Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet: Sylwetki okrutnych zabójców - Tobin, Wilder i inni

Nie chciałabyś ich spotkać w ciemnym zaułku…(TYLKO DLA DOROSŁYCH)
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet: Sylwetki okrutnych zabójców - Tobin, Wilder i inni
29.08.2012

W dzisiejszych czasach roi się od zwyrodnialców. Nigdy nie wiemy, czy miły mężczyzna, który przepuścił nas w drzwiach nie jest obłąkanym psychopatą... Wiele kobiet padło ofiarą szalonych seryjnych morderców, których na co dzień nikt nie podejrzewał o straszliwe zbrodnie, jakich się dopuścili.

Zobaczcie nasze TOP10 najstraszliwszych seryjnych morderców, którzy na ofiary obrali sobie przedstawicielki płci pięknej. Oni naprawdę nienawidzili kobiet...

Seryjni mordercy, którzy zabijali kobiety

7. Peter William Sutcliffe

Znany też jako Rozpruwacz z Yorkshire, Sutcliffe zamordował trzynaście kobiet i zaatakował kolejnych siedem. Aktualnie odbywa dwudziestokrotne dożywocie, a jego apelacja z 2010 roku została odrzucona, co oznacza, że nie ma już prawa ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie.

Swoje ofiary atakował wieczorami, uderzając je w głowę młotkiem lub innym tępym narzędziem, a następnie rozpruwając ich wnętrzności śrubokrętem. Sutcliffe grasował przez 12 lat zanim w końcu został schwytany. 

 

Seryjni mordercy, którzy zabijali kobiety

2. David Parker Ray

Znany jako Toy-Box Killer. Ciał jego ofiar nigdy nie znaleziono, ale posądza się go o uprowadzenie, torturowanie i zamordowanie do 60 kobiet.

Ray poświęcił ok. 100 000 dolarów na przerobienie domku kempingowego w salę tortur, którą nazywał swoim "pudełkiem na zabawki". W środku trzymał bicze, łańcuchy, koło tortury, pasy, fotel ginekologiczny, ostrza chirurgiczne i piłę. Oprócz tego miał tam mnóstwo innych narzędzi tortur, a swoim ofiarom kazał się przyglądać wszystkiemu, co im robił, montując na suficie lustra.

Ray został skazany na 224 lata więzienia, a w 2002 roku umarł w więzieniu na atak serca.

Seryjni mordercy, którzy zabijali kobiety

3. Gary M. Heidnik

Uprowadził w sumie osiem kobiet, które później przetrzymywał w piwnicy swojego domu, torturował je, gwałcił, a część z nich zamordował. Podziemia jego posiadłości były prawdziwym lochem tortur. Wykopał tam mały dół, do którego wrzucał za karę swoje ofiary, a następnie przykrywał dyktą i ciężkimi tobołami. Innym razem nalał do dołu wodę i kazał wchodzić do środka kobietom, aby następnie razić je prądem. Namawiał przetrzymywane kobiety, by nawzajem na siebie donosiły, dzięki czemu miały być lepiej traktowane. Zmuszał je także by nawzajem się biły i torturowały.

Jedna z kobiet umarła z wycieńczenia i doznanych obrażeń, więc Heidnik pociął jej ciało i schował do zamrażarki podpisując je jako "żarcie dla psa". Jej żebra ugotował, a gdy sąsiedzi wezwali policję, skarżąc się na ohydny smród dobiegający z jego domu, wytłumaczył, że zostawił pieczeń w piekarniku i zasnął. 

Schwytano go po trzech miesiącach, gdy jednej z jego ofiar udało się zadzwonić na policję. Heidnik został skazany na śmierć poprzez wstrzyknięcie śmiertelnej trucizny i został stracony w 1999 roku. Nikt nie przyszedł po odbiór jego ciała.

Seryjni mordercy, którzy zabijali kobiety

1. Ted Bundy

Udowodniono mu zamordowanie 30 kobiet, jednak dokładna liczba ofiar jest nieznana. Swoje ofiary wabił urokiem osobistym, był przystojnym i charyzmatycznym człowiekiem, dzięki czemu łatwo mu było zdobyć zaufanie. Zaczepiał je w miejscach publicznych, udając kalekę lub przedstawiciela władzy, a po oddaleniu się w bardziej zaciszne miejsce obezwładniał je. Większość z nich dusił, a ciała ukrywał. Wielokrotnie powracał do skrytek i gwałcił zwłoki aż do momentu, gdy ich stan rozkładu na to nie pozwalał. Pozbawił głów co najmniej 12 ze swoich ofiar i trzymał je w swoim mieszkaniu jako trofea. 

Skazano go po długim procesie na śmierć na krześle elektrycznym i dokonano egzekucji 24 stycznia 1989 roku.

Marta Małachowska

Zobacz także:

Trudne piękno: Albinosi sportretowani przez Gustavo Lacerda - budzą skrajne emocje!

Ludzie boją się ich, a swój lęk często maskują szyderstwem - mówi fotograf, tłumacząc zamysł projektu.

Chłopak nie chciał odprowadzić jej do domu, została ZGWAŁCONA. Powinna była odejść?

Chłopak przyczynił się do tragedii?

Seryjni mordercy, którzy zabijali kobiety

9. Keith Hunter Jesperson

Znany także jako Happy Face Killer ze względu na uśmiechnięte buźki, które rysował w anonimowych listach do gazet i policji. W przeciągu pięciu lat zabił osiem kobiet, choć sam twierdzi, że jest odpowiedzialny za morderstwo 160 osób. Już w wieku 5 lat łapał i torturował zwierzęta. Jako nastolatek parokrotnie próbował zabić swoich kolegów, bijąc ich i podtapiając aż do nieprzytomności.

Swoje ofiary najczęściej bił, gwałcił i dusił. Jedną z nich, wciąż żywą, przywiązał twarzą do dołu do podwozia swojej ciężarówki i długo wlókł za sobą, by - jak stwierdził - "pozbyć się twarzy i odcisków palców". Jej ciało znaleziono dopiero po wielu miesiącach, już po aresztowaniu Jespersona, gdy ten dał szczegółowe wskazówki policjantom co miejsca ukrycia zwłok.

Jesperson został skazany na dożywocie i przebywa aktualnie w więzieniu Oregon State Penitentiary w Salem.

Seryjni mordercy, którzy zabijali kobiety

8. Christopher Wilder

Porwał i zgwałcił 10 kobiet, z czego 8 następnie zabił. Oskarżany także o gwałty na dziesięcio- i dwunastoletnich dziewczynkach. Podczas próby aresztowania, Wilder śmiertelnie postrzelił się w klatkę piersiową.

Na swoje ofiary wybierał młode, atrakcyjne dziewczęta, które zwabiał obietnicami o karierze modelki. Podawał się za fotografa i proponował sesje zdjęciowe, a gdy ofiara poszła za nim do samochodu, ogłuszał ją i przewoził do swojego mieszkania lub motelu. Tam gwałcił je i torturował i - jeśli nie udało się im uciec - mordował.

Jedną ze swoich ofiar zaprowadził do motelowego pokoju, gdzie zgwałcił ją, a następnie przy użyciu superkleju i suszarki skleił jej powieki. Następnie przyczepił do jej stóp miedziane kable, które podłączył do prądu. Dziewczyna próbowała się wydostać, doszło do bójki, ale w końcu udało się jej zamknąć w łazience, a spanikowany Wilder uciekł.

Seryjni mordercy, którzy zabijali kobiety

6. Jerry Brudos

Znany także pod pseudonimem Lust Killer i Shoe Fetish Slayer. Pod koniec lat 60. zamordował w USA 4 kobiety. Zbrodnie popełniał przebrany w kobiece ubrania i buty na obcasach. Zwłoki gwałcił, a następnie pozbawiał piersi, których używał później jako przycisków do papieru. Jedną z ofiar pozbawił także stopy, którą później w domowym zaciszu ubierał w swoje ulubione szpilki.

Brudos został skazany na dożywocie, w więzieniu przebywał aż do swojej śmierci w 2006 roku.

Seryjni mordercy, którzy zabijali kobiety

5. Ahmad Suradji

Seryjny morderca z Indonezji. W przeciągu 11 lat zabił 42 kobiety i dziewczęta. Jego ofiary miały od 11 do 30 lat. Ahmad zakopywał je po pas w ziemi, a następnie dusił kablem. Zwyrodnialec wierzył, że zdobywa w ten sposób magiczne moce. Policji wyznał, że miał sen, w którym duch jego ojca kazał mu zabić 70 kobiet i wypić ich ślinę, dzięki czemu miał posiąść sztukę mistycznego uzdrawiania.

Ciała ofiar znaleziono w okolicach jego posiadłości, zakopane na plantacji trzciny cukrowej, głowami w stronę jego domu, co - jak wierzył - miało wzmocnić jego magiczne moce. W zbrodniach pomagały mu jego trzy żony (wszystkie były zarazem jego siostrami), które także aresztowano za współuczestnictwo. Suradjiego skazano na śmierć poprzez rozstrzelanie, a egzekucji dokonano w 2008 roku.

Seryjni mordercy, którzy zabijali kobiety

4. Peter Dupas

Zabijał w Australii przez ponad trzy dekady, jego ofiarą padło sześć kobiet. Swoje ofiary dźgał nożem i dusił. Jego pierwszą ofiarą była psychoterapeutka Nicole Patterson, którą zamordował w jej domu. Zadał jej 27 ciosów nożem, rozebrał od pasa w górę i pozbawił piersi, które zabrał ze sobą wraz z jej torebką i prawem jazdy. Swojej drugiej ofierze, prostytutce Margaret Maher, również odciął piersi, a jedną z nich wsadził jej do ust.

W młodości Dupas był skazywany za przestępstwa na tle seksualnym i prawdopodobnie także przy morderstwach jego głównym motywem były zaburzenia seksualne. Morderca odbywa aktualnie karę potrójnego dożywocia bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Seryjni mordercy, którzy zabijali kobiety

10. Peter Tobin

Jego brutalna kariera rozpoczęła się w 1993 roku od zgwałcenia dwóch czternastolatek na oczach jego młodszego syna. Aby uniknąć aresztowania uciekł do sekty religijnej pod fałszywym nazwiskiem, jednak w końcu został zatrzymany i skazany na 14 lat więzienia.

Po odbyciu wyroku Tobin rozpoczął pracę jako złota rączka w jednym z kościołów w Glasgow. Tu poznał swoją pierwszą ofiarę, Polkę Angelikę Kulik. Dziewczyna przyjechała do pracy, aby uzbierać na studia na Uniwersytecie Gdańskim. Tobin zaatakował ją w przykościelnym garażu, pobił, zgwałcił i podźgał nożem, po czym wciąż jeszcze żywą pochował w kościele pod podłogą przy konfesjonale.

Gdy po aresztowaniu Tobina policjanci przeszukiwali jego dom, odnaleźli w nim ciała dwóch innych dziewcząt - 15-letniej Vicky Hamilton i 18-letniej Dinah McNicol. Obecnie morderca odsiaduje wyrok dożywocia w jednym z angielskich zakładów karnych.

Polecane wideo

Komentarze (84)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.09.2012 22:44
W starozytnej Grecji uwazano, ze wiezienie nie jest kara a wrecz nagroda pozniewaz wieznia musza utrzymywac podatnicy. Dlatego tez istnialy dwie kary wypedzenie lub smierc. Moim zdaniem system ten byl bardzo dobry ale zeby dopasowac go do dzisiejszych czasow wypedzenie mozna zastapic obozami pracy dla skozanych a dochody z ich pracy przeznaczyc na swiadczenia socjalne, nauke, domy dziecka i oczywiscie niewielka czesc na utrzymanie samych skazanych zeby mieli jedynie sile do pracy. Wtedy kazdy zastanowilby sie kilka razy przed popelnieniem zbrodni.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.09.2012 10:48
Poczytacie sobie śledztwo, lub detektywa - magazyny kryminalne przytaczające wiele wieeele przykładów tego typu wydarzeń/ludzi/psychopatów/wypadków.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.08.2012 13:45
gwałt = obcinac jaja ! i do pierdla
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.08.2012 22:14
Wykastrować bez znieczulenia, to najlepsze rozwiązanie. Potem, po tygodniu męki, zabić.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.08.2012 19:15
ja bym tu jeszcze dodała Józefa Fricla tego zboczeńca co gwałcił swoja córkę w piwnicy przez chyba 24 lata a ta urodziła mu chyba 7 dzieci a martwe palił w piecu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie