Co skazańcy jedzą PRZED ŚMIERCIĄ? (Niektórzy okazali się prawdziwymi smakoszami!)

Okazuje się, że zbrodniarze mają bardzo zróżnicowane zachcianki kulinarne…
Co skazańcy jedzą PRZED ŚMIERCIĄ? (Niektórzy okazali się prawdziwymi smakoszami!)
02.06.2013

Kara śmierci to sprawa kontrowersyjna, a debaty nad jej słusznością prowadzone są na całym świecie. Wiele osób uważa ją za niecywilizowaną. Z tym poglądem zgadza się Henry Hargreaves, artysta z Nowej Zelandii, który zdecydował się na nietypowy projekt fotograficzny. Mężczyzna zaprezentował na swoich zdjęciach potrawy, o które przed śmiercią prosili zbrodniarze ze Stanów Zjednoczonych. A zachcianki mieli dość różnorodne...

John Wayne Gacy z Illinois został skazany na śmierć za gwałt i morderstwa w wieku 52 lat. Kiedy spytano go o ostatnie życzenie kulinarne, poprosił o 12 smażonych krewetek, kubełek z kawałkami smażonego kurczaka według oryginalnej receptury KFC, frytki i koszyczek truskawek na deser. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że przed wyrokiem pracował jako kierownik w trzech restauracjach, w których serwowano smażone kurczaki.

Timothy McVeigh

Kolejny na liście wyróżnionych przez fotografa skazańców znalazł się 33-letni Timothy McVeigh, skazany za zorganizowanie zamachu w Oklahoma City. Jego ofiarą padło 168 osób. McVeigh przed śmiercią miał ochotę na miseczkę lodów pistacjowych z wiórkami czekoladowymi i dodatkiem mięty.

Ted Bundy

Nim 43-letni Ted Bundy - seryjny morderca, porywacz, gwałciciel i nekrofil zarazem - zasiadł na krześle elektrycznym, złożył specjalne zamówienie kulinarne. Poprosił o przygotowanie krwistego steku, jajek na patelni oraz tostów z marmoladą. Wszystko popił szklanką mleka i sokiem pomarańczowym.

Ronnie Lee Garnder

Prawdziwym smakoszem okazał się 49-letni Ronnie Lee Garnder z Utah, którego na śmierć skazano za rabunki i trzy morderstwa. Pożegnał życie wytworną kolacją składającą się z ogona homara, smażonych ziemniaczków i krewetek, przegryzając wszystko dwiema kromkami pieczywa czosnkowego. Do kolacji wypił szklankę piwa korzennego.

Mimo że oprawcy skazani na śmierć popełnili nieludzkie zbrodnie, mieli też zupełnie ludzkie przyzwyczajenia i smaki, na które fotograf chciał zapewne zwrócić uwagę w swoim projekcie.

Komentarze (31)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.06.2013 22:38
Tlumaczyc nie umiecie: Ronnie Lee Garnder nie mial smażonych ziemniaczków i krewetek, przegryzając wszystko dwiema kromkami pieczywa czosnkowego tylko ogon homara i stek a na deser lody vaniliowe i ciasto z jablek co widac na zdjeciach . a o piwie korzennym nie ma nawet mowy
odpowiedz
l (Ocena: 5) 02.06.2013 23:34
Było. :/
odpowiedz
oj redaktork! (Ocena: 5) 02.06.2013 00:28
Ten artykuł już był
odpowiedz
Julia (Ocena: 5) 01.06.2013 15:28
Seryjny morderca, porywacz, gwałciciel i nekrofil WOW, a ja chciałam uciekać z Polski za pracą do USA...
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 01.06.2013 13:00
było
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo