Skandal na Pomorzu: Ksiądz odmówił sakramentu Pierwszej Komunii upośledzonemu dziecku!

Przykry incydent miał miejsce na północy Polski.
Skandal na Pomorzu: Ksiądz odmówił sakramentu Pierwszej Komunii upośledzonemu dziecku!
12.06.2013

Podobno Kościół wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy borykają się z problemami zdrowotnymi: zarówno tym niepełnosprawnym, jak i upośledzonym umysłowo. Piszemy `podobno`, gdyż rzeczywistość pokazuje jak ten PR-owy image daleki jest od prawdy.

Jak donosi portal naTemat.pl, nie wszyscy księża uważają ludzi cierpiących na różne choroby za godnych bożej miłości. Przykładem na to jest wikariusz parafii z pomorskiego Bolszewa, który podczas kolędy zasugerował rodzicom autystycznego chłopca, że w opinii Kościoła nie może on przystąpić do sakramentu Pierwszej Komunii. Według wikarego, chłopiec mógłby niewiele z tego ważnego wydarzenia zrozumieć.

 

Załamani rodzice udali się do proboszcza parafii. Ten na szczęście wykazał się zdrowym rozsądkiem i obiecał, że uczyni co w jego mocy, by chłopiec mógł wraz z innymi dziećmi przyjąć Pierwszą Komunię. Choć wszystko skończyło się dobrze, trudno ukryć, że po całym zajściu pozostał niesmak.

Przykład z Bolszewa nie jest odosobniony. Rokrocznie w prowincjonalnych parafiach dochodzi do podobnych zdarzeń, najczęściej właśnie w okresie przedkomunijnym. Wszystko jest winą nie tyle fałszywych założeń Kościoła, co niedouczenia księży. A ono bywa wręcz rażące.

Seminaria duchowne pochłaniają wielką ilość pieniędzy, jednak takie sytuacje rodzą pytanie, na co wydawane są te kwoty. Bo chyba nie na odpowiednią edukację uczących się tam kandydatów na kapłanów.

 

Polecane wideo

Komentarze (46)
Ocena: 4.96 / 5
HelloWOrld (Ocena: 3) 29.04.2017 11:32
prawda o komunii youtube /watch?v=lLJErxvtb3M
odpowiedz
iwona (Ocena: 5) 13.06.2013 13:42
Miliony dzieci uposledzonych jest zabijanych w łonie matek i nikt nie trąbi "SKANDAL: MATKA I LEKARZ ODMOWILI ŻYCIA UPOŚLEDZONEMU DZIECKU" co za hipokryzja..szkoda gadać...niektore osoby ktore są za aborcja i eutanazją pewnie oburzaja się postawą tego niedouczonego księdza...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.06.2013 12:47
niedouczenie owszem. Księża powinni być dobrze poinformowani o wszystkim, jeśli 6 lat formacji to mało, to dodajmy 4 i zróbmy 10. Kapłan powinien znać nie tylko dogłębnie prawdy wiary. P{owinien znać sie na chorobach, psychologii, na wszystkim tak naprawdę. Kapłan ma służyć, tak? Właśnie widzę jak kapłani służą. Mój parafialny wikariusz ma kochankę z którą bez żenady chodzi za rękę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.06.2013 12:31
Ten dzieciak zrozumie dokładnie tyle, co inne dzieci... Zupełnie nie rozumiem chrzczenia i posyłania do komunii małych dzieci, bo one nie zrozumieją w pełni tego obrzędu - są na to po prostu zbyt małe. Potem i tak większość z nich przestanie chodzić do kościoła, figurując tylko w kościelnych statystykach jako katolicy (stąd te magiczne 96%), bo to, że później zmieniają wyznanie albo składają akt apostazji nie jest brane w ogóle pod uwagę (chrztu się nie da anulować, a jak ochrzczony, to katolik i już). Gdyby było tak, jak kiedyś, tzn. dojrzała już osoba świadomie decydowałaby się na chrzest, uprzednio poznając bardzo dokładnie wiarę, do której ma przynależeć, nie byłoby tylu "katolików" zupełnie nie znających podstawowych prawd swojej wiary, o Biblii już nie wspominając... No ale kościół idzie w ilość, a nie w jakość niestety, i potem mamy takie Pawłowskie i inne Natanki...
odpowiedz
Filemona (Ocena: 5) 12.06.2013 23:33
Niesmaczny artykuł... Ok, ksiądz faktycznie przesadził. Ale czy napisaliście kiedykolwiek cokolwiek dobrego o Kościele? Założę się, że z chrześcijaństwem macie niewiele wspólnego, a potraficie tylko wytykać cudze błędy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie