28-latka pokazała szokujące selfie! Obwisłe piersi, rozstępy, wystający brzuch...

Po co to zrobiła? Jak twierdzi, ma dość kobiet z nadwagą, które robią z siebie bohaterki.
28-latka pokazała szokujące selfie! Obwisłe piersi, rozstępy, wystający brzuch...
fot. zrzut ekranu twitter.com/rosiewaterland
25.01.2016

To bez wątpienia jedno z najbardziej odważnych selfie, jakie kiedykolwiek trafiło do Internetu. Australijska blogerka i pisarka zdecydowała się pokazać w niemal całej okazałości. Bez retuszu i wręcz podkreślając wszystkie niedoskonałości swojego ciała. 28-latka kilka dni temu opublikowała w mediach społecznościowych fotografię, której nikt przy zdrowych zmysłach nie chciałby upublicznić.

Rosie Waterland zdecydowała się ujawnić, co skrywa pod ubraniem. Po co? Jak tłumaczy, ma dość kobiet, które uważają się za odważne, bo ważą kilka kilogramów więcej, niż przeciętna modelka. Jej zdaniem, to żaden heroizm. Każda z nas może wyglądać jak chce i nie musi tego w żaden sposób uzasadniać czy tłumaczyć.

Wystającemu brzuchowi, obwisłym piersiom i rozstępom towarzyszy bardzo emocjonalny opis. Podzielacie jej zdanie?

 

niedoskonałości ciała

fot. zrzut ekranu twitter.com/rosiewaterland

„Nie mogę uwierzyć, że to robię, ale... Czytałam ostatnio o kobietach, które upubliczniają swoje niedoskonałości i pozują na bohaterki, bo ważą trochę więcej, niż przeciętna modelka. Wychodzi na to, że jeśli nie jesteś wychudzona, to twoje ciało z automatu jest gorsze i uszkodzone. To co najbardziej mnie w tym wkurza, to nie fakt, że w większości i tak są szczuplejsze ode mnie, ale że nadal postrzegają wagę jako najważniejszą sprawę w życiu kobiety.

To smutne, że wciąż czujemy się zobligowane do rozmawiania na ten temat.

Nasze ciało nie powinno być żadnym tematem. Kiedy jesteś inteligentna i utalentowana, twoja sylwetka nikogo nie powinna obchodzić. Jasne, jako kobieta przekonałam się, że łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Ale chyba czas zrozumieć, że bardziej liczy się to, co masz w głowie, a nie to, jak wyglądasz” - zaczyna swój wywód.

 

niedoskonałości ciała

fot. zrzut ekranu twitter.com/rosiewaterland

„Przestańmy się wreszcie tłumaczyć. Pamiętaj o tym, że jesteś kobietą, odnosisz sukcesy i masz coś do przekazania, a nie o tym, że nie mieścisz się w jakichś wizerunkowych normach. Twoje ciało jest twoją historią. To pole bitwy. To ono sprawia, że jesteś, jaka jesteś. Bez niego byłabyś zupełnie kimś innym.

Przeżyłam dzieciństwo, kiedy byłam wyśmiewana. Przeżyłam kłopoty psychiczne i zaburzenia odżywiania. Przeszłam operację, dzięki której miałam schudnąć, by później kwestionować tę decyzję. A po wszystkich tych doświadczeniach – oto ja. To jest moje ciało. Mam luźną skórę. Mam wystający brzuch. Mam obwisłe piersi, a skórę pokrywają rozstępy, przez które wielokrotnie płakałam.

Ale przy okazji jestem też dobrze sprzedającą się pisarką. Uroczą i zabawną kobietą. Robię rzeczy, o których zawsze marzyłam i które sprawiają mi przyjemność” - pisze Rosie.

 

niedoskonałości ciała

fot. zrzut ekranu twitter.com/rosiewaterland

„Już nie patrzę na siebie w ten sposób, że powinnam wyglądać inaczej, bo tak twierdzą obcy ludzie. Mam to w głębokim poważaniu. Otrzymałam od życia znacznie więcej, niż mogłam sobie wymarzyć, a wszystko z ciałem, które podobno nie było dostatecznie piękne i zgrabne. Moje ciało nie ma nic wspólnego z moją osobowością czy talentem.

Podzielenie się takim zdjęciem równie dobrze może zakończyć moją karierę. Ale pieprzyć to. Nadal będę robiła swoje. Jestem pomarszczona. Jestem cudowna. Wiele przeżyłam. I nie mam zamiaru za nic przepraszać. 

(Tak, wygładziłam sobie trochę twarz, ale przecież pozuję całkiem nago, więc powinniście mi to wybaczyć)” - kończy swój wpis. Po kilku dniach zdjęcie zostało usunięte przez administrację Facebooka. Wciąż można je zobaczyć na Twitterze.

 

Komentarze (64)

Ocena: 4.75 / 5
majk (Ocena: 5) 11.02.2016 11:39
mocherze spadaj i nie wpisuj sie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.02.2016 22:03
0 wstydu bo co? Bo ma rozstepy? I brzuch?...wes sie......
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.02.2016 22:02
Heheheh. .ale ty zato jextes glupie wredne babko skoro tak piszesz. Moze potrafi sie za siebie wziasc ale tu nie oto chodzi .
odpowiedz
Ania (Ocena: 5) 01.02.2016 18:17
pokazując takie zdjęcia zniechęca tylko młode dziewczyny do zajścia w ciążę, serio, wiele moich znajomych nie chce zastać mamą, tylko dlatego, że po ciąży będą wyglądać brzydko. Ja wyglądałam tak parę godzin po porodzie, no może bez tych rozstępów, wystarczy się w ciąży smarować specjalnym kremem przeciw rozstępom i już. Też miałam duży brzuch w ciąży (110 cm w obwodzie), ale mi przeszło, a pamiątkowych zdjęć nie robiłam, bo po co... :P
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2016 17:05
Ble mam ,10 lat wiecej a nigdy tak nie wygladalam o niebo lepiej ona jest zalosna i nie potrafi sie wziacza siebie
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo