Do niedawna była zwykłą nastolatką. Teraz jest facetem! (Widać jakąś różnicę?)

3 lata temu zaczął przyjmować testosteron. Efekty są niesamowite...
Do niedawna była zwykłą nastolatką. Teraz jest facetem! (Widać jakąś różnicę?)
09.10.2015

W ostatnich dniach prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę dotyczącą uzgodnienia płci. Nowe prawo znacznie ułatwiłoby życie osobom transseksualnym. Niestety, nie wejdzie w życie i nadal konieczne będzie pozywanie swoich rodziców oraz walka przed sądem. Zupełnie tak, jakby to oni w czymś zawinili.

Wspominamy o tym nie bez przyczyny, bo historia tego młodego mężczyzny najlepiej pokazuje, że zmiana płci jest wystarczająco żmudnym i stresującym procesem. Kolejne przeszkody tylko to utrudniają. Student Jamie Raines dokładnie trzy lata temu zaczął przyjmować testosteron. Był wtedy oficjalnie 18-letnią dziewczyną.

Swoją transformację uchwycił na wymownych zdjęciach, które wykonywał codziennie przez 3 lata.

zmiana płci

Początki były trudne. Jamie wierzył, że przyjmowany przez niego męski hormon szybko odmieni jego twarz, ciało i głos. Dzięki terapii zapomni o tym, że urodził się w kobiecym ciele. Z wielką nadzieją zaczął się codziennie fotografować, aby uchwycić przemianę. Niestety, po pierwszym roku kuracji różnica była naprawdę niewielka.

Zmiany były na tyle subtelne i niezauważalne, że powoli zaczął tracić nadzieję. Na szczęście w drugim roku przyjmowania testosteronu coś zaczęło się dziać. Jego twarz stawała się coraz bardziej męska, a efekt potęgował pojawiający się nieśmiało zarost. To był dla niego prawdziwy przełom, który dał nadzieję, że wszystko się uda.

Po trzech latach Jamie wygląda już jak młody mężczyzna. Najbardziej dumny jest ze swojej brody.

zmiana płci

Dzisiaj ma 21 lat i z dumą opowiada o swojej transformacji. Przez 3 lata kuracji zrobił ok. 1200 zdjęć, które połączył w jedno krótkie nagranie. Ten 30-sekundowy filmik pokazuje dokładnie, jak ogromny wpływ na nasz wygląd mają hormony.

Aktualnie student nie różni się wizualnie od swoich kolegów z uczelni. Co najciekawsze, w całym procesie wspierała go nie tylko rodzina, ale także... dziewczyna. Są ze sobą do dzisiaj. Upubliczniając swoją historię chce dać wiarę i odwagę tym, którzy nadal uwięzieni są w niewłaściwym ciele.

Może ten film powinni obejrzeć także polscy politycy?

zmiana płci

Jamie w wieku 18 i 21 lat. Widać różnicę?

zmiana płci

Jamie ze swoją dziewczyną

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
Paulina (Ocena: 5) 11.10.2015 17:47
Ty chodziłaś na biologię, a jak studiowałam kierunek biomedyczny. CHROMOSOMY są może wystarczającą informacją dla osób, które posiadają przeciętne wykształcenie po przeciętnej szkole... Seksualność i tożsamość człowieka nie sprowadza się tylko do CHROMOSOMÓW... Zostawmy to może neurobiologom, genetykom, embriologom, co? To nie są proste zagadnienia, żeby zwalać wszystko chromosomy... Człowiek to nie cep, jego budowa, fizyczna i psychiczna jest cholernie skomplikowana.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.10.2015 13:22
I uważasz, że dobrze jest się wtrącać w życie obcej osoby? To nie jest pedofil czy morderca, nie robi krzywdy innym ludziom. A zmiana płci to nie jest hop siup, tylko długotrwały proces.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.10.2015 09:00
Autorzy, doczytajcie sobie DLACZEGO prezydent zawetował ustawę.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo