Najchudsza anorektyczka na świecie: Mając 20 lat, ważyła zaledwie... 18 kilogramów!

Lekarze nie dawali Emmie szans na przeżycie. Na szczęście historia zakończyła się happy endem.
Najchudsza anorektyczka na świecie: Mając 20 lat, ważyła zaledwie... 18 kilogramów!
Fot. The Daily Mail
21.09.2012

W wieku 14 lat Emma O’Neil była wzorową uczennicą prywatnej szkoły w Glasgow. Ważyła wówczas 45 kilogramów i większość swojej energii poświęcała na uprawianie sportu. – Byłam w szkolnej drużynie, kochałam ruch – wspomina po latach dziewczyna. – Coraz częściej myślałam jednak o tym, że muszę schudnąć. W końcu stało się to moją obsesją – dodaje.

Po 6 miesiącach intensywnej diety, waga Emmy spadła już do 32 kilogramów. Nastolatka trafiła wówczas do szpitala, w którym lekarze próbowali ją wyleczyć. – Tłumaczyli mi, że anoreksja to ciężka choroba, która w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci. Nie chciałam ich jednak słuchać. Nie reagowałam również na prośby rodziny, żebym zaczęła normalnie jeść. Jadłowstręt był silniejszy ode mnie – mówi 22-latka.

Emma O’Neil

Fot. The Daily Mail

Emma zmagała się z anoreksją przez wiele kolejnych lat. W najgorszym momencie choroby ważyła zaledwie 18 kilogramów. – Kości niemal prześwitywały przez moją skórę. Byłam cała obolała. Nie mogłam nawet leżeć na łóżku, bo zaraz robiły mi się na ciele siniaki – wspomina ze smutkiem Brytyjka. Przyznaje również: - Byłam strasznie głupia. Ciekawiło mnie, jak dużo jestem w stanie schudnąć. To było chore.

Dziewczyna postanowiła walczyć z anoreksją dopiero wtedy, gdy zemdlała na spacerze ze swoim ojcem. – Poszliśmy razem na zakupy. Byłam tak słaba, że tata musiał brać mnie na ręce i wnosić po schodach. W pewnym momencie straciłam na ulicy przytomność. Niefortunnie poleciałam na jezdnię. Omal nie przejechał mnie wtedy samochód – tłumaczy Emma. – Po tym zajściu zrozumiałam, jak bardzo chcę żyć. Zaczęłam się leczyć.

Po wielu zmaganiach 22-latce wreszcie udało się wrócić do zdrowia. Dzisiaj w ogóle nie przypomina już wychudzonej i obolałej dziewczyny, którą była jeszcze kilka lat temu. – Cieszę się, że wygrałam z anoreksją. Gdy patrzę na swoje zdjęcia z czasu choroby, nie mogę uwierzyć, że doprowadziłam się do takiego stanu na własne życzenie. Więcej nie popełnię tego błędu.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Wzruszająca historia Taylora i Danielle: Ich miłość pokonała wszystkie przeciwności losu!

Takie uczucie zdarza się raz na milion.

Emma ma 19 lat i stopę w rozmiarze 48... Musi nosić MĘSKIE buty - współczujemy!

19-letnia Emma może zapomnieć o szpilkach od Louboutina. Nigdzie nie może znaleźć butów w swoim rozmiarze, więc nosi męskie pantofle.

Polecane wideo

Komentarze (40)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.02.2014 14:34
to już moja 4 letnia siostra ma 18kg........
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.02.2013 08:29
To musibyć straszne ... moja koleżanka też miała anoreksje ; ( to jest naprawde straszne ! Dobrze że ta dziewczyna to zrozumiała i zaczeła się leczyć ;-)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.09.2012 20:15
przynajmnie ma prosty kregoslup :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2012 11:10
Dla mnie to po prostu chęć zwrócenia na siebie uwagi...
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2012 09:33
Uwierzcie.. Anoreksja to straszne gówno...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie