Rekordzistka utraty wagi - w 24 miesiące zrzuciła 127 kg! Jak ona to zrobiła?

Najbardziej spektakularne schudnięcie roku.
Rekordzistka utraty wagi - w 24 miesiące zrzuciła 127 kg! Jak ona to zrobiła?
29.11.2011

Jeszcze dwa lata temu Carole Wright z Southport w Wielkiej Brytanii ważyła ponad 190 kilogramów i była uwięziona we własnym mieszkaniu. Nie potrafiła samodzielnie zasznurować sobie butów ani wyjąć upranych ubrań z pralki. - Wykonywanie najprostszych czynności urastało dla mnie do rangi czegoś niewykonalnego – wspomina 54-latka.

Od stycznia do września 2009 roku kobieta wyszła z domu zaledwie 4 razy. – Po części było to spowodowane tym, że ciężko mi się było poruszać, a po części tym, że ludzie na ulicy strasznie się ze mnie naśmiewali. Wyzywali mnie od grubasów i tłuściochów. To było naprawdę straszne – opowiada.

Carole Wright

Wszelkie diety, które Carole zaczynała stosować na własną rękę, nie przynosiły niestety pożądanych rezultatów. Prędzej czy później kobieta z utęsknieniem wracała do niezdrowego jedzenia, a licznik na jej wadze niebezpiecznie wzrastał. Zaczęły się również kłopoty z astmą i bólami kolan. – Lekarze ostrzegali, że jeśli nie schudnę, umrę w ciągu dwóch lat. To był dla mnie szok, bo miałam wówczas nieco ponad 50 lat. To stanowczo za wcześnie na śmierć – mówi Carole.

Carole Wright

Kobieta postanowiła wtedy, że przestanie być więźniem nie tylko swojego domu, ale również ciała. Zapisała się do lokalnej grupy wsparcia dla osób odchudzających się. – Kiedy na pierwszym spotkaniu okazało się, że ważę ponad 190 kilogramów, rozpłakałam się. Członkowie grupy zaczęli mnie wtedy przytulać i pocieszać. Obiecali, że będą dla mnie oparciem w najtrudniejszych momentach. Stali się dla mnie jak rodzina. Dzięki nim miałam siłę, żeby zmienić dotychczasowy jadłospis i zacząć się ruszać. Schudłam aż 127 kilogramów, a w zorganizowanym przez grupę konkursie uznano mój przypadek za najbardziej spektakularne schudnięcie roku – cieszy się 54-latka. – Dla mnie jednak najbardziej liczy się to, że teraz dobrze czuję się we własnym ciele. Wreszcie jestem szczęśliwa!

Maja Zielińska

Zobacz także:

Najniższy Polak mieszka w Szczecinie: Ma 24 lata i mierzy niewiele ponad metr!

Damian Rodak jest naszym narodowym rekordzistą.

Matka-anorektyczka waży MNIEJ niż 7-letnia córka. W ciąży jadła buraki, jej piersi nie miały mleka!

Przez 9 miesięcy ciąży kobieta przytyła zaledwie 3 kilogramy.

 

Komentarze (39)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2012 16:16
co to za wieloryb
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.12.2011 20:38
w przypadku postepujacego ale nie radykalnego schudniecia skóra powoli sama sie sciagała
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2011 19:44
a co ona z nadmiarem skóry zrobila??
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2011 08:53
Polak Adrian Lukoszek w rok schudł 120kg, Wydał książkę i pomógł wielu ludziom. Cudze chwalicie, swojego nie znacie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.11.2011 22:53
Wpisz w google "faceci to kretyni"
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo