Chłopiec-SŁOŃ: Jego nogi wciąż puchną! Ten KOSZMAR trwa już ponad SIEDEM LAT...

9-latek nie jest w stanie chodzić o własnych siłach. Co to za choroba?
Chłopiec-SŁOŃ: Jego nogi wciąż puchną! Ten KOSZMAR trwa już ponad SIEDEM LAT...
25.03.2012

Nierówna walka z bólem, cierpieniem i przerażającą chorobą zaczęła się, kiedy pochodzący z Ugandy Vincent Oketch skończył zaledwie półtora roczku. Chłopiec zaczynał wtedy stawiać swoje pierwsze samodzielne kroki, jednak w wyniku chodzenia nogi zaczynały mu nienaturalnie puchnąć. Początkowo rodzice Vincenta byli przekonani, że ich dziecko choruje na słoniowaciznę, jednak miejscowi lekarze nie potwierdzili tych podejrzeń. Równocześnie doktorzy - ze względu na brak specjalistycznego sprzętu medycznego - nie byli w stanie zdiagnozować, co tak naprawdę dolega małemu Ugandczykowi.

Obecnie Oketch ma 9 lat, a jego choroba wciąż postępuje. Chłopiec-słoń jest przez nią uwięziony w łóżku, ponieważ ogromne i spuchnięte nogi są zbyt ciężkie, by mógł się poruszać samodzielnie lub przemieszczać na wózku inwalidzkim (trzy z jego pojazdów uległy uszkodzeniu).

9-latek nie może również uczęszczać na lekcje. – Mój syn jest teraz tak ciężki, że co najmniej pięciu mężczyzn musiałoby go nieść do oddalonej o kilometr szkoły – tłumaczy ojciec chorego.

Mimo to, ani Vincent, ani jego rodzice nie tracą nadziei, że lekarzom wreszcie uda się zdiagnozować chorobę i znaleźć lekarstwo, które położy kres cierpieniom dziecka.

Maja Zielińska

Zobacz także:

12-letnia olbrzymka ze Szkocji: Ma prawie 190 cm wzrostu i nadal rośnie (BIEDNA!)

Dziewczynka cierpi na rzadką chorobę genetyczną.

Uzależniona od picia BENZYNY (Wie, że może umrzeć, ale nie potrafi się jej oprzeć)

Dziennie wypija około 12 łyżeczek zabójczej cieczy. Pieczenie w gardle oraz ból żołądka to tylko niektóre z dolegliwości po takim drinku!

 

Komentarze (24)

Ocena: 5 / 5
elka (Ocena: 5) 15.07.2013 11:58
życzę, aby Pani dziecko miało podobny problem. Tyle by wystarczyło, żeby nauczyć Panią rozumu. Żal...
odpowiedz
ds (Ocena: 5) 19.06.2013 23:16
Niestety chłopczyk umarł 26,12,2012r :( A tytuły typu chłopiec słoń ;/ żałosne... Biedny chłopczyk siedział sam całe dnie na ziemi i płakał bo nie mógł się bawić z rodzeństwem a matka była zajęta pracą i innymi dziećmi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2012 18:09
Pasożyty filarie. 97% osób w oewnych rejonach jest zarażonych i daje to taki efekt
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.03.2012 17:28
Papilocie... zwolnijcie tę redaktorkę (Maję Zielińską), albo nauczcie ją kultury i szacunku do ludzi, bo te nagłówki typu : chłopiec - słoń, lub dziecko - potwór są naprawdę żałosne i nie na poziomie. Czy Redakcja uważa, że na tę stronę wchodzą sami nieoczytani idioci? Z poziomów Waszych artykułów wynika, że tak... No cóż, dość dziwne podejście. Kiedyś lubiłam tę stronę, ale teraz, szkoda gadać.. Poziom zerowy.. Jeszcze, kiedy widzę artykuł podpisany Maja Zielińska, to przysłowiowy nóż mi się w kieszeni otwiera..Życzę Pani redaktor, żeby kogoś z jej rodziny nigdy nikt nie nazwał słoniem, czy potworem, jak zwykła Ona nazywać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.03.2012 22:42
Nie wiem co mu dolega, nie wiem też, jak go wyleczyć. Nie mam pojęcia o co chodzi i zgadam się, że takie tematy trzeba nagłaśniać (świadomość społeczna itp. itp). Ale dlaczego nazywacie tego chłopca słoniem? Czy on wygląda jak słoń? Nie. A może się zachowuje jak słoń? Hmmm.. też nie? Więc z takich samych pobudek autorkę można nazwać: kobieta-lemur! Nie rozumiem i pewnie nie zrozumiem chęci takiej reklamy. www.dzien-mankuta.blogspot.com
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo