7-latka przez 3 tygodnie nie mogła przestać się śmiać! (Biedna dziewczynka miała guza mózgu!)

Operacja miała niespodziewany skutek uboczny…
7-latka przez 3 tygodnie nie mogła przestać się śmiać! (Biedna dziewczynka miała guza mózgu!)
10.08.2011

Historia 7-letniej Enny Stephens z Wielkiej Brytanii nie zaczęła się zbyt wesoło. Podczas jednej z rutynowych wizyt u okulisty zdiagnozowano u dziewczynki guza mózgu, który znajdował się tuż za jej lewym okiem. Lekarze podjęli więc natychmiastową decyzję o zoperowaniu dziecka.

Po zabiegu odwiedzaliśmy naszą małą córeczkę w szpitalu codziennie. Było nam wtedy bardzo ciężko, baliśmy się o jej zdrowie i życie – wspomina matka 7-latki. – Pewnego dnia Enna zaczęła jednak nieoczekiwanie chichotać. To było dla nas jak lekarstwo na smutki, bo śmialiśmy się razem z nią – dodaje.

W krótkim czasie wyszło na jaw, że operacja, która zakończyła się pełnym sukcesem, miała nieoczekiwany skutek uboczny – Enna przestała mieć kontrolę nad własnym śmiechem. Lekarze tłumaczyli to rzadką przypadłością, tzw. nietrzymaniem afektu, czyli zaburzeniem neurologicznym wywołanym uszkodzeniem nerwu. W rezultacie dziewczynka chichotała niemal bez przerwy… przez 3 tygodnie po zabiegu. Po tym okresie dolegliwość jednak zanikła.

Teraz pacjentkę czeka jeszcze kilkunastomiesięczna chemioterapia, ale doktorzy dają jej 80 proc. szans na to, że nowotwór nie będzie miał nawrotu.

Maja Zielińska

Zobacz także:

13-latka zmarła na zawał serca (Grała na konsoli i nagle straciła przytomność - NA ZAWSZE!)

Rodzice nastolatki są w szoku. Nie mogą uwierzyć w to, co się stało.

Jak działa metamfetamina? Szokujące zdjęcia uzależnionych (PRZED & PO)

Szeryf z hrabstwa Multnomah w stanie Oregon ma nadzieję, że fotografie pomogą w walce z narkotykami.

Polecane wideo

Komentarze (11)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.03.2012 18:17
hahahaha
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2011 15:08
straszne
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.08.2011 21:53
przez idiotyczne i żałosne komentarze (Biedna dziewczynka etc. ) redaktorek jestem coraz bliższa zrezygnowania z odwiedzin tego już teraz nędznego portalu. Nie wiem co się w zespole pozmieniało ale jedno jest pewne - jest katastrofalnie źle, duuuuuuuuużo gorzej niż kiedyś. Heh, jak znam życie usuniecie ten komentarz, boicie się prawdy, a nie potraficie wprowadzić zmian. A to niedobrze...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.08.2011 12:16
na początku było smieszne bo się cieszyli że się smieje ale jak się smiala ciagle to zauwazyli że coś jest nie tak i napewno się obawiali o jej zdrowie.. heh dobrze ze wszystko ok:)
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 10.08.2011 10:13
ale że co? że śmiała się bezustannie przez 3 tygodnie? nieźle...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie