Jadła, a chudła - nikt nie wiedział dlaczego! Okazało się, że ma SPARALIŻOWANY żołądek

Jakie są sygnały ostrzegawcze tej dziwnej choroby?
Jadła, a chudła - nikt nie wiedział dlaczego! Okazało się, że ma SPARALIŻOWANY żołądek
03.09.2011

Hannach Westworth nigdy nie należała do szczupłych dziewczyna. Kiedy więc znacznie straciła na wadze, wszyscy zachwycali się jej pięknym wyglądem. Z czasem jednak nastolatka stała się niepokojąco chuda. Najbliżsi dziewczyny zaczęli się niepokoić. Tak drastyczny spadek masy ciała nie mógł być jedynie skutkiem odchudzania.

Niedługo po swoich osiemnastych urodzinach, Hannach zaczęła skarżyć się na ból w okolicach żołądka. Pojawiły się również nudności i wymioty. Diagnoza lekarzy, zszokowała wszystkich. Okazało się bowiem, że dziewczyna cierpi na bardzo rzadkie schorzenie, tzw. paraliż żołądka. Układ pokarmowy nastolatki odmawiał posłuszeństwa. Wskutek nieprawidłowej pracy żołądka, treść pokarmowa, którą przyjmowała dziewczyna nie przesuwała się dalej do jelit. Zalegając w jamie brzusznej, powoli ulegała fermentacji. Wszystko to powodowało u dziewczyny nudności i wymioty. Ponieważ Hannach nie mogła nic jeść, do jej organizmu nie docierały żadne substancje odżywcze. Nastolatka była coraz bardziej osłabiona. Wypadały jej włosy, łamały się paznokcie.

Aby polepszyć nieco pracę żołądka, dziewczyna przyjmuje specjalne zastrzyki. Wywołują one skurcze w jej przewodzie pokarmowym, umożliwiając tym samym przesuwanie się masy pokarmowej. Niestety, jest to tylko doraźna pomoc. Jedyną nadzieją dla dziewczyny jest wczepienie bardzo drogiego rozrusznika żołądka. Urządzenie działa podobnie jak rozrusznik serca. Wytwarza sygnały elektryczne i dostosowuje je do odpowiedniej pracy narządu.

Niestety, urządzenie to jest bardzo drogie. Rodzice dziewczyny robią wszystko, co mogą, by zdobyć pieniądze na leczenie swojej córki.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Oto nowa MISS POLSKI 2011: 19-letnia Angelika Ogryzek ze Szczecina (ŁADNA?)

Najpiękniejsza Polka będzie reprezentować nasz kraj w tegorocznym konkursie Miss Świata.

Mają osiemnaścioro dzieci i modlą się o kolejne! Oto najbardziej PŁODNE małżeństwo

Marzy im się jeszcze dwóch chłopców. Twierdzą, że "PODDALI SIĘ WOLI BOGA"

Komentarze (27)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.09.2011 13:38
Też tak mam jem i chudne..i za chiny nie potrafie przytyc choć bardzo bym chciała.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 04.09.2011 11:28
biedna... i śliczna :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.09.2011 10:12
Znam kogoś,kto ma wstawiony sztuczny żołądek,czy u tej biednej dziewczyny nie mogli by też coś takiego zrobić?Na taki rozrusznik nie wiadomo jak musi długo czekać,a dziewczyna cierpi.Jeszcze w dodatku pewnie rodziców nie stac na taki wydatek i co,tylko walić głową w mur i czekać na jakiś cud?Straszne.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.09.2011 00:29
szczesciara
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 03.09.2011 18:38
Po niektórych komentarzach, typu ''fajnie ma, też tak chcę, przynajmniej jest chuda" widać, jakie dzieci i prostaczki tu wchodzą, aż się trzęsę, jak to czytam. Szkoda dziewczyny, oby szybko udało się zakupić ten rozrusznik!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo