Kobiety o najmniejszych taliach świata (Aż oczy bolą od patrzenia na nie...)

Jeszcze talia osy czy już… SZKIELET?
Kobiety o najmniejszych taliach świata (Aż oczy bolą od patrzenia na nie...)
13.04.2014

Mimo że świat Zachodu nie przymiera głodem, w modzie są ciała maksymalnie wychudzone. Widzimy to na co dzień w telewizji, kolorowych magazynach czy na billboardach. Niestety, trend ten zbiera tragiczne żniwo w postaci kolejnych zachorowań na zaburzenia odżywiania.

Choć bohaterki dzisiejszego artykułu zarzekają się, że wszystko z nimi w porządku, a ich nietypowy wygląd jest spowodowany uwielbieniem dla wiktoriańskich gorsetów, to naprawdę trudno na nie patrzeć bez emocji.

Gwarantujemy, że tak szczupłych talii jeszcze nie widziałyście. No właśnie, to talia osy czy już… szkielet?

najwęższe talie świata

Nerina Orton

Nerina ma 22 lata i pochodzi z Wielkiej Brytanii. Od zawsze chciała mieć bardzo szczupłą talię, dlatego gorset zaczęła nosić już w wieku 14 lat. Obecnie obwód jej talii wynosi 40 cm. Bez gorsetu obwód ten wzrasta do 56 cm.

najwęższe talie świata

Cathie Jung

Ma w swojej kolekcji ponad 100 gorsetów i nosi je 24 godziny na dobę od 27 lat (dziś jest dobrze zakonserwowaną 75-latką). W efekcie tak rygorystycznego podejścia do kwestii modelowania sylwetki oraz hołdowania modowej tradycji z czasów wiktoriańskich, Cathie może się poszczycić tytułem kobiety o najwęższej talii na świecie - 38 cm, czyli jak porównują niektórzy, „w przekroju” ma tyle, ile wieczko średniej wielkości słoika.

najwęższe talie świata

Michele Koebke

Jeszcze trzy lata temu Michele miała w pasie 64 cm. Noszenie gorsetu dzień w dzień przez całą dobę przyniosło efekt, o którym 24-latka zawsze marzyła. Obecnie obwód jej talii to 40 cm.

najwęższe talie świata

Ethel Granger

Ethel Granger to kobieta, która miała najwęższą talię na świecie – 33 cm. Do tej pory nikomu nie udało się przebić tego rekordu. Ethel nie osiągnęła jednak takiego wyniku samodzielnie – pomógł jej chirurg plastyczny.

najwęższe talie świata

Ioana Spangenberg

Obwód pasa rumuńskiej modelki wynosi 51 cm. Skąd taka budowa ciała? Czy 32-latka głodzi się, by utrzymać ten efekt? Twierdzi, że nie. Kobieta zarzeka się, że je normalne porcje, a na dodatek często pozwala sobie na niezdrowe przekąski. Dlaczego więc nie tyje? Podobno ma wyjątkowo mały żołądek. To raczej mało wiarygodne tłumaczenie. Coś takiego nie dzieje się samo z siebie...

najwęższe talie świata

Ann Ward

Ann Ward to modelka, która wygrała jedną z edycji „America`s Next Top Model”. Zasłynęła tym, że Tyra Banks objęła ja w talii… obiema dłońmi. Początkowo widzowie chcieli, by usunąć ją z programu, jednak jury było nieugięte. Ann ma w talii około 45 cm.

najwęższe talie świata

Valeria Lukyanova

Wszyscy na pewno doskonale znacie 21-letnią Ukrainkę. Valeria robi wszystko, by upodobnić się do lalki Barbie. W tym celu przeszła kilkanaście operacji plastycznych – niewykluczone, że zwężała sobie również talię. Nie wiadomo, ile dokładnie cm ma w pasie, ale na pewno nie jest to dużo…

Polecane wideo

Komentarze (10)
Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 1) 13.04.2021 16:16
niezamiłe są te komentarze autora;(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.04.2014 00:40
cmta pierwsza to wcale nie ma takiej chudej talii. Ja mam naturalnie wąską i mam 57cm, skoro ona z 56 potrafi się ściasnąć gorsetem do 40 to pewnie ja też bym dała radę. Tak robi chociażdy Dita von Teese. Te które mają taką bez gorsetu to są raczej jakimś niezwykłym zjawiskiem. PS Valeria ma 29 nie 21 lat
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2014 20:15
Wiadomo ile ma Valeria w talii. Mierzono ją w rosyjskim programie. Podobno strasznie zasysała brzuch, żeby wyszło jak najmniej :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2014 16:02
a gdzie one organy wewnętrzne mieszczą? :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2014 13:37
silniejszy wiatr zawieje i je polamie :/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie