Czy Agata usunie ciążę?

Sprawa 14-latki przybrała ogólnonarodowy wymiar. Ważniejsze jest dziecko, niż dziewczynka, której na pewno nie jest łatwo odnaleźć się w nowej sytuacji.
Czy Agata usunie ciążę?
13.06.2008

Agata zapamięta te wakacje do końca życia. Wokół niej rozpętała się burza, której nie życzę najgorszemu wrogowi. 14-latka znalazła się między młotem a kowadłem.

Jeśli urodzi dziecko w tak młodym wieku, ciężko jej będzie wejść w dorosłość. Prawo polskie zezwala na aborcję u osób poniżej 14. roku życia. Obrońcy życia poczętego boją się, że Agata przeżyje traumę po zabiegu usunięcia ciąży i ucierpi na tym jej zdrowie psychiczne.

Nie ma idealnego wyjścia z tej sytuacji. Obie strony konfliktu - ta chcąca umożliwić dziewczynie wolność dokonania wyboru i ta zabiegająca o narodzenie dziecka, nie baczą na decyzję samej zainteresowanej.

Dziś do mediów przeniknęła wiadomość, że anonimowy ofiarodawca zaoferował Agacie 50 tysięcy złotych w przypadku urodzenia dziecka. Taki zastrzyk na start.

Polecane wideo

Komentarze (215)

Ocena: 4.99 / 5
Anonim (Ocena: 5) 07.10.2015 21:42
to jest twje na nawieksze szczescie potem to docenisz to dziecko przyniesie ci wiele radosci w tym glupim swiecie zycie to jedyna wartosc w tym swiecie jestes sczesciara
odpowiedz
kaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa (Ocena: 3) 26.09.2014 14:13
pierwsze dziecko urodziłam w wieku 16 lat, czyli byłam od niej starsza o 2 lata i powiem wam, że nie powinna tego dziecka mieć... obojętne, czy usunie czy urodzi i odda... ja się jako matka licealna nie sprawdziłam kompletnie, znam też kilka innych dziewczyn w tej samej sytuacji. To nie jest prosta sprawa... Teraz mam z 12-letnim już synem znacznie lepszy kontakt, ale bywały momenty, gdy mówił do mnie po imieniu zamiast mama. Nie wspomnę już o wytykaniu palcami (spore miasto, XXI wiek...) brzucha i braku obrączki, to raz. Dwa - przedszkole. "A dlaczego nie ma podpisu ojca?" "Ach, pani jest samotną matką..." "Jest pani nieletnia, proszę przyjść po dokumenty z kimś dorosłym" Kolejna sprawa - jej własne zdrowie. Ja mam zniszczony kręgosłup, zdeformowane kości miednicy i stóp, bo kiedy dźwigałam brzuch, sama jeszcze rosłam... No i kolejna sprawa - szkoła. Mnie się udało, zdałam maturę, ale ona była w gimnazjum...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2014 18:51
siano to ty masz w głowie i zwracam się tu do ciebie Klaudia co ty wiesz o życiu żeby tak mówić o tej biednej dziewczynie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.06.2014 00:44
Zdajecie sobie sprawę, że żeby byc mentalnie i fizycznie przygotowanym do współżycia seksualnego, nie trzeba byc przygotowanym na dziecko, prawda? Jeśli by tak było kobiety zachodziłyby w ciążę w wieku 18 czy 20 lat, a większośc rodzi kiedy ma ponad 24. Więc ludzie, proszę, opanujcie się.
odpowiedz
GOŚCIÓWA (Ocena: 5) 11.06.2014 22:24
Jezu.Serio mało kto pomyślał że może ktoś ją zgwałcił?!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie