O Mandy już pisaliśmy: Kilka miesięcy temu amputowali jej przerośniętą nogę. Teraz kończyna odrasta!

Kobieta po raz kolejny musi stanąć do walki ze straszliwą chorobą.
O Mandy już pisaliśmy: Kilka miesięcy temu amputowali jej przerośniętą nogę. Teraz kończyna odrasta!
12.11.2011

O 36-letniej Mandy Sellars pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Kobieta cierpi na bardzo rzadkie schorzenie, tzw. słoniowatość.

Mandy od urodzenia miała bardzo nieproporcjonalną budowę ciała. Jej nogi i stopy były znacznie większe niż te, które posiadają zdrowe noworodki. Mimo swojej choroby dziewczynka starała się jednak normalnie żyć. Niestety, z roku na rok było to coraz trudniejsze zadanie.

Wraz z upływem czasu nogi i stopy Mandy stawały się coraz większe. W pewnym momencie kobieta ważyła ok. 127 kilogramów, z czego aż 95 kilogramów ważyły jej dolne kończyny. To było olbrzymie przeciążenie dla organizmu.

Aby przeżyć, Mandy musiała zgodzić się na amputację jednej z kończyn. Kobieta była pełna wiary w powodzenie zabiegu. Miała nadzieję, że operacja ustabilizuje jej stan, pozwoli w miarę normalnie żyć. Niestety, rzeczywistość okazała się okrutna.

Pewnego dnia kobieta z przerażeniem odkryła, że jej amputowana noga zaczyna odrastać - podaje Fakt.pl. Dramat Mandy rozpoczął się na nowo. Kobieta znów musi stanąć do walki ze straszliwą chorobą. Mocno zdeterminowana zapewnia jednak, że tak łatwo się nie podda!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Zaręczeni odkryli, że są RODZEŃSTWEM. A dziecko w drodze!

Wstrząsająca historia pary, która dopiero przed ślubem dowiedziała się, że jest rodzeństwem.

83-letni emeryt musiał spłacić długi, więc został męską prostytutką (Miał klientki?)

Niecodzienny pomysł na dorobienie do emerytury.

Komentarze (20)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2011 00:21
Wspolczuje z calego serca :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2011 22:54
Nie wiem czy ktoś sobie robi jaja czy nie ale według mnie jest troszkę straszne..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2011 15:05
y
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2011 15:04
no jak noga może odrosnąć?! przecież kości nie urosną.!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2011 15:39
Straszni z was idioci. To oczywiste, że noga jako tako nie odrasta. Nie chodzi przecież o odtwarzanie sie ciągłości nogi - czyli odrastanie stopy etc. Tylko o odrastanie w sensie wielkości - mimo odcięcia części nogi pozostała część zaczęła się powiekszać. POWIĘKSZAĆ! A nie odrastać! Kurde, ludzie nie myślcie, że jesteście mądrzejsi od wielu lekarzy, którzy leczą tą kobietę i wynaleźliście metodę na to by kończyny, organy 'odrastały', a te konowały po 6 letnich studiach medycznych na to nie wpadły.; P To przykre, że nasze społeczeństwo jest tak tępe, że przez nieścisłość językową redaktorka, który to pisał tudzież jego niewiedzę wydaje się wam, że można to do czegoś wykorzystać w dalszym rozwoju medycyny. To tak jakby wykorzystać do tego odrastającą kurzajkę. Żenada.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo