Dziwna przypadłość nastolatki: Poci się i płacze krwią!

Nastoletnia dziewczyna cierpi na niespotykaną chorobę.
Dziwna przypadłość nastolatki: Poci się i płacze krwią!
18.12.2013

Na świecie istnieją osoby, które cierpią na rzadkie i dziwne zaburzenia. 19-letnia Delfina Cedeno pochodząca z Dominikany, zalicza się do tej grupy. Dziewczyna musi zmagać się z niecodzienną przypadłością, która sprawia, że z oczu płyną jej krwawe łzy!

Dzieje się to również wtedy, gdy Delfina się zmęczy - wówczas zamiast zwykłego potu na jej ciele pojawia się posoka.  Kiedyś kobieta nie radziła sobie ze swoim problemem, dziś jednak stara się z tym żyć normalnie.

Delfina Cedeno

Mieszkanka Dominikany cierpiała nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie. Jej niecodzienny problem przez bardzo długi czas był przyczyną emocjonalnych kłopotów. Dziewczyna  nie potrafiła odnaleźć się w nowej sytuacji oraz nie akceptowała swojej inności – wstydziła się wychodzić z domu i zaniedbała szkołę.

Najgorsze w tym wszystkim było to, że odwrócili się od niej wszyscy znajomi w obawie, że jej dziwny stan jest zaraźliwy.

Delfina Cedeno

Lekarze są bezsilni, nie wiedzą jak mają pomóc Delfinie. O sytuacji nastolatki media wspominały niejednokrotnie. Jej przypadek jest ciężki, a życie znajduje się  w ciągłym zagrożeniu. Kilkukrotnie sytuacja wydawała się tragiczna: dziewczyna nieustannie krwawiła nawet przez 15 dni. Okoliczności wydawały się złe do tego stopnia, że lekarze zalecali natychmiastową transfuzje krwi, by ocalić jej życie!

- Kiedy to wszystko zaczęło się ze mną dziać, nie wiedziałam, co myśleć. Dla mnie był to kompletny szok. Na początku nikt nie potrafił mi w żaden sposób pomóc, a inni patrzeli na mnie jak na wariatkę, kiedy powiedziałam im, co się dzieje – żali się Cedeno.

Na początku nikt nie wierzył w to, z czym każdego dnia musi zmagać się Delfina. Sytuacja zmieniła się  w trakcie wizyty u lekarza, kiedy dziewczyna zaczęła ronić krwawe łzy w obecności doktora. Od tego momentu specjaliści zaczęli badać i obserwować niespotykany przypadek nastolatki.

Delfina Cedeno

W rezultacie tych wszystkich wydarzeń nastolatka coraz częściej miała myśli samobójcze. W końcu zrozpaczona dziewczyna targnęła się na swoje życie – połknęła garść tabletek. Cudem przywrócono ją do życia.

Kiedy wydawało jej się, że znalazła się w beznadziejnej sytuacji bez wyjścia, odwiedził ją w szpitalu nieznajomy mężczyzna. Recaris Avila dowiedział się o niej z mediów i postanowił złożyć jej wizytę. Obecnie Recaris jest narzeczonym Delfiny.

- Powiedział mi, że jestem piękna. Zapamiętam tę chwilę do końca życia – wyznała dziewczyna.

Delfina Cedeno

Młoda Dominikanka dziś jest szczęśliwa. Nie do końca przywykła do swojej sytuacji, ale będzie musiała przyzwyczaić  się do swojego odmiennego stanu. Specjaliści twierdzą, że Cedeno może cierpieć na hematidrozę, w której pocenie się krwią spowodowane jest przez nadmierne wydzielanie się adrenaliny, co prowadzi do podniesienia się ciśnienia tętniczego oraz pękania naczyń krwionośnych. Oprócz kanalików łzowych oraz porów w skórze, krew często wypływa też spod jej paznokci oraz z pępka.

Aktualnie Delfina przechodzi specjalną terapię, która co prawda ogranicza objawy, ale nie eliminuje ich całkowicie.

KLK

Komentarze (18)

Ocena: 5 / 5
(Ocena: 5) 21.01.2014 21:40
Oni to przerobili, to nie możliwe, że płacze na jedno oko!
odpowiedz
Paula (Ocena: 5) 19.01.2014 20:45
Mnie natomiast ciekawi to, skoro sie poci to powinna cała być we krwi, bo jak dobrze wiadomo człowiek poci sie na całym ciele. I wcale nie potrzeba wielkiego wysiłku.
odpowiedz
m. (Ocena: 5) 18.01.2014 22:14
Straszne to .
odpowiedz
lol (Ocena: 5) 18.01.2014 20:39
76y76y876y85t76y6yu współcuje Ci ! :)
odpowiedz
gabi (Ocena: 5) 18.01.2014 20:32
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa gh gh khkh
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo