Obsesja zbieraczy: Kolekcjonują śmieci jak słonie z porcelany! (ICH DOMY CUCHNĄ)

Gromadzą w domu masę przedmiotów, uważają, że wszystko się przyda.
Obsesja zbieraczy: Kolekcjonują śmieci jak słonie z porcelany! (ICH DOMY CUCHNĄ)
Fot. Fakt.pl
03.10.2011

Pewnie każdy z nas zna choć jedną osobę, która jest tzw. maniakalnym zbieraczem. Tacy ludzie uważają, że wszystko im się przyda. Gromadzą w domu różne przedmioty, nie chcą wyrzucić czegokolwiek. Mają w szufladach tony niepotrzebnych ubrań, upychają w piwnicach stare, bezużyteczne sprzęty. Bardzo trudno jest im rozstać się z każdą rzeczą.

Takie zachowania często powodują uśmiech na naszej twarzy. Wydaje nam się, że nie jest to przecież nic groźnego. Czasem jednak mała obsesja może przerodzić się w naprawdę poważny problem. Chorobliwa mania zbierania wszystkiego staje się nieznośna dla całego otoczenia.

Przekonali się o tym mieszkańcy jednej z poznańskich kamienic. Jak czytamy w portalu Fakt.pl, z mieszkania ich sąsiadki od kilku dni wydobywał się straszliwy fetor. Ludzie nie mogąc wytrzymać okropnego smrodu, wezwali odpowiednie służby. Okazało się, że w swoim mieszkaniu kobieta przechowywała tony śmieci. Znajdowało się tam mnóstwo papierów, puste plastikowe opakowania, złom oraz rozkładająca się żywność.

Takich lokali jest znacznie więcej. Kilka dni temu media podawały informacje o pewnym wydarzeniu w Zgierzu. Z jednego z tamtejszych mieszkań wywieziono aż trzy kontenery śmieci. Lokatorka składowała w nim odpady z pobliskich śmietników. Po całym domu biegały szczury, zagnieździło się również robactwo, gdzieniegdzie znajdowały się kości i czaszki zwierząt.

Maniakalnych zbieraczy jest na całym świecie kilka milionów. Wielu z tych ludzi cierpi dodatkowo na inne zaburzenia psychiczne. Pierwsze symptomy choroby pojawiają się już u małych dzieci. Niestety, dolegliwość ta pogłębia się wraz z wiekiem...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Nie chodzisz na korki - nie zdasz!

Uczniowie uważają, że bez dodatkowych lekcji nie zdadzą do następnej klasy.

Syndrom "dwie lewe ręce" to już choroba cywilizacyjna! Nastolatki nie potrafią zrobić nawet herbaty

Wielką trudność sprawia im także zrobienie kanapki oraz ugotowanie jajka. Co jeszcze przerasta ich możliwości?

Komentarze (17)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.10.2011 14:45
Super, bierzecie sobie tematy z TLC! no kreatywność!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.10.2011 12:44
na TLC leci taki program o mani zbieractwa-masakra co Ci ludzie przechowują w domach!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.10.2011 23:15
miałam takiego sąsiada co zbierał śmieci, wszystko, butelki, kartony, papiery, stare ubrania... no wszystko...co najgorsze, przetrzymywał wszędzie i spałna tym...piwnica tez zawalona...co gorsze, zamiast używać normalnie toalety to sikał do tych zbieranych butelek...mówie Wam, masakra, jak umarł to się o tym dowiedzieliśmy jak jakas tam firma wynosiła wszystko po nim...przez pare dni...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.10.2011 21:01
I moj tata też to ma... maskara kiedy zmiatam miotłą jakieś śmieci z podłogi on się pochyla i wybiera to co mu się może przydać..zawsze zbierał jakies opakowania to przetrzymywania rzeczy i wiele roznych bezuzytecznych duperel wszedzie to sie wala a piwnica to jakas tragedia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.10.2011 20:31
Mam taka sasiadke i niestety te odpowiednie sluzby nie moga nic zrobic, bo nie chce nikogo do mieszkania wpuscic. A na dodatek jest alkoholiczka i ma psa, ktory ciagle szczeka. Koszmar.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo