież, perfumy, obuwie czy torebki i jest często stawiana na równi z takimi potęgami, jak Armani, Gucci albo Yves Saint Laurent. Córka Trumpa prowadzi również portal lifestyle`owy dla kobiet oraz udziela się społecznie – zorganizowała na przykład kampanię „#WomenWhoWork”, która promowała kobiety w miejscu pracy i w biznesie.

Gwiazdy, które przyznały się do aborcji

Ivanka Trump

Fot. ONS

Uchodzi też za kobietę, która po ciąży błyskawicznie odzyskuje formę. Kilka lat temu swój sekret zdradziła magazynowi „Shape”. „Wcześniej jadłam jak nastolatka – trzy posiłki dziennie, głównie pizza i makarony. Kiedy dowiedziałam się, że mam urodzić córeczkę, Arabellę, postanowiłam coś zmienić. Zaczęłam jest duże ilości kurczaka i ryb, polubiłam warzywa, głównie zupy z groszku i brokułów. Dzięki temu straciłam dość szybko 18 kilogramów po porodzie, za drugim razem 13 kilogramów” – opowiadała Ivanka,

Bizneswoman słynie również z zamiłowania do aktywności fizycznej. Na swoich internetowych profilach często zamieszcza zdjęcia prezentujące swoje treningi, niekiedy w towarzystwie dzieci.

Ile par butów ma Jessica Mercedes?!

Ivanka Trump

Fot. ONS

Media od lat chwalą ją za styl. Trafiła m.in. na pierwsze miejsce listy najlepiej ubranych osób, stworzonej przez magazyn „Vanity Fair”. Wyprzedziła Michelle Obamę i Carlę Bruni. Jednak dziennikarze wytykają jej również chirurgiczne korygowanie urody – Ivanka Trump powiększyła sobie piersi, a także prawdopodobnie poprawiła kształt nosa.

Czasami na nieskazitelnym wizerunku córki miliardera pojawiają się inne rysy. Niedawno firma Aquazzura oskarżyła Ivankę o plagiat. Chodziło o szpilki z frędzlami, które Trump reklamowała jako własny projekt. „Jedną z najbardziej niepokojących rzeczy w branży modowej jest otwarta kradzież praw autorskich. Powinnaś bardziej uważać. Wstydź się, Ivanko Trump! Imitacja nie jest najbardziej szczerą formą pochlebstwa” – brzmiał internetowy wpis Aquazzura.

RAF

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo