Nastolatki oszalały na jego punkcie. Ten 15-latek zawsze ma przy sobie... podpaski. PO CO?!

Zaskoczyła Cię miesiączka? Ten młody dżentelmen zawsze Ci pomoże.
Nastolatki oszalały na jego punkcie. Ten 15-latek zawsze ma przy sobie... podpaski. PO CO?!
02.05.2015

Jeszcze do niedawna na widok chłopaka, który nosi przy sobie podpaski, większość z nas zareagowałaby gromkim śmiechem i podejrzeniami, że jest z nim coś nie tak. W końcu to wyjątkowo delikatna i bardzo kobieca sprawa. Bohater tej historii twierdzi inaczej. Jego zdaniem każdy szanujący się mężczyzna powinien wspierać płeć przeciwną w każdej okazji. Nawet jeśli chodzi o menstruację.

Jose Garcia to jedno z najgorętszych nazwisk mediów społecznościowych w ostatnich dniach. 15-latek z amerykańskiego Miami powoli staje się ikoną feminizmu. Pomimo tego, że jest facetem i na dodatek tak młodym. Wszystko zaczęło się od jednego zdjęcia na Instagramie. Na fotografii nastolatek pozuje z dwiema podpaskami. I wcale nie chodzi o żarty.

Chłopak chciał w ten sposób zachęcić swoich kolegów, aby nie wstydzili się tego tematu. Jego zdaniem obowiązkiem faceta jest pomoc kobiecie, która znalazła się w niezręcznej sytuacji.

realmensupportwomen

15-latek jest dowodem na to, że zła opinia o chłopakach nie zawsze jest uzasadniona.

realmensupportwomen

Jose jest za tym, aby każdy nastolatek miał przy sobie chociaż jedną podpaskę, której mógłby użyczyć potrzebującej koleżance. Wszystkie dobrze wiemy, że czasami miesiączka przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie.

„Do każdego chłopaka, który mnie obserwuje i nazywa się mężczyzną lub po prostu dobrym człowiekiem. Zachęcam do noszenia ze sobą podpasek i tamponów do szkoły, aby pomóc naszym koleżankom. Jeśli masz dziewczynę albo przyjaciółki, wiesz, że nie zawsze mają je ze sobą. Czasami miesiączka pojawia się niespodziewanie i wtedy mają spory problem.

Powinniśmy je wspierać. Los oszczędził nam tej dolegliwości, więc z wdzięczności musimy ulżyć tym, które się z tym borykają. To tak samo logiczne, jak wtedy, kiedy widzisz, że kobieta trzęsie się z zimna i okrywasz ją własnym swetrem” - tłumaczy 15-latek.

realmensupportwomen

„Do każdej dziewczyny, która mnie obserwuje. Możesz swobodnie poprosić mnie o podpaskę, kiedykolwiek będziesz jej potrzebowała i na pewno nie zostaniesz wyśmiana. Powinniśmy sobie pomagać, więc nie musisz mi nawet za to dziękować” - napisał Jose na swoim Instagramie.

Jak twierdzi, menstruacja nie powinna być dłużej tematem tabu. To naturalna rzecz, która dotyka każdą kobietę. 15-latek nie rozumie głupich komentarzy, ani krzywych spojrzeń kolegów, kiedy orientują się, że ich koleżanka właśnie przeżywa trudne dni.

15-latek zachęca swoich rówieśników (a także starszych mężczyzn) do podobnej postawy. W ten sposób narodziła się akcja #realmensupportwomen, czyli „prawdziwi mężczyźni wspierają kobiety”. Urocze, prawda?

realmensupportwomen

Jose, chociaż jest bardzo młody, zdążył już udowodnić, że jest prawdziwym mężczyzną!

Komentarze (9)

Ocena: 4.33 / 5
przystojniak (Ocena: 5) 31.08.2015 23:36
przystojny jesteś
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.05.2015 09:39
Moim zdaniem zwyczajnie należy pamiętać o takich sprawach. Ja na przykład czułabym się skrepowana, gdybym musiała prosić chłopaka o podpaski ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2015 23:08
A moim zdaniem to fajne, wiem, wiem, modne jest teraz wyśmiewanie każdej inicjatywy młodzieży, ale prawda jest taka, że dla wielu facetów, nawet dorosłych facetów, temat menstruacji, to powód do głupich żartów. Mam znajomych z wielu środowisk, wiek 25-35. Czasem jestem zaszokowana reakcją mężczyzn, kiedy pojawi się temat miesiączki. Takie odczarowanie tej kwestii, to całkiem dobry pomysł. Zgoda, większość dziewczyn nosi przy sobie podpaskę albo tampon na wszelki wypadek, ale naprawdę nie zaszkodzi oswoić chłopców z tematem już w okresie gimnazjum. Dla mnie to słodkie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 3) 02.05.2015 22:35
Normalna kobieta zawsze ma ze sobą podpaskę i nie potrzebuje takiej pomocy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2015 18:09
moim zdaniem to żałosne...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo