Co jedzą skazańcy przed śmiercią? Zdjęcia i opisy menu na pożegnanie z ziemskim padołem!

Co jedzą skazańcy przed śmiercią?
Co jedzą skazańcy przed śmiercią? Zdjęcia i opisy menu na pożegnanie z ziemskim padołem!
12.05.2013

Kara śmierci to sprawa kontrowersyjna, a debaty nad jej słusznością prowadzone są na całym świecie. Wiele osób uważa ją za niecywilizowaną. Z tym poglądem zgadza się Henry Hargreaves, artysta z Nowej Zelandii, który zdecydował się na nietypowy projekt fotograficzny. Mężczyzna zaprezentował na swoich zdjęciach potrawy, o które przed śmiercią prosili skazani na śmierć zbrodniarze ze Stanów Zjednoczonych. A zachcianki mieli dość różnorodne.

John Wayne Gacy z Illinois został skazany na śmierć za gwałt i morderstwa w wieku 52 lat. Kiedy spytano go o ostatnie życzenie kulinarne, zażyczył sobie 12 smażonych krewetek, kubełek z kawałkami smażonego kurczaka według oryginalnej receptury KFC, frytki i koszyczek truskawek na deser. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że przed wyrokiem pracował jako kierownik w trzech restauracjach, w których serwowano smażone kurczaki.

Kolejny na liście wyróżnionych przez fotografa skazańców znalazł się 33-letni Timothy McVeigh, skazany za zorganizowanie zamachu w Oklahoma City. Jego ofiarą padło 168 osób. McVeigh przed śmiercią miał ochotę na miseczkę lodów pistacjowych z wiórkami czekoladowymi i dodatkiem mięty.

posiłek skazańca

Nim zasiadł na krześle elektrycznym, 43-letni Ted Bundy, seryjny morderca, porywacz, gwałciciel i nekrofil zarazem, złożył specjalne zamówienie kulinarne. Poprosił o przygotowanie krwistego steku, jajek na patelni, tostów z marmoladą. Wszystko popił szklanką mleka i sokiem pomarańczowym.

Prawdziwym smakoszem okazał się 49-letni Ronnie Lee Garnder z Utah, którego na śmierć skazano za rabunki i trzy morderstwa. Pożegnał życie wytworną kolacją składającą się z ogona homara, smażonych ziemniaczków i smażonych krewetek, przegryzając wszystko dwiema kromkami pieczywa czosnkowego. Do kolacji wypił szklankę piwa korzennego.

Jak widać, choć oprawcy skazani na śmierć popełnili nieludzkie zbrodnie, mieli też zupełnie ludzkie przyzwyczajenia i smaki, na które fotograf chciał zapewne zwrócić uwagę w swoim projekcie.

Jesteście zwolenniczkami kary śmierci, czy jednak zgłaszacie wobec niej zdecydowany sprzeciw?

Polecane wideo

Komentarze (42)

Ocena: 5 / 5
san (Ocena: 5) 18.05.2013 23:30
ja pie*dole, wy już na prawdę nie macie o czym pisać ????? :/
odpowiedz
Juli (Ocena: 5) 18.05.2013 15:46
W pełni popieram kare śmierci. Gwałciciele, mordercy, nekrofile, zabójcy zwierząt. Okropni ludzie. Dla mnie wszyscy powinni lądować na krześle elektrycznym, a nie siedzieć w więzieniu za nasze pieniądze! Ostatni posiłek to bardzo dobry pomysł. Nie zasługują na niego, ale mimo wszystko i tak postępują bardzo humanitarnie. Kary śmierci powinny obowiązywać wszędzie, może wtedy byłoby mniej zbrodni.
zobacz odpowiedzi (1)
Iza (Ocena: 5) 12.05.2013 23:07
medium rare to średnio wysmażony, a nie krwisty, radzę redakcji nauczyć się angielskiego...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2013 20:57
A wiecie o tym, że w więzieniu stanowym a Ameryce, więźniowie MUSZĄ mieć do wyboru przynajmniej 5 posiłków na obiad, nie można zabierać im prawa wyboru, tak jest zapisane w przepisach. Więc kucharze gotują liczbę posiłków odpowiadającą liczbie osadzonych razy 5.. to jest CHORE! Osób, które oni okradli, okaleczyli,zgwałcili, zamordowali nikt nie pytał o zgodę, a teraz oni zyją sobie jak władcy w celach nie martwiac się o nic, majac tv, jedzenie, dach nad głową. Nic dziwnego, że po wyjściu na wolność majstrują coś i w trybie natychmiastowym wracają do paki, bo im tak wygodniej. Co to za system?! ;/
odpowiedz
Kornik (Ocena: 5) 12.05.2013 19:27
Autorowi tekstu radze zapisac sie na kurs jezyka angielskiego.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie