16-latka, która przez rzadką chorobę wygląda jak staruszka, przeszła zabieg odmładzający! (Widać efekt?)

Okropna choroba zmieniła życie młodej dziewczyny w piekło.
16-latka, która przez rzadką chorobę wygląda jak staruszka, przeszła zabieg odmładzający! (Widać efekt?)
27.06.2013

Zwykle nastolatki malują się, by wyglądać na starsze niż są w rzeczywistości. Jednak Zara Harthshorn oddałaby wszystko, by wyglądać o wiele młodziej - w wieku 16 lat Brytyjka przypominała 60-letnią kobietę. A wszystko z powodu choroby dręczącej nie tylko ją, ale i jej matkę.

Przez prawie całe życie dziewczyny lekarze byli przekonani, że cierpi ona na lipodystrofię, czyli chorobę genetyczną, która powoduje zanik tkanki tłuszczowej przy ciągłym rozrastaniu się skóry. Na tę rzadką przypadłość cierpi jedynie 2 tysiące osób na całym świecie. Jednak dr Abhymanyu Garg dokonał w tej dziedzinie nowego odkrycia i wysnuł zupełnie inną teorię na temat choroby nastolatki. Według lekarza Zara tak naprawdę wcale nie cierpi na lipodystrofię, a na jeszcze rzadziej spotykane schorzenie określane jako cuitis laxa, czyli wiotka skóra

Choć jak na razie nie jest znany sposób leczenia tej przypadłości, amerykański lekarz postanowił pomóc naprawić to, co najbardziej doskwierało nastolatce, a mianowicie jej cerę. Podjęta przez niego nowatorska terapia pierwsze efekty przyniosła bardzo szybko. Dzięki pomocy chirurga 16-latka wreszcie odzyskała nadzieję na przyszłość, uwierzyła w siebie, znalazła chłopaka i zdecydowała się skończyć studia. Można śmiało powiedzieć, że doktor Garg dał Zarze nowe życie.

-Czuję się teraz znacznie bardziej pewna siebie i po prostu szczęśliwsza. Jestem w stanie planować takie rzeczy, jak pójście do college`u i w końcu mogę myśleć o karierze zawodowej, która nie była możliwa wcześniej. Operacja dała mi impuls i teraz nie boję się tego, co myślą inni. – skomentowała całą sytuację nastolatka.

Niestety, ta operacja nie rozwiązała wszystkich aspektów problemu – w przyszłości dziewczynę czekają poważne konsekwencje zdrowotne (zwiększone ryzyko chorób serca, wątroby, cukrzycy, a nawet udaru mózgu). Jednak jak na razie Zara opisuje aktualny stan jako podarunek losu. Dzięki operacji przestała być obiektem drwin i szyderstwa, którym była przez całe swoje dotychczasowe życie.

W naszej galerii przedstawiamy zdjęcia dziewczyny sprzed i po operacji. Same zobaczcie jak wielką zmianę wniósł do życia dziewczyny doktor Garg.

Zara Hartshorn

Zara Hartshorn

Zara Hartshorn

Zara Hartshorn

Zara Hartshorn

Zara Hartshorn z mamą i koleżanką

Zara Hartshorn

Zara Hartshorn

Zara Hartshorn

Zara Hartshorn

Zara Hartshorn

Zara Hartshorn

Zara Hartshorn

Zara Hartshorn ze swoim chłopakiem

Zara Hartshorn

Zara Hartshorn

Zara Hartshorn

Zara Hartshorn przed operacją.

Komentarze (37)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.08.2013 12:44
na str 10 z tym zdj..bardzo ładnie wygląda..była by na prawde śliczna dziewczyną ma ładne oczy
odpowiedz
anonim (Ocena: 5) 03.08.2013 13:38
zastanówcie się co piszecie... w ogóle jakbyście Wy tak wyglądali, ciekawe czy bylibyście tacy mądrzy. :)
odpowiedz
kasia (Ocena: 5) 24.07.2013 10:57
Efektu nie widać? Bardzo właśnie widać, cera jest jędrniejsza na twarzy, mogli coś z szyją też może zrobić, ale ogólnie to za dużo podkładu chyba ma na tych zdjęciach
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2013 23:38
efektu nie widac.wspolczuje jej szkoda,ale wszyscy i tak umrzemy czy to niepocieszajace?///
zobacz odpowiedzi (1)
kkk (Ocena: 5) 15.07.2013 20:27
Ludzie jesteście chorzy. Zero empatii jak możecie pisać, że jest obrzydliwa..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo