Vlogerki z trądzikiem: To skrywają pod profesjonalnym makijażem! (Szok?)

Jak to jest być jednocześnie specjalistką od urody i zmagać się z mało estetycznym trądzikiem?
Vlogerki z trądzikiem: To skrywają pod profesjonalnym makijażem! (Szok?)
Fot. Prt screen YouTube
08.12.2015

Jakie są przyczyny trądziku? Problem ten jest bardziej złożony niż początkowo mogłoby się wydawać. Do najważniejszych elementów należą: hormony, które szaleją w młodych organizmach, dziedziczność wpływająca na to, jaką mamy skórę; stres, którego nadmiar wpływa na większą intensywność problemów skórnych; słońce potęgujące trądzik, a także niektóre leki czy kosmetyki, negatywnie wpływające na kondycję cery.

Jeżeli zmagasz się z tym problemem od lat, z pewnością doświadczyłaś przykrych komentarzy i wyzwisk pod swoim adresem. Drobnym pocieszeniem może okazać się dla Ciebie fakt, że nie jesteś jedyna.

Serwis Buzzfeed.com zapytał kilka najpopularniejszych vlogerek urodowych (które zmagają się z pryszczami) o to, dlaczego zgodziły się pokazać milionom swoich widzów bez makijażu. Oto ich wypowiedzi!

Sari Stoddart

Fot. Prt screen YouTube

Sari Stoddart

„Pokazywanie się bez makijażu na moim kanale było dla mnie na początku nie lada wyzwaniem, ale też wspaniałą szkołą życia. Najpierw wydawało mi się, że tylko ja zmagam się z tymi okropnymi krostami. Po opublikowaniu kilku pierwszych nagrań zrozumiałam jednak, że takich dziewczyn jak ja, są tysiące. I wszystkie mają kompleksy. Trądzik traktuję więc jako coś, co łączy mnie z moimi fankami”.

Lee Figueroa

Fot. Prt screen YouTube

Lee Figueroa

„Patrząc w lustro, za każdym razem pytałam: Czemu to spotkało właśnie mnie? Czemu ja mam taką paskudną cerę? Miałam depresję i kompletnie nie chciało mi się wychodzić z domu. Wszystko się zmieniło, kiedy założyłam swój kanał na YouTube. Dostałam wówczas zarówno masę pozytywnych, jak i negatywnych komentarzy. Ale wiecie co? Jeśli moje tutoriale pomogły choć jednej osobie, to było warto!”.

Meka Duncan-Williams

Fot. Prt screen YouTube

Meka Duncan-Williams

„Problemy z trądzikiem zaczęły się u mnie, gdy skończyłam 20 lat. Wcześniej miałam bardzo ładną, wręcz nieskazitelną cerę. Nie potrafiłam pogodzić się z tym, jak źle wyglądam przez pryszcze. Miałam ochotę zapaść się pod ziemię. I nagle okazało się, że nie tylko ja cierpię z powodu trądziku dorosłych. Takich ludzi, jak ja, jest więcej. Ja wspieram ich, a oni mnie. Dajemy sobie nawzajem siłę”.

Cassandra Bankson

Fot. Prt screen YouTube

Cassandra Bankson

„Był taki okres, kiedy zrobiło się o mnie w mediach bardzo głośno. Wszystko dzięki tutorialowi, w którym pokazałam, jak maskuję moją usianą krostami cerę. Internautki nie mogły uwierzyć, że pryszcze można zakamuflować aż do tego stopnia. Jedni oczywiście mnie wyzywali, że „oszukuję facetów takim makijażem”, inni podziwiali za odwagę. To było niesamowite i – nie ukrywam – także trudne doświadczenie. Ja jestem pogodzona z tym, jak wyglądam”.

Em Ford

Fot. Prt screen YouTube

Em Ford

„Bałam się, jak zareagują ludzie, gdy zobaczą mnie bez makijażu. W końcu jednak powiedziałam sobie: „Hej, to przecież tylko trądzik. Miliony osób go ma!” i zaczęłam nagrywać filmiki w wersji saute. Posypała się na mnie lawina hejtu. Ci, którzy oglądali moje nagrania, komentowali mój wygląd w sposób bardzo chamski. Ale pocieszam się tym, że niektórzy z nich zapewne leczą w ten sposób swoje kompleksy”.

Chelsea Mora

Fot. Prt screen YouTube

Chelsea Mora

„Czułam się więźniem swojego trądziku i więźniem makijażu, który szczelnie go skrywał. Obnażenie się przed widzami było dla mnie jak wyzwolenie. Wreszcie mogłam być sobą”.

Vicky Logan

Fot. Prt screen YouTube

Vicky Logan

„Makijaż nie rozwiąże twoich problemów z pryszczami. One znikną, ale tylko na chwilę. Kiedy zmyjesz z siebie podkład i puder, twoja cera ponownie będzie usiana krostkami. Dlatego nie dołuj się z ich powodu. Bądź sobą. Wiele osób zmaga się z takim samym problemem, co ty. Niech to nigdy nie wpłynie negatywnie na twoje poczucie własnej wartości”.

Komentarze (12)

Ocena: 4.42 / 5
Aga (Ocena: 5) 22.09.2016 11:53
Nie ma po co skrywać, trzeba z nim walczyć:) Ja znalazłam rozwiązanie swojego problemu z trądzikiem na blogu:) Polecam, bo ciekawie pisany jakpozbycsiepryszczy.pl/produkty/najlepsze-tabletki-na-tradzik-top-3/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.12.2015 16:15
Jak one niby chcą się pozbyć trądziku jak non stop nakładają tak ogromne ilości różnych kosmetyków, że skóra nawet oddychać nie może...
zobacz odpowiedzi (6)
Mam na imię Genowefa (Ocena: 1) 08.12.2015 14:23
Ciekawa jestem jak wyglądają laski które to piszą? Czy one same mają nieskazitelne cery?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.12.2015 13:11
ja mam takie pryszcze, ze żaden podkład mi tego nie ukryje :( i tak widać pod podkładem taką jakby "kaszkę"
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo