Agacie wskazano szpital

Interwencja u Rzecznika Praw Pacjenta poskutkowała. Dyskusja między zwolennikami liberalizacji prawa aborcyjnego i konserwatystami trwa.
Agacie wskazano szpital
17.06.2008

We wczorajszym "Teraz My" minister zdrowia, Ewa Kopacz, powiedziała:

"Wskazano ośrodek, w którym 14-latka będzie mogła usunąć ciążę".

Stało się tak dopiero po interwencji dziewczyny i jej opiekuna prawnego - matki u Rzecznika Praw Pacjenta. Pani minister stwierdziła, że w kilku szpitalach w Polsce odmówiono Agacie zabiegu.

Lekarze powinni wskazać zastępcze miejsce zabiegu. Dziewczynę pozostawiono jednak samą sobie, do czasu burzy medialnej i prób przeciągnięcia z jednej strony na drugą.

Podczas programu dochodziło do ostrych dyskusji między gośćmi w studio. Oprócz pani minister pojawiła się też posłanka Izabela Jaruga-Nowacka, ksiądz Kazimierz Sowa i Joanna Najfeld (prawicowa publicystka).

Szkoda, że w innych sprawach rzadko występuje taka mobilizacja polityków i pozostałych środowisk.

Zamiast zagwarantować Agacie spokój i umożliwić podjęcie decyzji w normalnych warunkach, zaczęto ją przeciągać jak linę, aby pokazać, kto jest silniejszy.

Polecane wideo

Komentarze (92)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.12.2008 12:28
heh agata to imie fikcyje a tak naprawde to moja kolezanka.. byla kolezanka;/ dziecko miala z innym a wrobila w to chlopaka.. i pamietam jeszcze pytanie `ale Agata co bedzie jak zajdziesz w ciaze?~odpowiedz : `to dobrze zdenerwuje matke K` a pozniej usuniecie ciazy... ;/ i jak tak mozna ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.08.2008 10:18
ja też bym usunęła dziecko na jej miejscu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.07.2008 23:27
[quote="ola marzec"]ona nie została zgwałcona! poszł do łóżka ! przecież aborcja to zabojstwo ! to tak jak bym zapłaciła lekarzowi a on wyszedł by na ulice i zamordował człowieka ![/quote] popieram
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.06.2008 18:12
Przecież ona nie usunęła dziecka tylko płód Gdybym była na jej miejscu yeż bym usunęła przecież nie dała by sobie rady z tym dzieckiem sama jest dzieckiem . Nie może nic za to że została zgwałcona
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.06.2008 16:01
Kazdej z nas moze sie zdazyc ciaza nie planowana,nigdy nie mow nigdy.Skoro zaistniala taka sytuacja,dziewczynie powinno sie pomoc.Podejrzewam,ze tak do konca 14 letnia dziewczyna nie bardzo wie jakie sa skutki macierzynstwa.Jak najbardziej jestem za aborcja.Moze zanim Ktos bedzie ta dziewczyne oskarzal w ten czy inny sposob,sam pomysli co by bylo gdyby.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie