Ollie Trezise to prawdziwy Pinokio! W jego nosku rośnie mózg… (Niewiarygodne zdjęcia)

Maluszek urodził się z bardzo rzadką wadą.
Ollie Trezise to prawdziwy Pinokio! W jego nosku rośnie mózg… (Niewiarygodne zdjęcia)
Fot. zrzut ekranu mirror.co.uk
18.12.2015

Ollie Trezise, którego widzicie na zdjęciu powyżej, ma obecnie zaledwie 2 latka. Chłopczyk urodził się z przepukliną mózgową, która spowodowała dość nietypową deformację jego buzi. Rosnący mózg malca przedostaje się przez otwór w czaszce i przemieszcza aż do nosa. W efekcie Ollie przypomina bajkową postać – Pinokia.

- Sama wymyśliłam mu to przezwisko – tłumaczy mama chorego dziecka, 22-letnia Amy Poole. – Do 20. tygodnia ciąży sądziłam, że urodzę zdrowego syna. Potem jednak lekarze wykryli coś na USG i ostrzegli mnie, jak mój bobas może wyglądać po porodzie. Mimo to ani przez chwilę nie przeszło mi przez myśl, by dokonać aborcji. Chciałam tego dziecka i kocham je z całego serca – mówi i dodaje: - Moment, kiedy pielęgniarka pierwszy raz położyła mi go na piersi, był magiczny i przerażający zarazem. Nie mogłam się nadziwić temu, jak Ollie wygląda. Jego nosek przypominał kulkę. Z każdym miesiącem narośl zaczynała się powiększać. Zabieg chirurgiczny był więc tylko kwestią czasu.

Obecnie Pinokio z Walii jest już po kilku operacjach, dzięki którym dziura w jego czaszce została zamknięta, a chłopczyk może swobodnie oddychać.

- Czasami ludzie zaczepiają mnie na ulicy, bo nie rozumieją, dlaczego Ollie tak wygląda. Jedna kobieta powiedziała mi prosto w oczy, że powinnam była usunąć ciążę, a nie rodzić zdeformowane dziecko. Inni wytykali mnie na ulicy i śmiali się z nosa mojego syna. Uważam, że należy skończyć z tą słowną przemocą wobec osób, które odbiegają od pewnych standardów piękna. Dlatego pokazałam Olliego dziennikarzom. Niech wszyscy patrzą na jego zdjęcia i oswajają się z tym, że „inne” nie oznacza „gorsze”.

Ollie Trezise

Fot. zrzut ekranu mirror.co.uk

Ollie Trezise

Fot. zrzut ekranu mirror.co.uk

Ollie Trezise

Fot. zrzut ekranu mirror.co.uk

Ollie Trezise

Fot. zrzut ekranu mirror.co.uk

Ollie Trezise

Fot. zrzut ekranu mirror.co.uk

Ollie Trezise

Fot. zrzut ekranu mirror.co.uk

Ollie Trezise

Fot. zrzut ekranu mirror.co.uk

Polecane wideo

Komentarze (17)
Ocena: 4.76 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.12.2015 17:03
ojej nie wieżę, aż się popłakałam, a co ten dzieciaczek zrobił takiego, żeby go przezywać, jedynie, to trzeba mu pomóc w leczeniu, żeby nie cierpiał i miał spokojne życie :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 19.12.2015 21:19
"Fuj"? "okropne"? "Pinokio"? Ludzie litości!!!! Może Wy tacy idealni jesteście? Dzieciątko jest chore, a Wy ani grama wyczucia. I co z tego że Jego rodzice nigdy wejdą i nie przeczytają że ich dziecko to "Pinokio"? Tytuł artykułu jest poniżej krytyki!
zobacz odpowiedzi (1)
Mia (Ocena: 5) 19.12.2015 10:49
Zawiść ludzi, znam to bardzo dobrze. Mam syna który urodził się z rozszczepem wargi i podniebienia i też były zawistne reakcje. Kiedyś na spacerze jak syn był niemowlakiem, jakaś obca baba wsadziła mi głowę do wózka DOSŁOWNIE ( przecież moje dziecko to sensacja w małym miasteczku szczególnie dla starszych kobiet, każda chciała zobaczyć to dziwne dziecko), a innym razem ktoś zasugerował niby delikatnie, że osoby co rodzą takie dzieci to pewnie w ciąży piły i paliły. Albo komentarze niby po cichu "patrzcie to ten z "zajęczą wargą" Ale wiecie co? Miałam to w dupie, centralnie gdzieś, co myślą takie osoby. Żal mi ich wręcz było, nie chciałabym być zwykłym zjadaczem chleba pozbawionym inteligencji emocjonalnej i ogłady. Nigdy przez myśl by mi nie przeszło, by wstydzić się własnego dziecka, bo niby dlaczego? Jest całym moim światem Dziś syn na 12 lat. Lekką bliznę na buzi (kiedy 3 latki bawiły się klockami w domu- on bawił się nimi też tyle że z dziećmi w szpitalu po kolejnej operacji. Jest lubiany przez rówieśników, dobrze się uczy i mamy z sobą wspaniały kontakt. Co przeszedł w związku operacjami, to nasza sprawa.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 18.12.2015 20:15
okropne
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.12.2015 19:35
Ale wiesiolek
odpowiedz

Polecane dla Ciebie