Najchudsza anorektyczka na świecie: Do niedawna ważyła tylko 18 kilogramów!

Nikt nie dawał jej szans na przeżycie. Zobaczcie, jak wyglądała w najgorszym momencie swojej choroby.
Najchudsza anorektyczka na świecie: Do niedawna ważyła tylko 18 kilogramów!
01.07.2014

W wieku 14 lat Emma O’Neil była wzorową uczennicą prywatnej szkoły w Glasgow. Ważyła wówczas 45 kilogramów i większość swojej energii poświęcała na uprawianie sportu. – Byłam w szkolnej drużynie, kochałam ruch – wspomina po latach dziewczyna. – Coraz częściej myślałam jednak o tym, że muszę schudnąć. W końcu stało się to moją obsesją – dodaje.

Po 6 miesiącach intensywnej diety, waga Emmy spadła już do 32 kilogramów. Nastolatka trafiła wówczas do szpitala, w którym lekarze próbowali ją wyleczyć. – Tłumaczyli mi, że anoreksja to ciężka choroba, która w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci. Nie chciałam ich jednak słuchać. Nie reagowałam również na prośby rodziny, żebym zaczęła normalnie jeść. Jadłowstręt był silniejszy ode mnie – mówi 24-latka.

Emma zmagała się z anoreksją przez wiele kolejnych lat. W najgorszym momencie choroby ważyła zaledwie 18 kilogramów.Kości niemal prześwitywały przez moją skórę. Byłam cała obolała. Nie mogłam nawet leżeć na łóżku, bo zaraz robiły mi się na ciele siniaki – wspomina ze smutkiem Brytyjka. Przyznaje również: - Byłam strasznie głupia. Ciekawiło mnie, jak dużo jestem w stanie schudnąć. To było chore.

Dziewczyna postanowiła walczyć z anoreksją dopiero wtedy, gdy zemdlała na spacerze ze swoim ojcem. – Poszliśmy razem na zakupy. Byłam tak słaba, że tata musiał brać mnie na ręce i wnosić po schodach. W pewnym momencie straciłam na ulicy przytomność. Niefortunnie poleciałam na jezdnię. Omal nie przejechał mnie wtedy samochód – tłumaczy Emma. – Po tym zajściu zrozumiałam, jak bardzo chcę żyć. Zaczęłam się leczyć.

Po wielu zmaganiach 24-latce wreszcie udało się wrócić do zdrowia. Dzisiaj w ogóle nie przypomina już wychudzonej i obolałej dziewczyny, którą była jeszcze kilka lat temu. – Cieszę się, że wygrałam z anoreksją. Gdy patrzę na swoje zdjęcia z czasu choroby, nie mogę uwierzyć, że doprowadziłam się do takiego stanu na własne życzenie. Więcej nie popełnię tego błędu.

Zobaczcie, jak Emma wyglądała w najgorszym momencie swojej choroby oraz jak prezentuje się dzisiaj.

Uwaga – drastyczne zdjęcia!

Emma O’Neil
Emma O’Neil
Emma O’Neil
Emma O’Neil
Emma O’Neil
Emma O’Neil
Emma O’Neil
Emma O’Neil

Polecane wideo

Komentarze (26)
Ocena: 4.77 / 5
Adrianka (Ocena: 5) 06.03.2016 19:44
Ślicznie prezentuje się dzisiaj, a wtedy było okropnie. Dlatego żadne nie wiadomo jakie diety (3 mięsieczne i więcej) są niewskazane, bo można doprowadzić się do stanu Emmy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.02.2015 22:04
1 zdj. Śliczna twarz
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2014 16:03
Nawet mi jej nie żal. Ale za to podziwiam samozaparcie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 02.07.2014 22:37
Po przeczytaniu twojego bełkotu stwierdzam że powinnaś iść do psychiatry zbadać sobie głowę. Jak można napisać o dziewczynie która wygrała z anoreksją że ma paskudne łydki a później użalać się nad sobą że mimo że jesteś zdrowa to nie wiesz jak anorektyczka możne mieć piękne włosy a ty ich masz mało. A te twoje towary luksusowe jak je opisujesz to śmiech na sali. Masz coś ewidentnie nie tak z głową.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2014 14:50
nieźle musi być pilnowana, anoreksja jest każde inne uzależnienie, odchudzanie ma się cały czas z tyłu głowy... włosy ma piękne :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie